Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 130 km/h-val a belső sávban,...

130 km/h-val a belső sávban, kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Ma jöttünk haza Budapestről, apukám vezetett. Ahogy felértünk az autópályára, ő beállt a belső sávba, de folyamatosan villogtak és dudáltak mögötte. Ő meg fel volt háborodva, hogy 130-135-tel megy, mit dudálnak rá, és hogy csak azért se fog kimenni onnan... Mondtam, hogy valószínűleg azért, mert haladnának, akik 120-130 környékén mennek, inkább maradjanak a külsőben. Én is ilyen vagyok, agyvérzést kapok, amikor mennék, haladnék, de valaki a belsőben szerencsétlenkedik. Erre hogy én csak ne vezessek ilyen erőszakosan, így is annyi a baleset. Kéthetente kijárok Ausztriába a barátom miatt, ő ezzel szemben 3-4 havonta megy autópályán, ezért kicsit úgy érzem, nagyobb a rutinom. Függetlenül attól, hogy 21 éves vagyok, és nő. Aztán már az ötödik ilyennél rászóltam, hogy ne menjen már ki folyton, mert ezzel tényleg feltartja azt, aki menne rendesen. Most vérig van sértve, hogy "beszóltam" neki, meg én ne akarjam kioktatni, amikor 30 éve van jogosítványa. Igen, csak éppen a vezetéshez nincs semmi érzéke...
2020. febr. 20. 22:11
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
94%
Jogosan dudálgattak rá. Feltart másokat feleslegesen. Azt meg ne faterod döntse el, hogy ők mennyivel menjenek. Sajnos belőlem ilyenkor hozzák ki, hogy nyomok egy picit nagyobb gázt, és jobbról megelőzöm. Utána meg háborog, hogy hogy mertem megelőzni, csak mert ő a tökét vakargatja a belsőben 130-al.
2020. febr. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
0%
Hááát... azért kicsit furcsa, hogy fel vannak itt háborodva az emberek. Le lehet hurrogni, de szerintetek viccből van a 130 km/h-ás sebességkorlátozás? Bírom amikor közúton megyek 85-90-el, aztán kb. állva hagy a sok barom. Nehogy már még az legyen a hibás, aki próbálja tartani a szabályokat. Nem 110-el ment faterod basszus. Nem az számít, hogy a többség hogy vezet, meg ledudálnak-e, hanem, hogy mit mond a KRESZ.
2020. febr. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

4 éve van jogosítványom, nem emlékszem már pontosan a KRESZ szövegére. De olyan szerintem nincs benne, hogy 130-nál gyorsabban nem lehet menni. Lehet, de viselni kell a következményét, ha pl bemérik az embert (de ugye erre is van megoldás). Az meg szerintem parasztság direkt, amikor látja, hogy a mögötte lévő haladna, de se nem gyorsít, se nem sorol vissza a külsőbe.

Ha valaki 85-tel megy közúton... Ne haragudj, de attól én is kivagyok, főleg, ha egy teljesen egyenes, jól belátható útszakaszról beszélünk. Ráadásul az a 85 a valóságban inkább 75. Ne menjen mindenki 150-nel, oké. De ne egy másik sofőr akarja már megmondani, hogy én mennyivel mehetek, a saját autómmal.

2020. febr. 20. 23:29
 14/27 anonim ***** válasza:
93%

"Nem az számít, hogy a többség hogy vezet, meg ledudálnak-e, hanem, hogy mit mond a KRESZ."


No, és mit is mond a KRESZ?

Azt, hogy kötelező jobbra tartás van, tilos folyamatosan a belső sávban haladni

2020. febr. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
83%

#12 vagyok.


Félreértés ne essék, ha kocsisort előz, vagy ha előzésben van, nem baj, hogy 130-al megy, az sem baj, ha 110-el. Ilyenkor lassítok, megvárom türelmesen, vissza kisorol és haladok tovább. Viszont ha továbbra is a belsőben szüttyög ok nélkül, az idegesítő.

2020. febr. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
93%

#13

Abban teljesen igazad van, hogy nem véletlenül van sebességkorlátozás

De senki se akarja az önkéntes rendőrt játszani, mert ezzel simán lehet, hogy veszélyeztet másokat...

Az meg a másik, hogy kötelező jobbra tartás van, kész, pont.

Ezen nincs mit megmagyarázni

Ha 140-el megy, de a külso sávban egy lelek nincs, akkor is köteles kimenni a kulsobe, hiába megy a sebességkorlát feletti sebességgel.

2020. febr. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
68%

#14#

Mondhatnám azt, hogy hasznos dolog időnként átlapozni a KRESZ könyvet, természetes, hogy felejt az ember, de egy ilyen átolvasástól is megvilágosodhat néhány dolog, pl, főleg, ha el is gondolkozik rajta az ember.


A jobbra tartási kötelezettség nem sebességhez kötött, attól függetlenül kötelező.

A belső sávban lassabban haladó ugyanis, ahogy már itt is említették, rákényszerítheti a másikat, hogy az menjen ki a jobb szélső sávba, ott ott haladjon el mellette, ami sokkal nagyobb veszélyt rejthet.

A jobbra tartási kötelezettség be nem tartása már önmagában szabálysértő, szigorúbb elbírálás alá eshet, mint az, ha valaki esetleg 150-el halad az autópályán

2020. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
7%
Igen ez jogos, de itt a kérdés arra volt kihegyezve, hogy nem lassú-e a 130-135 km/h-ás sebesség.
2020. febr. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
65%
Szia ausztriába a pasid lakik vagy csak a barátod?
2020. febr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
87%

De érdekes! Aki említeni meri a jobbratartâsi kötelezettséget, mind lepontozódik. Gratula az értetlen trolloknak!

Kérdező, sajnos apukáddal nem sok mindent tudsz csinâlni, ő már ilyen, így is marad. Esetleg vezess te legközelebb, vagy javasolj neki egy kresz-frissítést agyilag.

2020. febr. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!