Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szabad záróvonalat átlépni...

Szabad záróvonalat átlépni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Párhuzamos közlekedésre alkalmas útvonalon(két három sáv egymás mellett) , pl Budapest Hungária körút, elég sűrűn vannak lámpák, ezen út kereszteződéseinel a lámpák alatt fel van festve záróvonal, és rá merőleges vonal, ugye ha piros a lámpa akkor a vonal előtt meg tudunk állni. Kérdés, tartós zöld hullámnal való haladásnal, előzés vagy sáv váltás során, szabad e érinteni ezeket a lámpa alatt futó kB egy autó hossznyi kB 5 méteres záróvonalakat? Vagy ilyen esetben ez nem tekinthető annak, csak ha piros lesz a lámpa?

2019. dec. 11. 22:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Játsszunk fordítva: keresd ki a Kreszben, hogy a záróvonal csak piros lámpa esetén minősül záróvonalnak, egyébként pedig csak sósperec.
2019. dec. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Látom sikerült megragadni a lényeget, a kérdés adott feljebb, a kreszben meg erre az esetre választ nem találtam, a piros lámpás részt meg arra értettem, hogy ha piros a lámpa gurulsz a vonal felé, de az utolsó pillanatban sávot váltasz érintve ezt a kis vonalat, az tuti, hogy szabálytalan.....
2019. dec. 11. 22:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad. A záróvonal, az záróvonal, akkor is, ha csak 5 méteres.
2019. dec. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted miért záróvonalat raktak oda?

Mert igy folyt ki?!

2019. dec. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

De ha jól lehet érteni, az nem záróvonal amit te leírtál. A záróvonal itt van leírva.

18.§ c).


[link]

Amit te írsz az csak a besorolás helyét jelző vonal. Erre én nem találtam külön szabályt.

2019. dec. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

[link]


Én ezekre a rövid záróvonalakra gondoltam.

2019. dec. 12. 08:15
 7/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

c) záróvonal: hosszirányú folytonos vonal, amely az úttest felezõvonalát jelzi, illetõleg a két forgalmi irányt, a forgalmi sávokat egymástól, vagy a nyílt villamospályát a forgalmi sávtól választja el; a záróvonalat jármûvel sem átlépni, sem érinteni nem szabad; ha azonban közvetlenül a záróvonal mellett terelõvonal is van, a záróvonal a terelõvonal felõl - az elõzésre, illetõleg a bekanyarodásra vonatkozó szabályok megtartásával - átléphetõ;


Szerintem ez eléggé egyértelmű.

2019. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Megint egy okostojás, aki valószínű megbukott a vizsgán és most keresi, hogyan-mivel tudná magát kimagyarázni.
2019. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nem buktam meg, 2010 óta van jogsim :) csak érdekelt volna a jogi formája ennek a konkrét szituációnak, mert teherautóval kozlekedve nap mint nap látom az autósokat cikazni a sávok között, és nem hinném, hogy valakit valaha ezért buntettek volna meg, csak érdekelt, hogy szabályos e vagy sem, majd megkerdezek egy rendőrt vagy oktatót eme konkrét peldarol :)

Köszi a jóindulatu válaszokat :)

2019. dec. 12. 10:06
 10/15 anonim ***** válasza:
Az azért van, hogy a barom is lássa, ott már nem lehet biztonságosan sávot váltani. Ha magától nem jön rá, akkor tiltással érjük el ugyanazt.
2019. dec. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!