Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fent fogó kézifék miatt bukik...

Fent fogó kézifék miatt bukik az autó műszaki vizsgán?

Figyelt kérdés

Fogni fog, de az utolsó előtti kattanásban. Menet közben is állóra blokkolja a kereket.

3 éves autó, 5000km-el ezelőtt ee teljes allapotfelmeres alapjan ezen kivul tokeletes allapotban van minden resze.

A fent fogo kezifeket meg elnezik?



2019. dec. 15. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól még jó az.
2019. dec. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Tárcsa vastagsagat nezik?

Rosszul irtam, nyilvan 4 eves lesz most

2019. dec. 15. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
61%

Tolsz egy 20-ast és akkor is átmegy ha hiányzik a fél padlólemez.


A kéziféket amúgy be lehet állítani, tipustós függően tudsz rajta te is. szerintem csak kényelmesebb úgy használni hogy nem kell feltépni azt a kart tetőig nem?

2019. dec. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Minek tolnek 20ast ha minden ok vele ezt leszamitva? Amuy markaszervizbe lesz vizsgaztatva.

A tarcsa vastagsagat, kopottsagat merik? Azert mar van egy valla de ranezesre meg nem veszes. Fekhatas ok, fekeltetes 1% es 3%.

2019. dec. 15. 19:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mérik a tárcsa vastagságát, csak a fékhatást.


"Amuy markaszervizbe lesz vizsgaztatva."

Akkor szólsz nekik, hogy állítsák be ha már ott van. Nekik 3 perc.

2019. dec. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is kicsit fent fogott a kézifék, mikor vittem műszakira, szó nélkül ráállítottak, nem kértek plusz pénzt érte.
2019. dec. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tök mindegy hol fog. A lényeg, hogy padon legyen megfelelő fékhatás és nem legyen a két kerék között nagy eltérés.

Ha hagyományos, mechanikus a kéziféked, a bovdenen húzni legfeljebb 2 perces művelet. A bovden használat közben nyúlik, így célszerű időnként utánaállítani, ha szükséges.

A tárcsa vastagságát nem fogják tolómérővel lemérni. Szemrevételezés van. 4 év alatt nem hiszem, hogy olyan extrém módon használtad az autót, hogy egy tárcsát lejártál volna. A tárcsa, betétek természetes módon kopnak. Ha van egy kis váll, az azt jelenti, hogy használtad a féket, nem vadi új. Ettől még nem kuka.

2019. dec. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!