Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót érdemes venni...

Milyen autót érdemes venni első autónak? 17F

Figyelt kérdés

Apa megígérte, hogy ha meglesz a jogsi saját pénzből, akkor vesz nekem egy autót és megtarthatom, ha meglesz az érettségi, addig vigyáznom kell rá. És mivel két hete múltam el 17, és már csak egy nagyon kicsi van hátra mindjárt meglesz a jogsim...


Új autóról beszélünk, használt szóba se jöhet!


Ő egy suzuki vitarát képzelt el nekem, de nekem nem nagyon tetszik..

Anya egy skoda kodiaq-ot nézett ki, mert félt engem olyan kicsi autóban... (szerintem teljesen jó méretű a vitara) De apa szerint azt meg mire fogom használni...


Én elsősorban inkább abban szeretnék dönteni, hogy melyik a jobb, melyiket érdemes venni. Most a kinézet az inkább másodlagos...


2020. febr. 9. 23:44
1 2 3 4
 31/35 A kérdező kommentje:

Hát öö kicsit túloztok az árakkal. egy nullával kevesebb minimum. Egy lejárt garanciás autónál az olajcserénél a munkadíj 200 Ft. esetenként 3-4-5 ezerbe kerül. Márkaszervízben meg duplája,mert ott sok a kliens, helyet kell neki találni stb.


Fékcsere ugyenz. Úgy fékbetét plusz 2000 Ft munkadíj. Autószerelő nem kap többet. Óránként 1000-2000-3000 Ft... Márkaszervíz uganúgy 2x 3x annyi. attól függ, hogy mennyire kell bontani.


Én motorozom is, voltam már vizsgáztatás előtt egy gyors szervízlátogatáson.. Nem mintha nem tudnám megcsinálni, csak a beállításokhoz nem árt a szakember.

2020. febr. 11. 18:22
 32/35 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túlzásnak tűnik, de megvan minden számla, majd hétvégén leírom pontosan, ha érdekel valakit, az olajcsere tuti, hogy 30 volt, arra emlékszem, meg a fék is 120, 2 éve csinálták műszaki előtt. Az olajcsere ismerős szerelőnél is 14 ezer, aki szerint olyan szar olajat használnak a márkaszervizben, hogy kerti gépekbe se lenne alkalmas, gondolom 40 év tapasztalat alapján tudja, hogy miről beszél. A fék amúgy a csere után pár nappal már nyikorgott, a légzsákvisszahívás után félig beletörték a csavart a kormányba, utána 1,5 óra alatt sikerült levenni, amikor bőrözni vittem. A munkafelvevő elég lekezelően beszélt velem mindig, egyik barátom autóján meg elfelejtették meghúzni a kerék csavarjait, út közben elpotyogtak, simán lehetett volna komoly baleset is. Úgyhogy szerintem a Toyota gyártja a legjobb autókat, de a márkaszervizük kritikán aluli. Persze lehet, hogy csak pont ezt fogtam ki, és mindenhol máshol normálisak.
2020. febr. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Nekünk is 30E az olajcsere Corollára márkaszervízben munkadíjjal, olajjal mindennel együtt. Nem tudom a 29-es hogy hozza ki 5 ezerből ezt.
2020. febr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:
Hát úgy, hogy kb4-5 liter olaj kell bele, ami kb 4000 Ft. De ez változó, emrt van olaj 1000 ért és van olaj 21.000 ért is. Nekünk 4000 volt asszem 10w-40. (nem tudom pontosan) és 500 a munkadíj kb. Nem ér meg többet ez a kimérem-beöntöm procedúra..
2020. febr. 12. 12:27
 35/35 anonim ***** válasza:

Nem túlzás. Legolcsóbb Dacia-val 40-50 ezer a kisszerviz (évente/20 ezer km-enként), az első nagy 80 körül volt. Casco nálad jóval idősebb, de nullás kategóriájú tulajdonossal évi 100 ezer körül a 3 milliós kocsira, ez nyilván nem kötelező, de egy apró törés is fél millió felett tud lenni. Évente kétszer a szakszerű gumicsere (téli, nyári) is tud lenni 5-6 ezer Ft.


Az autót nem csak megvenni kell, hanem fent is kell tudni tartanim Ilyen 200 Ft-os munkadíj meg 4-5 ezres olajcsere csak a mesében van, vagy baráti alapon, esetleg átveréssel kombinálva. Mégis mit gondolsz, miből élnének az autószerelők, márkaszervizek, ha ennyire fillérekbe kerülne minden. A te szüleid is biztosan elkérik a munkájuk árát, hogy meg tudnak venni neked egy alsó-közép kategóriás új autót.

2020. febr. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!