Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van értelme téli gumit rakni...

Van értelme téli gumit rakni az autóra most hogy olyan globális felmelegedés van Magyarországon hogy nem esik a hó és szinte alig van fagypont alatti hőmérséklet?

Figyelt kérdés

2020. jan. 1. 17:24
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

"Azért ne lepődj meg, ha nem fog fizetni a biztosító"

Miért ne fizetne? Ha minden szabályt betartok (nem kötelező a téli gumi használata), akkor milyen alapon tagadja meg a kártérítést a biztosító?

2020. jan. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
83%
Olyan alapon, hogy le van írva a szerződési feltételekben, hogy vállalod, hogy évszaknak megfelelő gumit használsz
2020. jan. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
3 napja nem győzöm nyomni a kazánt fával, olyan hideg van ember :))
2020. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Hát, az én szerződésemben nincs ilyen kitétel, szóval ez nem általános.
2020. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%

Az irott konkrét szabályokon kívül vannak általános, ha úgy tetszik alapelvi kérdései is a biztosítási szerződéseknek. Ilyen hogy a szerződő minden tőle telhetőt köteles megtenni a balesetek elkerülése, megelőzése érdekében. Ilyen vagy valami hasonló biztosan van mindenki szerződésében. Na mármost az a helyzet, hogy a mai világban, ahol a téligumi használat általánosnak tekinthető, a biztosító eredményesen hivatkozhat arra a bíróságon, hogy a szerződő az évszaknak nem megfelelő gumiabroncs használatával megszegte az általános kár megelőzési kötelezettségét, nem tett meg valamit (téli gumi használat), ami tőle az adott helyzetben általában elvárható lett volna. És innentől nem fog fizetni, joggal.

Az a hozzáállás meg egyebesen felháborít, amit valamelyik egysejtű írt fentebb, hogy hóban ő majd megy 70 helyett 50-nel nyári gumin. Fillérb.szó idióta proli.

2020. jan. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Én 4 évszakos párti vagyok...

Kis autók, kis település, kicsi pénz...

2020. jan. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
95%

"Itt ezt hiába kérdezed meg mert lehurrognak ha nem akarsz feltenni."


Te gondolom nem olvastad el az általad linkelt cikket se.

A cikk tanulsága:


De akkor mi a jó megoldás, mit tanulhatunk a Totalcar első saját gumitesztjéből? Például azt, hogy a nyári gumit nem a hideg, de még csak nem is a mifelénk ritka hó, hanem a gyakran latyakos, vizes, páralecsapódásos utak és a hideg együttese miatt kell elfelejteni télen. Aztán azt is, hogy a téli gumit nyárra fent hagyni ugyanolyan felelőtlenség és anyagilag sem éri meg. De a legfontosabb, hogy igenis van megoldás annak, aki viszonylag keveset autózik, és télen-nyáron egyaránt le tud mondani az elérhető legjobb teljesítményről. 10 ezer kilométer körüli éves futásteljesítmény mellett egy jó négyévszakos gumi önmagában is elég lehet. Aki ennél többet autózik, vagy fontos számára a maximális tapadás minden körülmények között, cserélgesse az abroncsokat – én is így teszek, és továbbra sem érzem magam hülyének.


Magyarul: ha lusta vagy / nem mész sokat / spórolni akarsz, akkor rakass négy évszakost, mert az igazán havas úton kívül az átlagos téli körülményeket is jól bírja és nyáron sem rossz. Nyárival menni télen, hidegben, nedves úton pedig lényegében annyit jelent, hogy sz..rsz a saját és mások biztonságára.

2020. jan. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Tavaly itt nálunk megyeszékhelyen össz vissz 3 nap volt amikor azt mondom, hogy óvatosan kellett vezetni. Domb, emelkedő nincs. Azért nem fogok én téli gumira váltani.

Nyári még jó lesz most télen meg következő nyáron. Jövő télre meg váltok 4 évszakosra. Ha nagyon nagy hó lenne akkor meg járok busszal addig.

2020. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

2 autóm van, egyiken nyári gumik vannak fenn, a másik 4 évszakos.

Felváltva közlekedek velük.

Normál használat mellett eddig nem talapsztaltam eltérést. A nyári gumikkal talál előbb villan be a kipörgésgátló.

Ettől függetlenül álltam már keresztbe téli gumikkal is télen, de akkor siettem. :)

2020. jan. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

+8 fok alatt ajánlanak téli gumit. Nem tudom nálad hogy áll a globális felmelegedés, de nálam még szokott lenni 8 foknál hidegebb ;-)


A téli gumi puhább mint a nyári, ezért hideg aszfalton jobban tapad. Nem csak hóban-jégben van rá szükség.

2020. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!