Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszútávon tényleg kényelmetl...

Hosszútávon tényleg kényelmetlen a sportmotor?

Figyelt kérdés

Első "nagymotor" vásárlás előtt állok, A1-es jogosítvánnyal rendelkezek. 550 000-et, nagyon maximum 650 000 Ft-ot szánok a motor megvételére. Magas vagyok (közel 190 centi) és könnyű testalkatom sincs (110 kilót súrolom). Főleg munkábajárásra használnám, de nyáron azért 200-300 kilométeres túrákat is tennék a motorral. 20-25 kilométert mindenképp főúton haladnék vele nap mint nap, úgyhogy szempont hogy különösebb erőlködés nélkül tudja tartani a 90-100-as utazótempót. Az agyonreklámozott Varadero lenne nekem jó, de abból a szép darabokat 800 000-1 millió környékén hirdetik. A Honda CBR és Yamaha YZF 125R típusú motorokból viszont nagyon szépeket, megkíméltebbeket lehet találni ennyiért. Bénán néznék ki rajtuk, azt tudom, de el tudok ettől vonatkoztatni.

Ismerőseim azt mondták, hogy bejárogatni még hagyján velük, de ha túrázni is akarok, akkor hamar bedurran a csuklóm a kicsit hasalós testtartás miatt. Ez tényleg így van? Barátkozzak meg inkább egy kicsit leharcoltabb Varaderóval?



#motor #túra #Enduro #motorkerékpár #Honda #A1 jogosítvány #sportmotor #Honda XL 125 Varadero #Yamaha YZF 125R
2020. jan. 14. 14:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Így azért mindjárt szűkül a választék. :) Yamaha XT, WR, TW, Suzuki DR, RV. Ezeket találtam nagyjából enduro/supermoto kategóriában.

2020. jan. 17. 19:49
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ti milyen 125-ös sport motort próbáltatok, hogy gyenge és nem bír menni...


Én az Aprilia RS125-el ezeket nem tapasztaltam, mondjuk nem a folytott 11 kW 15 LE-s volt, hanem rendesen levizsgáztatva 29 kW-ra. Tavaly voltunk barátnőmmel Olaszországba vele, 2 személlyel sem volt gyenge, 120-130-al simán mentem vele pályán, emelkedők sem fogták, nem esett 100 alá, bírt menni, viszont ette is a benzint. Oda-vissza bevert 500 liter benzint 10 liter olajjal, de élmény volt menni vele.

2020. márc. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Én az Aprilia RS125-el ezeket nem tapasztaltam, mondjuk nem a folytott 11 kW 15 LE-s volt, hanem rendesen levizsgáztatva 29 kW-ra."


Ez mind szép és jó, de neki A1-es jogsija van. Azaz papíros 29 kW-os motort nem vezethet. Illetve ő 110 kg, 190 cm. Gondolom te apróbb és könnyebb vagy.


Illetve ha valóban 29 kW volt kipaszírozva abból a szegény motorból, tuti gyakran kell (kéne) szervizbe járni vele.

2020. márc. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Olyan gyakran nem kell, 8-9000 km-t kibir a gyári rotax alkatrészekkel. Am 184/87 kg vagyok, barátnőm 169/64 kg.
2020. márc. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!