Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik új kompakt autót...

Melyik új kompakt autót vennétek meg legfeljebb 5.5 millió forintért?

Figyelt kérdés

Érdekelnek a vélemények, bár tesztvezetésre úgyis elmegyek az összes típusnál.

Suzuki Swiftbe beleférne a legjobb (nem sport) kiadás.

Ezután a kia rio/Renault Clio páros jön, aránylag magas felszereltséggel.

Peugeot 208/opel corsa páros tetszik a legjobban, viszont az extrák többségéről le kell mondanom (a külső amúgy sem minden)

Egyiket sem alap motorral venném, minimum 100 lóerőt szeretnék. (swift 90)

Leginkább a fenntartás költsége miatt (üzemanyag, adó, biztosítás) szeretnék kisebb autót (nagy család sincs tervbe véve, egy gyerek a suzuba is befér). Mindenképp hosszú távra szeretném,5 év hitellel tehát fontos a megbízhatóság. A kiterjesztett garanciát nem is számolom az árba. :)

Ti melyiket választanátok? Egyéb típus is szóba jöhet, de eddig csak ezeket néztem.


2020. jan. 29. 16:32
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

5 évre tervezem felvenni, ahogy írtam. Persze a legfeljebb, az tényleg legfeljebbet jelent. A pénztárca lehet inkább az új swift felé húz, minden extrával felszerelve. Szerencsére még sok időm van gondolkodni. :)

2020. jan. 30. 19:49
 22/27 anonim ***** válasza:
48%

Nincs túl sok időd gondolkodni, már elkezdtek modelleket kivezetni a gyártók, mert nem teljesítik az új co2 kvótákat. Pl a Suzuki is kivezette a Jimny-t. Ki tudja mi lesz még.

Egy Swiftet pedig minden esetben teljesen fölösleges telepakolni extrákkal, akkor meg pláne, ha hitelre veszed. Mi kell abba az autóba, de komolyan? Klíma, rádió, aztán csókolom. Parkolószenzorok meg kamera? Minek egy ilyen töpszli kocsiba? GPS? Az aztán a világon minden autóba felesleges.

2020. jan. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Azért a swiftnél a gl alapfelszereltséghez képest szerintem megéri 300E-t kifizetni a gl+-ért

( vezess.hu részlet: "Ennyiért jár a könnyűfém felni 16 colos méretben, fűthető külső tükrök, központi érintőképernyő okostelefon-integrációval, tolatókamerával, ülésfűtés, valamint a hátsó fűtőcsatornák elnevezésű extra." )

2020. jan. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Igen, eredetileg én is a GL+-t írtam, mint jó választás.
2020. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem olvastam vissza.


Nekem Swiftből 1 fő dolog miatt jönne szóba a "full extra" glx, még pedig azért, mert ott állítható hátul is a fejtámla, többi csomagnál meg vmi csökevényes csöcs van.

2020. jan. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez elég röhejes, de szerintem a Swiftnél a normális használati mód az inkább az, hogy elől ül két felnőtt, hátul meg vagy senki, vagy 2 gyerek. A "senkit" meg a gyerekeket meg nem zavarja a fejtámla furcsasága (tekintve hogy fel sem érik).

Ha többen akartok használni egy pici Suzukit, akkor meg inkább Baleno-t érdemes venni. Mondjuk lehet, hogy annál is pont ilyen csöcs van a fejtámla helyén.

2020. jan. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem a szükséges extrákat nyugodtan hagyjuk a kérdezőre. Lehet hogy neked nem kell tempomat és megfelel a GL+, de ő meg lehet hogy mégis szeretne. GLX-ben mellesleg egyből adaptív van. Vészfékasszisztens szintén feleslegesnek tűnhet egészen addig, amíg ne adja isten egyszer csak mégis jól jön.

Alapvetően mindegy hogy kis autót veszel vagy nagyot, az extrák többsége pont ugyananolyan hasznos egy BMW-ben mint egy Suzukiban. Lehet hogy a Swiftbe nem kell tolatókamera, de azt speciel már a GL+hoz is hozzácsapják.

2020. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!