Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik új kompakt autót...

Melyik új kompakt autót vennétek meg legfeljebb 5.5 millió forintért?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a vélemények, bár tesztvezetésre úgyis elmegyek az összes típusnál.

Suzuki Swiftbe beleférne a legjobb (nem sport) kiadás.

Ezután a kia rio/Renault Clio páros jön, aránylag magas felszereltséggel.

Peugeot 208/opel corsa páros tetszik a legjobban, viszont az extrák többségéről le kell mondanom (a külső amúgy sem minden)

Egyiket sem alap motorral venném, minimum 100 lóerőt szeretnék. (swift 90)

Leginkább a fenntartás költsége miatt (üzemanyag, adó, biztosítás) szeretnék kisebb autót (nagy család sincs tervbe véve, egy gyerek a suzuba is befér). Mindenképp hosszú távra szeretném,5 év hitellel tehát fontos a megbízhatóság. A kiterjesztett garanciát nem is számolom az árba. :)

Ti melyiket választanátok? Egyéb típus is szóba jöhet, de eddig csak ezeket néztem.


2020. jan. 29. 16:32
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Igazi érveteket nem lehet írni igazából,azt vedd amelyik tetszik,mindegyik ugyanaz a szint!
2020. jan. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Én Yaris-t vennék, nem olyan kicsi, jól is néz ki. Ennyiért már lehet hibridet is venni, ha számít a fogyasztás, a legolcsóbb felszereltséggel 5,3 millió, a legdrágábbal 6,5.
2020. jan. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Én Corsát vennék, 1.2 100 lóval, mert ez néz ki a legjobban szerintem.

Az előbb konfiguráltam egyet Edition felszereltséggel, az ehhez a szinthez elérhető összes extrával (led fényszóró, fűthető ülés-kormány, digitklíma, Bose hangrendszer stb.) 5.7 millió lett a vége listaáron. Ebből a szalonban szerintem 7-800-at biztos engednek (nekem 1.7-et engedtek, igaz 1 millióval drágább listaárú autónál).

2020. jan. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenképp új autót szeretnék, már harmadjára jártam meg használt autóval és megfogadtam, hogy soha többet, nincs szerencsém."


Én is hasonlóan gondoltam, ezért vettem én is újonnan a mostani autómat. Hát ebből az lett, hogy a garancia miatt nem kell fizetnem, de a szervizbe rohangálás szinte havi szinten garanciális javítások miatt, sűrűbb, mint az előző öreg sokat futott autómnál. És emiatt az időm, idegesség, munkahelyen szabadság még több is. De kívánom hogy fogj ki egy olyat amit évekig csak tankolni kell és csak az éves szervizek alkalmával kelljen szervizbe látogatnod! Nekem az új autóval sem volt szerencsém. Amíg garanciális, addig marad, de utána egyből megy majd a piacra!

2020. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
49%

Egy Swift vagy egy Baleno is nagyon megéri az árát közepes felszereltséggel. Annál több szerintem kár egy ilyen kategóriás autóba. Nagyon könnyű mindkét autó, nevetségesen kicsi fogyasztással el lehet velük járni. Plusz már mindkettőt csak lágyhibridként lehet kapni.


A Kia Rio nagyon csábított engem is anno, amíg volt 1,4-es szívó motorja. Most mi van? Maradt egy 1,2-es szívó (ha nem jársz autópályán ez is elég lenne, de nincs 100 ló, amit te szeretnél), az 1 literes turbós meg nagyon megdobja az árát. Pozitívum a 7 év gari. (A Hyundai i20 meg ugyan ez, csak pepitában...)


Az említett Fiat Tipo szerintem egy tuti vétel. Nagyobb is valamivel mint a felsorolt autók, brutális kedvezménnyel szórják ki őket a kereskedők, mert nem veszik őket (nézd csak meg használtautón). Van belőle 1,4-es szívómotor 95 lóerővel, meg van valami turbós 120 lovas is, de én a helyedben kihasználnám az utolsó európai 1,4-es, szívó, 4 hengeres motor nyújtotta megbízhatóságot...


A Toyota Yaris is még (elvileg) van 1,5-ös szívóval, 110 lóerő körül ha jól emlékszem, meg van ugyan ennek hibridje is, de sztem nagyon túlárazott autó.


A Peugeotot meg sem nézem, rohadt drágák.


Egy Clio még jó lehet, de abba is már csak ilyen pici turbós motort lehet rakni, amitől én magam annyira nem ódzkodnék, mert keveset járok városban, de ezeknél az autóknál inkább városi a jellemző felhasználás.


Mindent egybevéve én a Fiat Tipo-t tartom a tuti vételnek, de egy Swift sem lehet rossz, csak nagyon pici minden szempontból.

2020. jan. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
34%

Hát hogy számolni nem tudsz kedves kérdező az már biztos!


Nem vennék hitelre 5,5 milliós autót!


Ezzel a vétellel hárman fognak NAGYON jól járni, a márkakereskedés, az értékesítő és a lízing cég!


Ez az autó, kamattal és cascóval úgy benne lesz neked 6,5 millióba mint a huzat!


Ahogy kigurulsz vele a kereskedésből, abban a pillanatban buksz vele 1 milliót!


Remélem most már érted a matekot!


Ha mégsem érted akkor meg tök mindegy hogy melyiket veszed!



Ui.: Használt autóhoz alkatrészt rendelni internetről fillérekért lehet!

2020. jan. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

Nincs 1 millió a kamat, kb. 7-8%-os THM-mel kapok személyi kölcsönt. Az értékvesztés nem érdekel, mire eladom eltelik úgyis vagy 10 év. :)

u.i. Mérnökként értem a matekot.

2020. jan. 30. 06:37
 18/27 anonim ***** válasza:
Tudom írtad, hogy nem a sportot szeretnéd, de én kérdés nélkül a Sport Swiftet venném.
2020. jan. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Hány évre szeretnéd felvenni?
2020. jan. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Nem érdemes belekezdeni ebbe az új vs használt, hitel vagy kápé témába, mindnek megvan a létjogosultsága, még ha az ember a saját szemszögéből esetleg nem is érti.

Sok jó választ kaptál, és mint láthatod, durván mellényúlni aligha fogsz ebben a kategóriában. A pénzedért kapható felszereltségen kívül a szükséges csomagtartóméretet érdemes átgondolni, mert a Swift 265 litere és a Baleno vagy Rio 320-325 litere között jól érezhető különbség van.

2020. jan. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!