Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda mx5, vezetés. Tanács?

Mazda mx5, vezetés. Tanács?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam hogy a következő autóm egy régebbi mazda miata lenne. 21 éves vagyok nincs még gyerekem és nem kell nagy csomagtartó így arra gondoltam hogy ez a legjobb idő hogy egy ilyen teljesen praktikátlan autót vegyek. Láttam a teszteket hogy mennyire jó vezetni és a tesztelők arcán hogy mennyire élvezik. Például totálcar Anti is olyan szeretettel beszélt róla hogy nagyon megfogott.


Ezzel szemben nem tudom hogy elég jól vezetek e hozzá. Mondják hogy mivel gyenge a motor így kezes az autó,de hátsókerekesben csak gokartot vezettem és félek hogy nagyon meglepne mondjuk egy vizes utas kanyarban aminek nem lenne jó vége.


Tapasztaltabb sofőröktől várnék véleményt, tapasztalatot. Mennyivel nehezebb megfogni egy ilyen autót mint egy első kerék meghajtásút. Vagy egyáltalán jogos e a félelmem vagy teljesen felesleges.


Köszönöm a válaszokat.


2019. dec. 18. 17:25
 1/1 anonim ***** válasza:
Úgy kell vezetni, mint a többi autót. Ne légy hül ye, és minden oké lesz. Esőben meg nem kapcsolod ki a kipörgésgátlót (ha van), és nem halsz meg. Továbbá tanács, hogy érzéssel kezeld a gázt. És egy hátsókerekes autónál nem hátrány, ha megtanulod a heel & toe technikát. Youtube a barátod, és biztonságos helyen gyakorolj.
2019. dec. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!