Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik magyar kuton és melyik...

Melyik magyar kuton és melyik a legjobb minőségű gázolaj? Shell v-Piwert érdemes tankolni?

Figyelt kérdés
2020. jan. 20. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Tankolj normál gázolat az is tökéletes.

Az világ összes kamionja olyat tankol és semmi baja nincs tőle.

2020. jan. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A szerelőm szerint érdemes prémium gázolajat.
2020. jan. 20. 18:13
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemes. Nem vág földhöz az a literenként 38Ft. Csak Shell V-Powert tankolok évek óta. Sokkal csendesebb tőle a motor és ezt másoktól is hallottam, olvastam már. Szerintem próbáld ki, sok veszíteni valód nincs. Egy teljes tanknál kb 1500Ft, egy doboz cigi ára.
2020. jan. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Egy ideig legolcsóbb kúton tankoltam legtöbbször Avián . Aztán egyszer tankoltam Shell V Powert azóta csak azt! Elképesztő különbséget érzek az autón amióta csak Shellt.
2020. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is csak a Shell prémiumot fogom.
2020. jan. 20. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem rossz a Vpower sem, de ajánlanám, hogy tankolj tele egyszer OMW kúton. Saját tapasztalat szerint halkabb a kocsi és a fogyasztás az összes kútra visszanézve a legjobb. Évekig jártunk a kagylós kútra mert 200 méterre van, de lassan 8 éve járok a közelebbi omw-hez ami 20km. 3 személy és 4 kisbuszt tankolok szinte napi szinten.

Sok kolléga és konkurencia van a szakmában amiben vagyok, mindegyiknek van 1-2-3 kisteherautó, akár nagy telephelyekre, akár nagybani piacra járunk fel mindig ugy néz ki a tankolás, hogy páran megállnak a lukoilnál mert ott van rögtön, páran átmennek a shellhez ami 1km és a többi ott áll a sorban az omw-nél 8 kútfejen 30 méteres sorok vannak. Piacos napokon itt minimum 300 autóról van szó. Azért annyi sofőr nem tévedhet ekkorát..

2020. jan. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2.2 d-cat 400Nm 177 ló. Észrevehető külömbség van a shell és az omw prémium közt padló gyorsulásnál. Omwvel jobban odateszi kicsivel magát a masina. Omw sztem jobb.
2020. jan. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha fél literrel kevesebbet eszik a prémiumból a kocsi akkor 100 km ugyanannyiba kerül mint simával. 40ftval drágább liter 6 literes átlaggal 240ft a többlet de fél literre kevesebb fogy, így 220 forint megmaradt. 20forintba kerül 100 km-enként a prémium anyag. Még a hülyének is...
2020. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem csak 160Le és 350Nm már 1500-as fordulattól, de nagyon ritka hogy padlóig nyomnám a gázt. 3000-es fordulat fölé még nem nyomtam mióta megvan az autó, 2 éve. Pedig elvileg a max teljesítményét valami 4400-nál adja le.

Az OMW, az nem tudom micsoda, OMV MaxxMotiont próbáltam már. De borzasztóan hangos, csattogós lesz tőle az alapjárat. Sokkal rosszabb, mint az alap gázolajtól. A Shell-lel össze sem hasonlítható. Shellel sokkal halkabban, simábban jár. Pontosan ugyan ezt tapasztaltam az előző autómnál is.

2020. jan. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan így vagyok mint az utolsó, mindenki az OMWt isteníti meg MaxxMotoion párszor kipróbáltam, de sokkal rosszabb mint a Shell, ugyanazt tapasztalom, hogy sokkal hangosabb, kopogósabb tőlle a motor fogyasztásban, viszont Shell V-Powerel 0.1-0.4 literrel kevesebbet fogyaszt a kocsi, ami semmi de még is jobb kicsivel.

Viszont a sima Shell FuelSave gázolaj, meg a V-power között teljesítménybe, és fogyasztásba érdemileg sok külöbséget nem tapasztalalok.

2020. febr. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!