Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni első autónak? 17F

Figyelt kérdés

Apa megígérte, hogy ha meglesz a jogsi saját pénzből, akkor vesz nekem egy autót és megtarthatom, ha meglesz az érettségi, addig vigyáznom kell rá. És mivel két hete múltam el 17, és már csak egy nagyon kicsi van hátra mindjárt meglesz a jogsim...


Új autóról beszélünk, használt szóba se jöhet!


Ő egy suzuki vitarát képzelt el nekem, de nekem nem nagyon tetszik..

Anya egy skoda kodiaq-ot nézett ki, mert félt engem olyan kicsi autóban... (szerintem teljesen jó méretű a vitara) De apa szerint azt meg mire fogom használni...


Én elsősorban inkább abban szeretnék dönteni, hogy melyik a jobb, melyiket érdemes venni. Most a kinézet az inkább másodlagos...


2020. febr. 9. 23:44
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

20-as. FOrd kuga számomra nagoyn nagy autó. Nem vagyok egy nagy darab, 180 centi vagyok.. a vitarával csak a belső tér a bajom. A kinézete és a kezelhetősége. Kívülről nagyon pöpec. A kodiaq-al az a bajom (enkem is) hogy túl nagy. Szerintem nem fogom tudni kihasználni. 6-8 évig minimum meglesz, addig úgyse lesz gyerekem, max barátnő. De még feleségem se lesz..


Munkába egyetemre járni tökéletes lenne.


Meg az érintőpanel rendszere sem tetszik, amikor egyszer tavaly kipróbáltam egy autószalonban ott nagyon nem jött be.


Esetleg még hyundai szóba jöhet, de ne ma tucson. Az is böhömnagy. Esetleg egy kisebb.


Nem feltétel, hogy suv legyen, de apa nagyon kitart amellett. Igazából egy hyundai i30 is jó lenne nekem...

2020. febr. 10. 19:24
 22/35 anonim ***** válasza:
68%
Én azért nem vennék suv-t, mert mindenkinek az van, de én mindent fordítva csinálok, mint mindenki más:D Szerintem kérj Toyotát. Akármilyet, nagyobb autók között ott van a CH-R és a RAV-4, nagyon jók a hibrid hajtással. Ha japán autót veszel, akkor nagy valószínűséggel nem kell a 8 év alatt semmit se költeni rá a kopó alkatrészeken kívül. Az én Corollámnak se volt komoly meghibásodása 16 év és 400 ezer km alatt. 21/F
2020. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim válasza:
Mennyi irigy ember van... Nekünk suzuki s-crossunk van nagyon szeretjük megbízható de ha rajtam állna en skoda mellet döntenék.
2020. febr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
9%

Ha normális tütűt akarsz, akkor Toyota.

Nem rég vettünk egy Corolla Hybridet. Nekem meg benzines Corolla van, mindkettő szuper kis gép.

2020. febr. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

22-24. Hát sajnos az méretben túl nagy nekem :( Csak az nem tetszik benne. Túlzottan nagy. Mint írtam nem vagyok magas, 180 centi vagyok, vékony, de azért erős..


Bár mondjuk a rav-4 viszonylag jól néz ki...

2020. febr. 11. 09:48
 26/35 A kérdező kommentje:
De egyébként úgyis lesz valami, amit cseréli kell. 3-4 év alatt a fékek is kopnak annyit.. Ezt motornál tapasztaltam... Jó mondjuk ott kuplungtól kezdve minden kopott...
2020. febr. 11. 09:49
 27/35 anonim ***** válasza:
Nyilván kell cserélni, mint minden autónál, csak nem mindegy, hogy valaki 200 ezret költ egy kocsira évente, vagy fél milliót. Egy új autónál évekig csak pár százezret kell költeni szervizre, plusz gumiszett, biztosítás, üzemanyag. Az új autó hátránya, hogy ha nem márkaszervizbe hordod, akkor ugrik a garancia. Na most egy Toyota szervizben már évekkel ezelőtt is 70 ezret kértek, hogy egyáltalán átnézzék, hogy mit kell cserélni. 30 ezer egy olajcsere, 120 egy teljes fékbetét csere, néhány pár 100 ft-os patentért is elkértek volna 40 ezret. Úgyhogy bőven elég úgy fenntartani egy kocsit, hogy nincs is semmi baja.
2020. febr. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
120 egy fékbetét csere? Az érdekes, tavaly cseréltettem, 50-be került márkaszervízben. Az igaz, hogy a Toyota nem a legolcsóbb, kicsit drágább kategória, de nem is hagy ott az út szélén. Arról nem beszélve, hogy nem egy műhelybe éli le a fél életét, mint a ratyi BMW-k meg a többi tömegszar.
2020. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
Meg milyen olaj csere az, ami 30 ezerbe kerül? 5000-et fizettem érte. Lol
2020. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

A nagyszervíz a drága, 80 ezer, de ha jól emlékszem az 50 ezer kilóméterenként van.

Ha pénzbe kiszamolod, meg így is jobban megeri, mint bajlódni valami kacattal, ami fel évenként legalább egyszer latja a műhely belsejét. De hát, izlesek és pofonok.

2020. febr. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!