Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan szerezhetnék önbizalmat...

Hogyan szerezhetnék önbizalmat vezetésben, nagyon vészes a helyzetem?

Figyelt kérdés
Nyár végén szereztem meg a jogsimat (B-katagória). Elsőre sikerült minden +óra nélkül, de sohasem éreztem igazán úgy, hogy magabiztos lennék. Az oktató kiírt annak idején vizsgára, de szerintem csak azért mert sokan várakoztak már, hogy elkezdhessék a vezetést. Igazából a 29. órán éreztem talán először azt, hogy na ez most összeállt. A vizsgabiztos azt mondta, hogy volt itt minden, eltévedés, lefulladás, de az a benyomása, hogy biztonságosan tudom kezelni az autót, és mivel nem vétettem durva hibát, megkaptam a jogsit. Utána voltam párszor vezetni falun belül, néhányszor elmentem a környező 1-2 településre,városba, de az utóbbi 2-3 hónapban már azt veszem észre, hogy van, hogy hetekig autóba sem ülök. Vagy ha igen, csak a faluban elugrok valahová, de attól is félek. Volt 1-2 meredek megmozdulásom, a visszapillantót majdnem levittem a kapuban tolatva, szerencsére kistempóval mentem neki. Volt egy szitu, amikor álló autót kerültem ki, és közbe előzött egy teherautó, mindketten telibevertük a féket. Szerencse. Az autókezelésem hellyel-közzel rendben van, bár a szűk helyen való mozgásoktól nagyon félek, ahogy a parkolástól tolatástól is. Szerintem ebben az is benne lehet, hogy pl. az oktatóval az utolsó héten parkoltunk 2-3-at mindenből, és ennyi. Nyilván megállok, ha nincs semmi, de 2 autó közé már necces, főleg párhuzamosnál, vagy merőlegesen tolatva is. Tetézi a bajt, hogy a KRESZ tudásomat se érzem biztosra, igaz átmentem , de határon billegtem az itthoni gyakorló feladatokon. Lassan ismerem fel a dolgokat. Mit tanácsoltok, hogy építsem fel újra magam?

2019. dec. 4. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Beülsz es vezetel
2019. dec. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogsival is mehetsz ám oktatóval vezetni. Szerintem nem ártana. Pénzbe kerül persze, de mivel már megvan a jogsid, így szabadon gyakorolhattok bármit, mert nem vizsgára készülsz. A kresztudásod meg rajtad múlik, neked kell megtanulni, más nem fogja helyetted.
2019. dec. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem gyakorolj olyan útvonalon amit ismersz, kezdetnek az elég lesz. Illetve mindig figyeld a tükröket, főleg ha valamit kikerülsz.
2019. dec. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Csak úgy szerezhetsz önbizalmat ha vezetsz.

Barátnőm is elsőre átment mindenből, de pont mint te nem érezte magát biztosan vezetés közben. Erre még rájött neki hogy beletolatott a sógora autójába szerencsére nem lett baja az autónak. Barátnőmnek annál inkább trauma lett és még kevesebbet vezetett.

Sok ösztönzés után újra autóba ült és bár félve vezetett mellette voltam, mondtam hogy ne aggódjon hogyan oldja meg a helyzetet stb.

Nem telt el sok idő és egész jól belejött.


Szó mi szó, gyakorlat teszi a mestert.


Ha esetleg van rokon, barát aki mellett biztonságban érzed magad és tud tanáccsal ellátni vezetés közben az nagy bónusz. Szigorúan tanácsot, és nem kioktatást.


Sok sikert és megannyi balesetmentes kilométert kívánok

2019. dec. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezt kissé eltúlozhatod. 30 óránál nem kap jogsit senki, aki nem tud tényleg vezetni. Végig mentél az útvonalon, megcsináltad a parkolást és a megfordulást, nem lehetsz annyira kaka mint ahogy itt előadod.

Vezess minél többet, és majd alakul a rutin meg az önbizalom.

2019. dec. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha tanulnád még a KRESZt is és gyakorolnál elhagyatott helyen ahol kicsi a forgalom.
2019. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vezess sokat


Vegyél órákat, ha valamiben nagyon rossznak érzed magad


Kérj meg egy türelmes, és megértő barátodat, aki jó sofőr, hogy üljön be melléd, és adjon tanácsokat, gyakoroljatok


Menj el vezetéstechnikai tréningre. Itt jócskán javulhatnak a reflexeid, és elvégzése után jobban érzed az autót, mit kell tenned, ha megcsúszik, stb. Nagyobb biztonságban érzed magad a járműben, és ezzel magabiztosabb sofőrré válsz.


Járj el gokartozni. Megtanulod a báratlan helyzeteket kezelni (valaki megforog előtted, vagy megcsúszik a jármű, nem ijedsz meg, ha valaki hirtelen előz meg stb), és a reflexeid is javulnak.


Vegyél egy Playstationt használtan, egy programot (Assetto Corsa, Project Cars 2, Gran Turismo Sport...), egy kormányt, (Thrustmaster T150 RS, Logitech G29...), és naponta gyakorolhatod ugyanazokat a helyzeteket, amiket gokarttal. A nappalidból, biztonságosan, relatíve olcsón. Ěs még jó buli is. Lehet, hogy butaságnak hangzik, de én így kezdtem a vezetést évekkel ezelőtt. Aztán elkezdtem gokartozni, majd gokarttal versenyezni is. Ezután az autóiskola egy játék volt számomra. Igen a kreszt meg kellett tanulnom, de az autó viselkedése nem volt új.

2019. dec. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hovarju ***** válasza:

A legtöbb iskolában tartanak gyakorló órákat jogosítványosoknak.

Vagy ha van egy gyakorlott barátod, akiben megbízol, akkor menj el vele vezetni.

Nekem azt tanácsolta az oktató a vizsga után, hogy az első időben legalább 20km-t vezessek naponta.

A neten nagyon sok kresz gyakorlásra alkalmas feladatsor van, gyakorolj.

Önbizalmat csak vezetéssel tudsz szerezni.

2019. dec. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Engedd el, hogy mi nem megy. Ne görcsölj.

Én most tanulok még vezetni. 11 órán vagyok túl. Voltak kemény napok. Megfelelni magadnak, az oktatónak, közben figyelni mindenre, stb.... És emellett teljesíts 110%-on a munkahelyen is, és akkor a saját agyalásaid.... Ki kell kapcsolni. Nekem szerencsém van. Ha beülök a kormány mögé, mindent ki tudok iktatni, csak a vezetésre figyelek már. Viszont furcsa, amit a kikerülésről írtál. Nekem az oktatóm már a kezdetektől úgy tanítja, hogy előbb tükör, holttér, aztán index, majd megint tükör, és csak ha nincs mögöttünk senki, akkor kezdjem a kikerülést. ahány oktató, annyi féle módszer.

Na de, jól eltértem a témától, bocs.

A lényeg az, hogy ne arra gondolj, mi nem megy.

Gondolj arra, ami megy. Én sokáig nem tudtam segítség nélkül átmenni a körforgalmakba. Valahogy ez a kormányozz jobbra, aztán balra.. stb. Nem állt össze. Az oktatóm látta és mindíg olyan helyre vitt ahol van körforgalom. Mikor úgy voltam vele, hogy áhh nem érdekel, majd sikerül, azóta egyedül, belenyúlás nélkül sikerülnek a körforgalmak. A kreszt én minden nap gyakorlom, nem árt az. van egy oldal, a kreszteszt.net. Ott van vizsgaszimulációs feladatlap is. Mikor A kreszt csináltam, felváltva tanultam ezen és az e-titanban, ami 75/74 pontos 99%-os eredményt hozott a kresz vizsgán elsőre.

2019. dec. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!