Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jobb választás?

Melyik jobb választás?

Figyelt kérdés
1-es BMW vagy A3-as Audi lenne jobb választás? Mindkettő 1.6 benzin, 2005-2008 közötti, hasonló futásteljesítménnyel.

2019. dec. 24. 07:40
 1/7 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
0%
A3 mert propelleres elleneses vagyok...
2019. dec. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

bmw. audi, mercedes: mindegyik az egyik legdrágábban fenntartható, legszervízigényesebb autók


egy ilyen döntés nem lehet racionális döntés


amelyik szimpatikus... vagy amelyik jobb állapotban van... innen azt honnan lehetne megmondani..?

2019. dec. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkozom, csak én újonnan venném. Az Audi felé hajlok, csupán szubjektív okokból: jobban tetszik. Valamint A3-asból tavasszal jön az új modell. Azt mindenképp megvárom. Kíváncsi vagyok mennyi lesz az ára és milyen műszaki tartalmat nyújt.

Drága fenntartani?! Egy öreg F Astrához, régi Swifthez képest valóban az. Nézegettem az alkatrész árakat. Egy A3-as gyári új alkatrészei (fékbetét, lengéscsillapító, lendkerék, vezérléskészlet, szűrők, stb.) semmivel nem drágábbak mint pl egy új Astráé. Sőt, még van ami olcsóbb is hozzá. Adó nem függ az autó márkájától. A biztosítás sem drágább, mint más márkára, netes kalkulátorokkal ellenőriztem. Azért nem egy A8-asról, 7-es BMW-ről beszélünk! Ne az évtizedes sztereotípiákat szajkózzuk már, nézzünk utána a tényeknek!

2019. dec. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: oké, csak míg egy új autóban jó eséllyel évekig nem kell semmit cserélni, addig egy 10 évesben már egyre több mindent kell.
2019. dec. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Beviz Elek ***** válasza:

Keress rá a népítéleten, lehetőleg olyan írásokat amik magas futásteljesítménynél készültek. Hogy valakinek 100e km alatt nem volt nagy baja, az nem jelent semmit.

Én a nagyon elégedetlen tulajok táborát gyarapítom, van egy 2004-es 1.6 benzines A3-om. Átkozom a napot amikor megvettem, ennél rosszabb autóm sosem volt.

3 év alatt alig használtuk pár hónapot és párezer km-t. Visszaminősítettem tartalék autónak, ha valamelyiken több napos munkát kellene csináljak akkor addig használjuk az Audit is (ha muszáj). Legszívesebben eladnám de rengeteget buknék rajta, inkább addig tároljuk amíg egyenesen mehet a bontóba.

2019. dec. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%
Vegyél inkább egy Astrát, vagy Focust, és a világból kivisz gond nélkül.
2019. dec. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os. Kivéve amikor nem.

Én BMW párti vagyok, de mondjuk az 1-es sorozatot szerintem is el kell felejteni. Annyiért már normális BMW-t is kapsz amihez olcsóbb az alkatrész és gyakoribb a szaktudás.

A3 ugyan ez. Annyiért vehetsz A4-et is.


Persze ott vannak a korábban említett astra, focus, octavia, megane kombók is. Nekem megmondom őszintén pozitív tapasztalataim voltak mindegyikkel. De az hogy nem lesz vele baj nagyon durva könnyelmű hazugság. Mindegyiken mozognak és kopnak az alkatrészek. Mindegyikhez hozzá kell majd nyúlni ha 10-15 éves autót veszel.


Próbálj inkább állapotot venni és nézesd át megvétel előtt.

2020. jan. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!