Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az elektromo...

Mi a véleményetek az elektromos autóról?

Figyelt kérdés
Eléggé megosztó téma ez YouTube-on. És kisebb-nagyobb komment háború szokott kitörni az elektromos autó végett. Nektek mi a véleményetek??

2019. dec. 12. 18:53
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
86%
Ha ilyen általános a kérdés, akkor a válaszom az, hogy jó.
2019. dec. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
64%

Nincs más választásunk, csakis a tiszta villany autó. az ember már csak ilyen. van aki egyből érti, érzi az idők szavát, van aki meg soha.


Akármilyen jó autóm is van, gondolkodom egy villanyautón. Ez a véleményem.

2019. dec. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
90%
Kisgyerekkoromban nagyon szerettem volna egyet, de csak a nőgyógyász tudott venni egyet a fiának. az egész faluban ő volt a legmenőbb
2019. dec. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
87%

2, de van más választás. egy csomó ember 3-4 km-re is autóval jár, teljesen feleslegesen. még azt is mondhatnám, hogy kerékpárral egy 10 km is bevállalható egyszerre bármiféle gond nélkül...


ha csak azok ülnének autóba, akinek nagyon muszáj mert mondjuk messzebb mennek ennél, vagy amit szállítanak, nem megoldható gyalog vagy kerékpárral, máris kevésbé szennyeznénk a lokális környezetünket.

2019. dec. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
62%

Nézzük meg egy modern dízelt!

10 km alatt annyi a károsanyag kibocsájtása, mint egy m3 gáz elégetése után.

Egy m3 gázból hány km jön ki az elektromos autóra?

Ma 50% az áramnak gázturbinás erőművekből jön, 2025 meg rengeteg ilyen fog épülni.

A napelem és a szélerőmű vidéket táplája helyileg. Illetve van Paks, ami kevés, aztán vannak szénerőművek, és az energia másik felét pedig vesszük, többnyíre szénerőművekből.


De tegyük fel, hogy már az új alap Tesla sem tartalmaz közel 4 kg kobaltot (a bányászata kiírt mindent a környéken),

És van 10 ezer elektromos autó az egyik lakótelepen. Este 6-ra hazaér az átlag, és felrakják a hálózatra a kis autójukat 32A-re. Aztán mivel nyár van meg 40 fok belővik a légkondit.

Ezt szerinted milyen hálózat bírja el. Házanként kéne transzformátor, a lakótelepen meg egy erőművet kéne építeni. :D

Most hondold el itthon van 5 millió autó, ha az mind elektromos lenne. Még 8 Paks is kevés lenne este a töltésnél.

2019. dec. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 Beviz Elek ***** válasza:
74%

Az elektromos autó átlagosan 100e km-től környezetkímélőbb mint egy hasonló méretű belsőégésű autó újkori adatokkal számolva.


A belsőégésű motorja kopik, a kibocsájtása romlik. Megújuló energiaforrásokat naponta telepítenek (te is tehetsz a házadra), tehát az elektromos napról-napra környezetkímélőbb.


Sok a birka ember aki az elektromos említése során csak annyit tud beböfögni hogy "vényoc a király" holott azt sem tudja mi az, sokan ásványvizen élnek és nem érdekli őket a szeméttermelés. A mentalitás miatt megdöglünk, de a remény hal meg utoljára, én támogatom az elektromos autókat és bízom a legjobbakban.

2019. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
67%
Lárom sikerült felfogni, amit írtam. Az EU-ban olyan erős az emissziós korlát, hogy szó szerint, este a kaja, amit gázon csinálsz, nagyobb környezeti terhelést ró a környezetre, mint egy modern dízel vagy benzines autó.
2019. dec. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
92%

Az olajról villanyra átállás meg fog történni (előbbi véges, utóbbin kívül meg nincs más alternatíva), ha tetszik nekünk ha nem. Én csak arra lennék kíváncsi hogy ha egy ilyen autó akksijának lejár az életciklusa akkor attól környezetkímélően szabadulnak e meg (egyáltalán mi ennek a folyamata)? Ezen áll vagy bukik hogy valóban teszünk ezzel a környezetünkért vagy a "cseberből vederbe" esete forog fenn.

Viszont az igazi problémám mint mindig az emberekkel van. Konkrétan azokkal a hipokratákkal akik az ilyen kocsikat vezetve a mellüket döngetik hogy "nézd milyen környezettudatos vagyok" (értem én hogy nem minden EV-tulajdonos ilyen, de mégis meg kell említeni az ilyet). Akkor még valahogy nem viselték ennyire látványosan a szívükön a környezetvédelmet amikor még nem volt önvezető, rendszeres frissítéseket letöltő, kvázi négykerekű okostelefon a piacon. Az egész EV-lavinát a Tesla indította el (a BMW, Porsche stb. csak kénytelen volt csatlakozni) pont azzal a felismeréssel hogy a villanymotor önmagában még nem tesz egy autót kelendőbbé (sok korábbi elektromos autó süllyedt a feledés homályába emiatt) mert az átlag fogyasztót nem érdekli annyira a környezetvédelem hogy másik kocsit vegyen érte. De ha már tud annyit mint egy iPhone, nem úgy néz ki mint egy golfkocsi, ráadásul odagurul hozzám ha megnyomok egy gombot a Tesla app-ban akkor már kell.

2019. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Beviz Elek ***** válasza:

#7

Ezt nekem szántad?

2019. dec. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
Neked.
2019. dec. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!