Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajpumpa vagy érzékelő...

Olajpumpa vagy érzékelő meghibásodás?

Figyelt kérdés

Adott egy Polo 9n (2002, 1.4) benzines autó. A nyár elején vásároltam, elég jó állapotban. A szokásos szervízt elvégeztettem (összes szűrő, vezérmű, olaj csere).


Havonta szoktam vele menni hosszabb utakra (120km), majd utána pár napig minden nap rendszeresen használom, végül a hazavezető úton fel szokott villani a "bűvös dzsin lámpása". Először megijedtem, félre is álltam és csekkoltam a nívópálcát.


Tudni kell, hogy olajcserénél kicsivel több lett beletöltve, mint gyárilag elő van írva, a jelzés felett volt a szintje néhány mm-rel. Ez idő után a jelzésig csökkent. Ezután eltelt jó pár hét, talán hónap is, hogy nem ellenőriztem. Az első felvillanásnál vettem észre, hogy a felénél volt a szintje.


Hazatérve nem töltöttem újra, gondoltam, hogy a két jelzésig jó vagyok. Tovább nem is csökkent. Érdekesség a dologban, hogy ha felvillan a hiba, addig nem tűnik el, amíg egymás után vagy háromszor nem ellenőrzöm a nívópálcát (ilyenkor letörlöm a pálcáról az olajat és úgy teszem vissza). Az olajszint azóta nem csökkent.


Kérdés, hogy mennyire érzékeny az érzékelő (gondolok arra, hogy szemmel láthatólag nem fogy az olaj), de az is érdekelne, hogyan épül fel egy ilyen érzékelő? Én kezdetben arra gondoltam, hogy az érzékelő hibásodott meg, mivel semmi jele nincs, hogy baj lenne (az olaj színe szép barnás, az olajszint nem csökkent, hétköznapi használatkor egyáltalán nem villan fel csak több órás út során).


Utána olvastam egy kicsit, és azt találtam, hogy ez a jelzés még az olajpumpa meghibásodását is jelezheti. Ezt hogyan tudom leellenőrizni, anélkül, hogy szerelőhöz vinném? (Természetesen el fogom vinni, de most nagyon nem fér bele az időmbe.)


Válaszokat előre köszönöm!



2020. jan. 6. 22:45
 1/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Te sehogy ... EgY nyomasmero orat kötnek be megfelelő helyre és megmerik a nyomást előírt fordulatokon...

Vagy kiveszik az olajpumpat és egyéb olyan mecshanikai mérésekkel ellenőrzik....

2020. jan. 7. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Nálunk falun az a szokás ilyenkor hogy vastagabb olaj bele és hamar eladni aztán nem kell szerelő
2020. jan. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2

Miért, egy olajpumpa javítás/csere olyan drága?

2020. jan. 7. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!