Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ELM327 OBD olvasó miért nem...

ELM327 OBD olvasó miért nem csatlakozik a vezérlőhöz?

Figyelt kérdés
Van egy Bluetooth-os ELM327 OBD olvasóm. Azt hagyjuk, hogy nem eredeti, tudom én is, lényegtelen. Az eszköz elég sok autóval kommunikál, használtam már párszor. A helyzet az, hogy ma egy E46 320d-re szerettem volna rácsatlakozni, de nem tudott vele kommunikálni. Erre ellenpélda, hogy már egy másik ugyanilyen típusú, motorkódú autót olvastam vele. Szerintetek mi lehet a probléma vele? Telefonos alkalmazással működik, ScanMaster nevű programmal nem.

2020. jan. 11. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Valójában az, hogy egy bóvli vacak.

Nekem is volt, kapcsolódott az autóhoz, hibakódot nem talált, közben volt benne. Nem véletlenül kerül nyolcad annyiba, mint egy tört verziós "eredeti" kábel

2020. jan. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
arról ne is beszéljünk, hogy némelyik autóba még csinál is hibakódot...:D én is próbáltam...ahogy bedugtam, autó elkezdte kiírkálni, hogy ellenőriztessem a menetstabilizátort...ki is dobtam a p_Csába...
2020. jan. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

ja és nem vettem másikat, hanem ha gáz van, megyek szervízbe és megnézik...na meg rá is jönnek jó eséllyel, a laikus tulajdonossal ellentétben.


kiolvasol egy hibakódot, aztán neten utánaolvasol, írnak rá 10 féle hibalehetőséget, és az a vége, hogy ugyanúgy elmész a szervízbe, mert nem tudod megfejteni vagy megjavítani.

2020. jan. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Arra azért jó, hogy ha kivillan a check engine lámpa akkor megtudod nézni, hogy mekkora a baj.

Pl nekem a DPF-re dobott hibát de utána még 3 hónapig közlekedtem vele mire lett időm megcsináltatni.

Van olyan hiba amivel nem érdemes közlekedni.

2020. jan. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem sok érdemleges választ kaptam. Kedves utolsó, neked köszönöm. Én meg vagyok vele elégedve. Teszi a dolgát és ennyi pénzért hibátlan. Nem szabad túl sokat elvárni tőle. Motorvezérlő olvasásra alkalmas, más vezérlőre nem.. De a kérdésre eddig nem kaptam választ.
2020. jan. 12. 02:36
 6/9 Perkincs válasza:
100%
Szia! A típus-azonosság és az azonos motorkód ellenére,ha más-más évjárat (vagy csak más hónapban gyártották őket), akkor -szerintem- előfordulhat, hogy az egyiknek a protokollja olyan összetevőket tartalmaz, amiket a műszer már nem tud kezelni. De ez csak tipp.
2020. jan. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 Nagyon szépen köszönöm. Jogos, az egyik autó 2002-es a másik pár évvel fiatalabb. Mondjuk pont a régebbit nem tudja kezelni, de lényegtelen..akkor is lehet ez a probléma.
2020. jan. 12. 23:01
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy sajnos. BMW-nél a régi modellek nem mindegyik OBD2-es. Én nekem is régen K+DCAN-t és IMPA-t kellett hozzá használnom

Már nem tudom pontosan. De elképzelhető hogy ott a hiba hogy nem is kompatibilis vele.

2020. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Vajon a Renault mér olyan @ hogy más a csatlakozója mint pl a Fiatnak?

Sehol nem találok hozzá való kábelt...

2020. okt. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!