Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek együtt tiltják be...

Szerintetek együtt tiltják be a belső égésű motorokat vagy a dízelel kezdik?

Figyelt kérdés
Szerintem hamarosan úgy 10 -15 éven belül megteszik ezt, amennyire elborúlt ez a világ (pl. Ausztráliába tevéket ölnek mert megisszák a vizet ). Akkor szerintetek egyből az egészet bannolják vagy kezdik a "gonosz" dízelel?
2020. jan. 12. 00:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az olajipar meg majd csendben tűri szerinted?:D Abból kiindúlva hogy pl kínában a 2000-res évek után álltak le teljesen a gőzmozdonygyártással, a belsőégésű motorok is szinte biztos hogy még legalább 50, de lehet 100 évig sem fognak kikopni.
2020. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
50 év és elfogy az olaj..
2020. jan. 12. 01:06
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
Az meg mese és hab, találnak új oaljmezőt máris 50+ lesz.
2020. jan. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én csak remélem..
2020. jan. 12. 01:30
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a személyautókból fogják először kitiltani, ahová tényleg totál felesleges (lesz) a BÉM.
2020. jan. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%

Dehogy tiltják be hamarosan.

Inkább ne olvass ilyen pletyalapokat,csak hülyitik az embert.

Esetleg ezen akkor kell gondolkozni ha meg lesz ami helyettesíteni fogja. Addig pedig még nagyon sok időnek kell eltelni.

2020. jan. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
68%

az olajlobbi nem aggódik. Amíg a mérhetetlen mennyiségű repülő közlekedik felettünk, amíg egyre nagyobb hajók fuvarozzák az árut a kontinensek között, addig nincs vész..a kőolaj még legalább száz évig bőségesen ömlik a kutakból..


Ötven év elegendő és a személyautók, motorok mopedek, rollerek,stb mind tisztán elektromosak lesznek tűrhető hatótávval.


Betiltani nem lehet, legfeljebb kitiltani, vagy baromira megadóztatni.


A klímaváltozást nem az autók okozzák.



Amúgy írd be, hogy "flightradar" ott világosan láthatod mik is az igazi üzemanyagzabálók.

2020. jan. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
48%
Nekem az általános iskolában mondogatták hogy 30-40 év és elfogY az olaj... Hát eltelt azóta 30ev... Még mindig van... Amíg lesz olaj nem lesznek betiltva utána még nem kell betiltani...
2020. jan. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%

Olyan, hogy pl másnaptól tilos lesz belső égésű motort beindítani, soha sehol nem lesz. Mellékesen ez nálunk pl egyenesen államcsődöt jelentene, akkora adókiesés lenne a jövedéki adóból. Először alternatíva kellene. Az elektromos hajtás jelenleg nincs ezen a szinten hogy teljes értékűen, megfizethető áron kiváltsa a belső égésű motort. Ha ez megtörténik, akkor az emberek maguktól fogják az új technológiát venni, nem kell hozzá tiltás. De ez sem egyik napról a másikra fog megtörténni, hanem egy hosszú, több évtizedes folyamat lesz, mire a belső égésű motoros járművek nagyjából kikopnak. Mutatóban még ez után is lesz egy-egy példány az utakon, amire majd rácsodálkoznak, hogy régen mikkel jártunk.

"50 év és elfogy az olaj.." Ami ezt illeti, én a 2000-es évek elején jártam egyetemre. A kémiai technológia tanárom akkoriban jött haza az USA-ból, ahol előtte az ExxonMobilnál középvezetőként dolgozott évtizedekig. Ő akkor azt tanította, hogy 2020-2025 és vége a kőolajnak. Nem volt egy buta ember és nem is hiszem, hogy szándékosan akart volna bennünket félrevezetni. Akkoriban, az akkori számítások szerint ez volt a tényállás. Csakhogy jött a palaolaj, újabb olajmezők, stb. A mostani legpesszimistább számítások szerint valóban még 50-60 évre, 2070-2080-ra teszik a gazdaságosan kinyerhető kőolaj végét. Amúgy ha ez bekövetkezik elé nagy bajban leszünk. És itt nem csak a közlekedésre kell gondolni. A kőolaj a hajtóanyagon kívül egy elég jelentős nyersanyag is. Az összes műanyag, ragasztó, festék, lakk, kenőanyag, mosó és tisztítószerek, szintetikus növényvédőszerek, gyógyszerek, stb. ezek mind-mind kőolajból vannak.

2020. jan. 12. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
70%
A lepontozás mutatja az értelmi színvonalat.
2020. jan. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!