Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az elektromo...

Mi a véleményetek az elektromos autóról?

Figyelt kérdés
Eléggé megosztó téma ez YouTube-on. És kisebb-nagyobb komment háború szokott kitörni az elektromos autó végett. Nektek mi a véleményetek??

2019. dec. 12. 18:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
35%

Most azért divat az elektromos autó, mert nincs rajta jövedéki adó.

Az új autókat 2022-től úgy kell majd csinálni, hogy otthonról ne tud tölteni, hogy külön jövedéki adóval terhelt töltőoszlopos áramot csorgass a kocsidba. És akkor az e-autózás kicsit visszább fog esni.

2019. dec. 13. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 Beviz Elek ***** válasza:

Én nem neked válaszoltam. A kérdező tette fel a kérdést hogy mi a véleményünk az elektromos autóról.

Neked van 1 véleményed, nekem egy teljesen másik véleményem, válaszoltam a kérdésre.


Ne erőlködj, teljesen felesleges próbálkozni meggyőzni, olvastam, számoltam, elhiszem ami kijött.

2019. dec. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
10%

Én erőlkődök. Több mérnőkkel beszéltem, most ez a divat. Ahogy 100 éve se tudott elterjedni, az aksi akkor is prbléma volt, meg most is. 10 év múlva lesz talán szilárdtest aksi.

Amúgy a mobiloknál az elmúlt 10 évben azt hallgatuk, hogy jövőre meglesz az áttörés, évi 10 új szabadalom lett beadva, aztán mégse lett belőle semmi. Amíg nem tud megújúlni az aksi, és nem tudunk normálisan energiát előállítani, addig Handrás féléknek jók, akik azt hiszik ez a jövő.

2019. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
25%

Van akinek tetszik az elektromos autó.

Ahogy olyanok is vannak akik beérik a felfujható guminővel.

Izlés dolga....... ;)

2019. dec. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
32%
Én se mondhattam volna szebben.
2019. dec. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 Beviz Elek ***** válasza:
67%

A #6-os válaszomban pont az ilyen szellemileg sérültekre gondoltam mint #14-es.

Igazából sem előnyt, sem hátrányt nem tudott írni, de születése óta a belsőégésűekhez van szokva és azt hiszi minden más rossz.

Ugyanez az eszetlen fikázás ment akkor is amikor eltűnt a telefonokról a gombsor, már szinte nem is lehet gombosat kapni.



Az akkumulátor miatt hiába sírsz, folyamatosan fejlődik, folyamatosan egyre jobb, folyamatosan egyre olcsóbb. 100 éve és ma kicsit másabb a technikai szint, más szinten folyik a fejlesztés.

15 éve még csodaszámba ment a mobilinternet, infrán küldtétek egymásnak a többszólamú csengőhangot, most idegesít ha egy pillanatra megakad a HD youtube videó a puszta közepén.


Mi az hogy nem tudunk normálisan áramot előállítani? A napelem, a szélturbina nem jó? Azért azt ne várd hogy kitalálnak valamit és 3 éven belül leválltja azt ami 100 éve megy. Dolgoznak rajta (keress rá a neten), de fedezni kell a szükségletet amit nem lehet egyik pillanatról a másikra megoldani.


Hogy mennyire lehetetlen megoldani: léteznek házak amikbe nem kell a közműveket bekötni, teljesen fenntartja magát és még az elektromos autókra is jut kapacitás.

2019. dec. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
41%
4-es vagyok, ismét leírom. a többségnek a seggéhez van nőve az autója. 5-ösre válaszolnék első körben...és ez lenne a normális, ha a jelenleg futó 5 millió autóból nem lenne 5 millió elektromos...hanem akinek majd átlépi a fenntartási költség a lélektani határt, akkor az majd kiszáll az autóból és megy gyalog...aki viszont nem tudja ezt megtenni, az majd vesz...5 millió autóból nagyon gyorsan lenne szerintem úgy 2-2,5 millió. azzal meg aztán nem lenne nehéz megbirkóznia a hálózatnak...főleg ha valaki tényleg naponta akarná tölteni, de elhasznál mondjuk 5-6 kWh-t, és azt tölti vissza...ha egy lakótelepen több autó is lenne, akkor is egy éjszaka alatt visszatöltené ezt a mennyiséget az összes, megosztva a betápot...
2019. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
10%

Beviz Elek!

Kíváncsi lennék, hogy az "ízlés dolga" hozzászólásommal(#14) miért érdemeltem ki nálad a "szellemileg sérült" jelzőt?

2019. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Beviz Elek ***** válasza:
78%

#18

Az azelőtti két mondatod miatt.


"Van akinek tetszik az elektromos autó.


Ahogy olyanok is vannak akik beérik a felfujható guminővel."


Külön-külön egyik mondattal sincs probléma, viszont a kettő együtt azt sugallja probléma van azokkal az emberekkel akiknek tetszik az elektromos autó.

Szándékos, teljesen egyértelmű amit sugallsz, nem tudom hogy mit kell ezen visszakérdezni hisz pontosan tudod.


Valamitől elzárkózni, negatív véleményt mondani csak amiatt mert nem ebben nőttél fel, idegen a gondolata, sosem próbáltad és félsz hogy kiszorítja a megszokott dolgokat, szerintem csak a kifejezetten buta, egyszerű (2bites) emberek teszik.

2019. dec. 15. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, ha félreérthető voltam, pedig tudatosan nem szerepel a két mondat között a "pont olyan" kifejezés, mint összekötő kapocs.

A hozzászólás lényege, tényleg az "ízlés dolga" akart lenni.

:(

2019. dec. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!