Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vezetési órán mit csináltál?

Első vezetési órán mit csináltál?

Figyelt kérdés
B kat. kresz sikeres vizsga után első vezetés az oktatóval, mi a megszokott menet? inkább nagyobb városokban nem Budapest

2020. jan. 17. 08:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kivitt a piac pakolójába (ami olyankor üres) aztán végig ellenőriztük az autót.Megnézte mi mennyire megy,amit ugyan kérdezett is,elindultam,megálltam,kanyarodtam,parkoltam a vonalak közé tolattam stb és mivel ment ezért akkor irány a város.
2020. jan. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%

Balesetet.


Már-ki

2020. jan. 17. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Végignéztük, hogy mi merre van az autóban (pedál, kormány, sb..) aztán kigurultunk a rutin pályára gyakorolni (akkor még kötelező volt).


Mivel már nincs rutin pálya ezért vélhetően kb. ugyan ezt egy elhagyott helyen csináljátok majd.

2020. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem megkérdezte az oktató, hogy partizánkodtam-e már. Azaz hogy vezettem-e már valamennyit. Aztán kivitt egy nagy üres parkolóba, ott helycsere. Ott kellett mennem az autóval egy kicsit. Elindulni megállni, szlalomozni kis sebességgel, ilyen egyszerűbb dolgokra kell gondolni.

Aztán kimentünk a rutin pályára (az én időmben is volt ilyen). Ott átvettük az elméletet azaz hogy miket és hogyan kell az autón ellenőrizni minden elindulás előtt, stb... Azt hiszem legelső alkalommal ennyi volt.

2020. jan. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly nyáron kezdtem el, először dupla órát mentem. Rutinpályán voltunk, ahol az oktató nagyjából elmondta az autó működésének alapjait (pedálok, váltó működése stb). Elindulást, megállást, szlalomot, emelkedőn való elindulást, merőleges parkolást előre, U megfordulást csináltuk. A második részében pedig megmutatta azt is, hogy mit és hogyan kell leellenőrizni az autón.
2020. jan. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Megyeszékhely

Első két órán én csak kormányoztam meg indexeltem a városban. Utána átadta apránként teljesen. Fura volt nagyon ez az oktatás, de biztos nem volt rossz mert sikerült a vizsga elsőre. :D

2020. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Budapest. Kb így zajlott:

Megkérdezte, ültem-e már a bal egyben. Mondtam hogy soha. Jó, akkor üljek be. Tudom értelmezni a szélvédőre ragasztott váltósémát?

Igen.

Ugye elméletben elmondták, hogy mit csinál a kuplung, és hogy kell kezelni? Jó, akkor most próbálja meg a gyakorlatban, kis gáz, érzéssel engedje fel, ha megmozdul a kocsi, tartsa meg. Rendben, megy ez, lassan forduljon be a sarkon, látom nem fél tőle. Úgy tudom elméleten tanították az Y megfordulást, legyen szíves mutassa meg hogy kell. Jó... akkor most visszamegyünk a főútra, és irány a tanpálya a Mester utcában, maga vezet. Ne féljen a gáztól, higgye el jobb ha magának adja, minta én nyomom.



És szépen kimentünk a József Attila színház melletti taxiállomástól (ott ültem be) a Mester utcai rutinpályára. 88-ban még nem volt vészesen nagy forgalom, élveztem.

2020. jan. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Eljött értem a ház elé, beültetett a volán mögé, megkérdezte hogy vezettem e már, mondtam hogy egyszer fél órát apával, úgyhogy mondta hogy akkor tudod mi hol van, indulás. Szóval vezetgettünk körbe körbe a városban (30ezres kisváros)
2020. jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Kimentünk rutin pályára, a kötelezőt végig nyomtuk, aztán mentünk forgalomba
2020. jan. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Miután megebédelt és kivezetett a tanpályára, helycsere. Kérdezte, mint ahogy az előttem szólóktól is és szerintem tőled is majd, hogy vezettem e már. Mire mondtam hogy nem, elmondta a dolgokat és közölte, hogy a 30 óra nem lesz elég. Együtt fogtuk a váltót (tul.képpen én fogtam, ő meg a kezemet) és megmutatta, hogy ne rágassam, mert elcseszem az autót. Majd alapjáraton gurultunk, megállás elindulás. Emelkedőn való elindulás. Majd kirakta elém a GPS-t és mondta, hogy úgy menjek körbe a pályán, hogy ne többel és ne kevesebbel mint 3 km/h. Ezzel a pedálkezelést szerette volna tanítani. Majd szlalomozni kellett állványok között. Végül miután letelt a két óra, lényegében bónusz óraként én vezettem haza, ami annyiból állt, hogy kormányoztam és jeleztem, ő pedig váltott és pedálozott.
2020. jan. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!