Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kis szériás autógyártás...

Kis szériás autógyártás nyugaton úgy tudom még létezik (és ha igaz "engedékeny" kategória). Ebbe beleférne az 1910-es évek egy-egy autójának "újragyártása", de mai megoldásokkal (például "Camry alapon")?

Figyelt kérdés
Az alváz, önhordó karosszéria maradna, a motor, elektronika, futómű, minden. Csak a kasztni/beltér kellene újnak (vagyis éppen "réginek") lennie.

2020. jan. 10. 23:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Mint egy replika, de ez réginek tűnő formatervvel.
2020. jan. 10. 23:00
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyugaton összejöhet, érdemes felkeresni fórumokat, vagy akár a hivtalos szerveket is.

Amerikában biztos hogy működik, bár ott is államonként eltér a szabályozás.

2020. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Annyira nem nyugaton, legfeljebb Németország ami szóba jöhet. Magyarországon elkészítik, kint lepapírozzák. Így van esély egy csodálatosan szép autóra?
2020. jan. 10. 23:37
 4/10 A kérdező kommentje:

Ilyen autóra gondoltam, számomra ez nagyon kedves. :)


[link]

2020. jan. 10. 23:41
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha meg is csinálnák, valami eszméletlen drága lenne az egyedi gyártás miatt.

Például csak egy sárvédőt ha nem présgéppel nyomatnák ki akkor azt kézi gyártással, kalapálgatással hetekig lehetne egy-két embernek csinálni mire szép és jó lenne.

Szerintem az életben nem tudnák megfizetni.

2020. jan. 11. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Vannak replikák dögivel a neten, még eladók is.
2020. jan. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Drága? Én úgy vélem mivel egy modern autóhoz képest "alig van benne valami" és mivel (kiváltképp bonyulult/összetett) forma/kasztni/beltér is alig van, épp a többi egyedi készítésű autóhoz képest olcsóbbnak illene lennie.
2020. jan. 11. 11:27
 8/10 A kérdező kommentje:

Éppen egy mai autó tökéletes másolatát lenne a legnehezebb és a legdrágább elkészíteni!


Példának okáért egy TVR Tuscan, vagy egy Maybach 62 Special Landaulette.


Utóbbinál még a bonyolult "belső" megoldások (főként elektronika) és a mindenhol tökéletesen "passzos" elemek/műanyagok/kárpitok szinte kivitelezhetetlenek!


Egy 10-es évekbeli automobil ezekhez képest maga a szög egyszerűség. :) És valóban! Pláne ha már van egy "alap" legyártott autó kiindulásnak.

2020. jan. 11. 11:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor csináld meg ha ilyen egyszerűnek gondolod.
2020. jan. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem én gondolom egyszerűnek (leírtam szépen, részletekbe menően, hogy egy mai túlbonyolított autóhoz képest miért lego egyszerűségű egy nagyon régi) és majd megcsinálja AZ, aki ezekkel foglalkozik!


Kevesebb lesz vele a dolga (érthetően, pontokba szedve olvasható fent, miért), mint egy mai "tűéles", minden mindennel passzolnia muszáj, agyonbonyolított autóval.

2020. jan. 11. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!