Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első kocsi 800 ezer forintig?

Első kocsi 800 ezer forintig?

Figyelt kérdés

Fiat Grande Punto 1.4 77 lóerő

Ford Focus II 1.4 80 lóerő

Suzuki Swift II 1.3 92 lóerő

Ezt a hármat néztem, melyik lenne ezek közül a legjobb?

Főbb szempontok:

-olcsó fenntarhatóság

-olcsó alkatrészek



2020. jan. 5. 01:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a Fiatot venném, viszont T-jet motorral. Nagyon jó, megbízható motorok.
2020. jan. 5. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 D. Brasco ***** válasza:
45%
Frande pí...de az 1.4 16V 95 lovas motorral
2020. jan. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Grande, sima 1,4
2020. jan. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
90le alatt én biztos nem vennék autót.
2020. jan. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én 100 ló felett nem vennék, főleg még pár éves jogsival, mert éves biztosítás 100 ezer felett lenne.
2020. jan. 5. 10:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Hiába szép egy autó,ha nyomnád a gázt és nem történik semmi, nem fogod szeretni. Egyre nehezebbek az autók, ezekhez kell már a lóerő.

Én a felsoroltak közül a Suzukit választanám.

2020. jan. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogy van 100 felett az évesed? Nekem 60 vagy 65 ezer, most hirtelen nem tudom.

3 éve vezetek, 100 ló feletti kocsit. Friss jogsisként se volt a biztosításom 100 felett.

2020. jan. 6. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én rábeszélnélek a Swiftre. A szájhúzósok véleménye ellenére ez már sokkal komolyabb, masszívabb konstrukció, mint az első szériás papírdodzsem.

Egyetlen hátránya, hogy tényleg pici, főleg a csomagtartó, de ha nem szempont, hogy négy ember utazhasson benne csomagokkal, akkor hétköznapokra elég.

Cserébe:

+ megbízható és olcsón fenntartható motor, a szándékos agyatlankodás esetét leszámítva elnyűhetetlen

+ sok van belőle, így alkatrész van bőveb, bontorran is, ami nagy előny, ha véletlenül megtöröd, ez friss jogsinál azért benne van a pakliban

+ minden alkatrészből van gyári minőségű utángyártott is, elérhető áron

+ ezt a típust szinte mindenhol ismerik


Ugyanezek igazak a Focusra is, de az egy magasabb kategória, ehhez megfelelően magasabb árszintet is képvisel (alkatrészek, szerviz stb.) Abból viszont már mindenképpen az 1.6-ost venném, nem olyan nagy a különbség, viszont az 1.4-es motor nagyon kicsit ehhez az autóhoz, erőlködik alatta, azaz nem megy, viszont sokat fogyaszt. (Városban az 1.6 is megeszik 9-10 litert, de legalább valamennyire dinamikus).


Összevetve a Suzuki 1.3-as motorral sokkal fickósabb, mint a Ford az 1.4-essel, a szervizelése is valamelyest olcsóbb.


A Puntot én hanyagolnám az instabié elektromos rendszer és a csúnyán öregedő beltér miatt. Nem akarom ócsárolni, de a három közül ő legyen az utolsó helyen a ranglistán.

2020. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
2020. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift II 1.3-as kielégítő megtanulni vezetni. Olcsó fenntartani. Előttem szóló kiválóan leírta.
2020. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!