Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kaphatok ha a1-es jogsival...

Mit kaphatok ha a1-es jogsival elkapnak és 125ccm es motort vezetek de nem fér bele a kategóriába?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám, hogy megvan az a1-es jogsim! Szeretnék venni egy 125ccm es motort de az a1 levan korlátozva kategórián belül is mert 11kw ig vezethetek!

És a motorok amiket én néztem 19kw osak! Azért elveszi a rendőr a jogsim ha 125ccm en belűl nagyobb a teljesítménye a motornak? Vagy mit kaphatok?

Értelmes válaszokat kérek szépen!

16/f



2020. febr. 5. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha 11 kw-ra papírozva akkor no para.
2020. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..

És még van egy jópár a témával kapcsolatban.

2020. febr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

35 ezer forint büntetés először nem megfelelő kategória miatt. Másodjára 70 és feljelentés, aminek a következménye lehet eltiltás. Még ha ekkor nem is tiltanak el, 2. alkalom után biztos lehetsz benne, hogy eltiltást is kapsz. Ha sokat húzgálod az oroszlán bajszát, börtön is lehet, volt már rá példa, persze nagyon ritka, meg ők nem teszik fel ezt a kérdést ilyen aggódóan :)


Azt viszont nem tudom, hogy ha eltiltanak, csinálhatsz-e B-t mondjuk. Valszeg a tiltás végéig nem.

2020. febr. 5. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pont úgy megbüntetnek mintha kamiont vezetnél.
2020. febr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 D. Brasco ***** válasza:

Annyira szánalmasak ezek a kerdesek,mikor agyilag eddig jut az összes hogy "a rendőr megbüntet"?

Nyilván meg...de ez kb a legjobb dolog ami történhet veled......a non plus ultra ha mondjuk okozol egy halálos kozuti balesetet!Az az igaui nyalánkság!

2020. febr. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk Brasco, 125-össel elég ritkán "okoznak" halálos balesetet. Főleg nem azon fog múlni, hogy 4 ütem 11 kw vagy 2 ütem 19 kw.
2020. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 D. Brasco ***** válasza:
51%
Látom átment a lényeg...
2020. febr. 5. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Főleg nem azon fog múlni, hogy 4 ütem 11 kw vagy 2 ütem 19 kw."

A baleset valóban nem ezen fog múlni. A következménye annál inkább. Tudniillik ha kicsúszik a kategóriából akár egy kW-tal is, akkor a biztosító úgy tekinti, hogy adott kategóriára nem volt érvényes jogosítványa, ebből kifolyólag a kötelező biztosítási szerződését megszegte, így a teljes okozott kárt utólag behajtják rajta.

És azért az kurtára nem mindegy, hogy egy - teszem azt - harmincmilliós autóban okozott jelentős anyagi kárt, mondjuk négymillió forintot a biztosító fog kifizetni és megemeli a biztosítási díjat, vagy Pistike anyukájának a fizetéséből tiltják le.

2020. febr. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!