Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bérelt autón mindenképp...

Bérelt autón mindenképp látszik, hogy bérelt?

Figyelt kérdés

Üdv!

Néha előfordult már velem (szerintem rajtam kívül sok más emberrel is), hogy nagyobbat kellett volna mutatni mint a valóság. Magyarországon sajnos vagy nem sajnos az autó státuszszimbólum. Sokan ebben mérik egy ember sikerességét.


Szóval, ha én bérelek egy drágább autót azon mindenképpen jelezve van, hogy bérelt? A rendszámtábla kereten vagy bárhol máshol? Vagy lehet olyat bérelni amin abszolút nem látszik semmi cégjelzés?



2020. jan. 16. 15:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Ha valós egyáltalán ez a kérdés akkor megértem azt a részét a dolognak hogy a sikeres vállalkozás reményében többet akarsz mutatni mint a valóság, na de ennyivel ? Tényleg ennyivel akarsz többet mutatni ? Most komolyan 15-20x drágább autóval akarsz megjelenni mint a sajátod ? A következő ötleted mi lesz ? Veszel majd 30 ezerért egy olyan replika karórát amelynek az eredeti verziója egy 8-10 milliós példány és majd azt hangoztatod hogy eredeti ! Nem replika! :D


Hát komolyan vicces ez az egész kérdésed. A véleményem az egészre az egyébként hogy könnyen meglehet az is hogy túl lősz a célon mert nagyon felvágsz és lehet e miatt utálnak majd meg. Ez az egyik a másik pedig az hogy a sikerességhez szerintem fontosabb az intelligencia,kommunikáció,kisugárzás mint az hogy valaki " gazdagnak tűnik" mert ha az előbbi felsoroltak nincsenek meg neked akkor a California-t is kibérelheted, de eredményt azzal se érsz el.

2020. jan. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Az A6 amit néztem 2015 vagy 2016-os, ezek az autók (pont a hatalmas értékvesztés miatt) már 5-6 millió forinttól megvehetők, így nem érzem túlzásnak ilyennel megjelenni. Ha egy teljesen újat bérelnék ki az valóban túlzó lenne, azok kb 14-15-től indulnak.

A saját autómról, pláne annak értékéről semmit nem írta, így a 15-20-szoros ár nem tudom, hogy jött ki. Annyit írtam, hogy felőlem én megjelennék egy régi Suzukival is, mert nem vagyok rákattanva az új autókra, csak éppen nem vennének vele komolyan. Olyan ez mint a ruha, ha egy jó öreg kényelmes melegítőben találkozom valakivel, akkor jó eséllyel valami suttyónak néz. Ha egy drága öltönyben akkor pedig sikeres üzletembernek/manager-nek. Ilyen a világ, ehhez kell alkalmazkodnom.


Azzal egyébként teljesen egyetértek, hogy a kommunikáció, intelligencia, kisugárzás kulcsfontosságú, de nem erről szól a kérdésem. Láttam én már idősebb mérnököt kiszállni egy tizenéves Ignisből, és az egyik leendő ügyfél kissé kételkedve megkérdezte, "ő lenne a mérnök?". Hiába értett a szakmájához, hiába volt emberileg minden rendben, egy pillanat alatt levontak róla egy következtetést még mielőtt megszólalt volna.

2020. jan. 17. 10:34
 13/20 anonim ***** válasza:
50%
Azért van különbség hogy Suzuki, vagy A6 meg Ferrari... én értékesítő vagyok, nem szegény ügyfelekkel. 20 éves BMW-m van (igaz most cserélek újabbra), de sose volt kellemetlen vele. Meg ha cikinek érzi az ember parkoljon egy utcával arrébb...
2020. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

A Ferrarit az egyik válaszoló hozta fel, hogy 40-50 ezer forint/nap-ért mit akarok bérelni, csak nem egy Ferrarit? Erre mondtam, hogy 40-50 ezer forint abszolút nem túlzó összeg egy bérautóért, és pusztán érdekességképpen leírtam, hogy az egyik oldalon mennyire kerülne Ferrarit bérelni. Természetesen eszembe sem jutott, hogy kibérelek egyet, pláne nem jutott eszembe, hogy azzal jelenjek meg valahol.


Értékesítőkről általában tudják az emberek (biztosítás, ingatlanos stb), hogy jó eséllyel valamilyen jutalékos rendszerben vannak, sokuk nem is keres jól, így szerintem feléjük nem elvárás, hogy újabb autóval érkezzenek. Pénzügyi tanácsadóként viszont elég furcsán jön ki, ha megjelenik a tanácsadó régi autóval meg olcsó öltönyben. Egy olyan embertől fogadnánk el befektetési tanácsokat, aki látszólag szintén tanácsokra szorulna?

Mindegy elkanyarodtunk kicsit a témától a lényeg, hogy valahol elvárás de minimum jó pont ha az ember egy komolyabb autóval érkezik. Én se örülök ennek, hogy ez így van, sokat megspórolnék ha ez nem számítana, mert vennék valami megbízható régebbi autót aztán eszembe se jutna bérléssel meg lízinggel vacakolni. De hát ez van, nézik, sokszor számít is, úgyhogy ehhez igazodom én is.


Vagy ott a másik véglet, aki már akkora név egy adott szakmában vagy a világon, hogy ha biciklivel érkezik is ugyanúgy komolyan veszik. Bill Gates például felveheti az 5 dolláros fekete pólóját és érkezhet egy leütött olcsó autóval, senki nem az alapján fogja megítélni. Na de Bill Gates-hez hasonló emberekből nem sok van.

2020. jan. 17. 15:49
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyébként az ignises mérnök esetében pont az a helyzet, hogy ő számolt jól, a csökkentek meg becsodálják, milyen hülye lehet.
2020. jan. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Gáz vagy nem gáz, de sajnos valahol tényleg kinézik az embert ha a régi autóval megy. Nem feltétlen kell ahoz csórónak lenni hogy az ember a régi jól bevált középkategóriát ne akarja lecserélni. De én is kaptam már meg hogy úgy állítok be a meetingre hogy lerontom az üzlet imidzsét. Mondjuk én mondtam hogy ez esetbe ezekre az alkalmakra adjanak cégest mert én ezt az autót szeretem, régóta megvan, nem válok meg tőle. Újat venni és fenntartani csak ezért meg nem fogok. Félig meddig így is lett. Megkértek hogy akkor a cégnél rakjam le a sajátomat és az ottanival menjek velük mint utas.

Rohadt gáz de ez van.

2020. jan. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Ha nem kimondottan lepukkant a gép, és köztudottan megbízható, akkor tökéletes idiótaszűrő. Te legalább reálisan sorolod lejjebb a fanyalgókat. A kevés kivétellel jóval többet törődve nagyot ugorhat a stabilitásod.
2020. jan. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 Pupusz ***** válasza:
35%
Ha többet akarsz mutatni az ügyfeleid, partnereid előtt, mint a valóság, azzal csalsz, hazudsz. Tisztességtelenül jársz el, át akarod b...ni őket. Ha pénzügyi tanácsadó vagy, ezzel azt akarod mutatni, hogy milyen sikeres vagy, milyen jó tanácsokat adsz, pedig nem. Az ügyfeleidnek ajánlanád, hogy béreljenek napi 50ezerért autót? Ha igen, akkor elég gagyi pénzügyi tanácsadó vagy. Ha pedig nem, akkor te miért teszed? Olyan leszel, mint a hiteltelen pap, aki bort iszik, vizet prédikál. Pusztán egy audival nem fogsz ügyfeleket fogni. Ha anélkül is megy, akkor pedig nem kell többet mutatni. Ha kiderül a csalásod, akkor hiteledet veszted és ki fognak röhögni. A sikerhez valami jobbat kell kitalálnod, nem ilyen átlátszó trükköt. Ha előadod, hogy van mondjuk 50 millád és valaki társulna veled, üzletet ajánl, akkor vagy bevallod, hogy nincs egy kanyid sem, vagy hazudozhatsz, hogy miért nem szállsz be. Gagyi leszel. Ne ezzel kezdd!
2020. jan. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Úristen, honnan veszed, hogy pénzügyi tanácsadó vagyok?

Valaki írta, hogy értékesítőként dolgozik én pedig emiatt hoztam fel néhány példát a való életből (biztosítós, ingatlanos és pénzügyi tanácsadó). Egy szóval nem mondtam, hogy én pénzügyi tanácsadó vagyok.

Az pedig nem csalás pláne nem átverés, hogy az autóddal ruházatoddal felállítasz magadról egy képet az emberek előtt. Vagy te állásinterjúra sem veszel fel elegáns ruhát, mert az csalás azokkal szemben akik igénytelen, kopott-koszos melegítőben mentek? Az ember tárgyai valahol tükrözik a személyiségét.

Nyilván üzlettársat nem azzal szerzek magam mellé (nincs is egyébként, nem is szeretnék) hogy hazudok a tőkéről és bérelek egy autót. Elég hamar ki is derülne, hogy valójában se tőke se autó.

Viszont az ügyfelek (megrendelők) előtt jó ha sikeresebbnek mutatja magát az ember. Ha egy leendő megrendelő szegénynek, lepukkantnak hisz, akkor azt fogja hinni, hogy a munkám se jó (különben megfizetnének rendesen és lenne pénzem). Nem kell átesni a ló túloldalára sem és Ferrarival érkezni, mert akkor meg azt hiszi, hogy arányáron dolgozunk. Az Audi pont egy olyan arany középút ami sikerességet sugall de nem túlzó/hivalkodó.


Azt pedig kiszámoltam, hogy nekem bérelni jobban megéri mint fenntartani állandóan egy ilyen autót. Szerviz, biztosítás, adó hadd ne soroljam mennyi költsége van egy ilyen prémiumautónak. Mivel néhány alkalomra kell csak így nekem anyagilag jobban megéri mintha saját lenne. A kérdésem tényleg csak arra irányult, hogy általában látszik-e kívülről, hogy bérelt az autó.

2020. jan. 18. 22:48
 20/20 anonim válasza:
Sajnos a kerdezonek teljes mertekben igaza van..! Nagyon nezik a mai vilagban hogy ki milyen autoval jar nyilvan ha egy alkalmazotrol beszelunk teljesen mindegy milyen autobal jar, de ha egy cegvezetorol vagy valalkozorol beszelunk ott mar igazan nezik es ehez merten mondjak meg sikerese vagy sem. Ugyan ebbe a cipobe jarok mint a kerdezo annyi kulonbseggel hogy en nem berelem hanem lizingelek jelenleg egy uj audi a4est.. nem egy luxus marka de azert mar elfogadhato. Viszont kedves kerdezo a kerdesedre a valasz sok esetben nem latszik de ha megis latszana es szolsz hogy nem szeretned hogy latszana tudnak segiteni. Ajanlani tudom a sport car rentet! Megbizhatok.
2020. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!