Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az elektromo...

Mi a véleményetek az elektromos autóról?

Figyelt kérdés
Eléggé megosztó téma ez YouTube-on. És kisebb-nagyobb komment háború szokott kitörni az elektromos autó végett. Nektek mi a véleményetek??

2019. dec. 12. 18:53
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%
Inkább veszek egy vasalót, azzal jobban járok. :P
2022. nov. 2. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
0%
Az tuti, kalap szar, rohadt elektromos autók.
2022. nov. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

Szerintem az elektromos hajtás, mint technológia, nagyon jó dolog. Én nagyon szeretem az élvezetes régi benzines autókat, van is és volt is hobbiautónak benzintemetőm - leggyakrabban ezt szokták felhozni és ebből ered a hatalmas elektromos autó ellenzés, hogy "hát de egy jó benzinesnek milyen hangja van" meg "karaktere van".


Igen, volt. Mondjuk a 2000-es évek elejéig, mielőtt az egyre szigorúbb Euro környezetvédelmi normák, és ezzel együtt a downsizing megjött. Azóta már csak a drága sportautók vagy luxusautók tudnak valamit abból, amit ilyenkor emlegetni szoktak az autórajongók - a turbós, kávédaráló hangú kis három-négy hengeres motorokban egy elektromos hajtáslánchoz képest én nem látok semmilyen extra élvezeti faktort.


Az elektromos hajtás sokkal hatékonyabb, ennek köszönhetően még kisebb teljesítménnyel is kellően erősnek érződik. Ülj csak be akár egy VW e-Up!-ba vagy bármilyen hasonló városi miniautóba, gyenge bár, de mivel mindig 100% teljesítmény van, nincs váltó amire várni kell, vagy fordulatszámtartomány amiben lenni kell hogy kiaknázd, így mindig pontosan ugyanúgy megindul és kész. Álló helyből vagy alacsony városi tempóról jobban, mint egy erősebb belső égésű motoros autó. Közben hangja sincs, sosem rángat, stb. Szerintem tök jó dolog, most már több mint 10 éve vannak az utakon, kezdenek kellően kiforrottak lenni ahhoz hogy teljes értékű autóként használhatóak legyenek.


Amivel nem értek egyet velük kapcsolatban:

1) Megmentik a Földet. Nem, nem mentik meg. Az energia továbbra is nagyon nagy, túlnyomó részben NEM megújuló ahonnan töltjük őket, és a gyártásuk, főleg a lítium-ion akkumulátoroké, rendkívül szennyező, valamint ezek a korlátolt élettartamú akkuk épp most kezdenek tömegével elhasználódni, újrahasznosításuk nem megoldott, szennyezésük viszont hatalmas. Ez mind olyan dolog, amire a zöldek azt mondják hogy "de ezek megoldhatóak a jövőben csak még nem tartunk ott". Igen, de az még messze van, és ennyi erővel lehet előhozni a szintetikus belső égésű motorba való üzemanyagokat is, amik már fejlesztés alatt vannak.

2) Ki kell szorítani minden mást, csak az elektromos maradhat. Ahogy az előbb írtam, szintetikus üzemanyag már fejlesztés alatt van, motorsportban rövidesen használni is fogják. Ezt az irányt sem érdemes figyelmen kívül hagyni, mert soktízmillió már meglévő és addig legyártásra kerülő belső égésű motoros autó nem fog csak úgy eltűnni a semmibe, ezeket is érdemes lenne hatékonyabbá, kevésbé szennezővé tenni, és a jövőben sem kellene így kidobni a már bevált és kiforrott technológiát amit több mint egy évszázada fejlesztünk.

2022. nov. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
0%
Az emberiség legnagyobb baklövése.
2022. nov. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!