Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szerintem felelőtlenség...

Csak szerintem felelőtlenség így autót venni?

Figyelt kérdés

Havi fél milliós fizetés ( külföldi munka, heti haza járás, 500km/út)

Úgy megvenni egy autót hogy a családi kassza mínuszba kerül. Azaz a közös gyermekünk félretett pénzhez is hozzá kell nyúlni hogy megtudja venni a férjem az új autóját!

Viszont én nem vagyok oda az ötletért, szeretem ha van itthon pár száz ezer vész tartalék.

Itt vannak az idős szüleim, itt a férjem bármikor történhet velük valami rossz, de elég ha eltörik a keze, táppénzre kerülhet de nem lenne pénzünk, viszont lesz egy szuper autónk......


2020. febr. 21. 17:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
28%

HA olyan munkája , akkor lehet hogy nagyon kell hozzá az autó.

Mivel tudna 500 km-t megtenni hogy haza jusson?

"Itt vannak az idős szüleim. "

Őket is te tartod el? Vagyis a férjed fizetéséből?

Ha mindent így néznénk hogy mi van ha eltörik a kezünk, akkor ki se lehetne menni az utcára sem.

2020. febr. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
56%
Havi fel millios kereset mellett nem fogsz ehenhalni, hacsak nem kobe marhan meg kaviaron elsz.
2020. febr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Nem Én tartom el de ha meghalnak, vagy a férjemmel történik egy halálos baleset (természetesen ne történjen egyik se) de akkor mi lenne? Itthon vagyok a kislányommal nem kapok több százezret....
2020. febr. 21. 17:45
 4/25 anonim ***** válasza:
78%

Felelőtlenség.

A leírtakon kívül is, már önmagaban az autó fenntartásához tartozik, hogy legyen néhány százezer forint tartalékban, amihez jó esetben nem kell hozzá nyúlni.

Áz autó is elromolhat, megsérülhet, szükség lehet gyorsan némi pénzre, vagy mehet egy mikulás csomag (gyorshajtás, tilosban parkolás stb), arról meg nem is szólva, hogy a családnak kell biztonsági tartalék

2020. febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon jól látod a dolgot. Legalább 6 havi vésztartalékkal kellene minden háztartásnak rendelkeznie, ha valami történik, legyen mihez nyúlni. Az a baj, hogy az emberek többsége nem gondol arra, hogy baj történhet vele vagy a családban valakivel. Csak a mának élnek. Akkor kell az új autó, ha már minden megvan, marad félre tett pénz is, nincs hiteled és amúgy sínen van az életed. Én egy 70ezer Ft ért vásárolt öreg suzukival jártam be Horvátországot pár éve. De ez elég szélsőséges példa, senkinek nem ajánlom. Csak azt akartam ezzel mondani, hogy nem kell új autó, hogy külföldi munkába járjon vele. Lehet már 1 millió Ft környékén is megbízható, jó autót kapni.
2020. febr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet pontosan válaszolni a kérdésre. Nem ismerjük a körülményeiteket. Havi 500e az egész család összjövedelme? Hányan vagytok rá? Mennyit tudtok havonta félre rakni? Milyen értékű autót szeretnétek venni? Az biztos, hogy hitelre én sem vennék soha semmilyen autót. És az sem jó dolog, ha teljesen lenullázódik a bankszámla.
2020. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a családunk jövedelme 1700 euró, ebből 160 euró albérlet, 20 internet, út egy része 140 euró, ha átváltjuk a maradékot ami olyan 1380 ebből van abból 50 ezer -út szintén utazásra megy a férjemnek, plusz vásárlás neki. A maradék vásárlás, számlák, rezsi.

Már a mostani autóra kivan fizetve az éves biztosítás ami bukta, illetve a pálya matricák is ki vannak.

Átlagosan 150 ezret tudunk félretenni.

Nekem már csak a gyes van, utolsó év. 22000 plusz a családi ebből 15000 megy a gyerek számlájára.

2020. febr. 21. 18:33
 8/25 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem nem saját házban élünk, és tudomásom szerint arra gyűjtöttünk hogy ne egy 36 nmes szoba konyha fszba éljünk.....
2020. febr. 21. 18:37
 9/25 anonim ***** válasza:
34%
Menj el dolgozni, a gyereket meg add be bölcsibe, és ne azon rinyálj, hogy a férjed a külföldi gályázásából akar venni valamit, aholyett, hogy a szüleidre költené, vagy félrerakná a temetésére.
2020. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Jártam már úgy, hogy kuka lett az autónk, és a teljes megtakarításunkat elvitte az új autó. Ami szintén 10+éves volt, csak átcsesztek vele, így elment az árának az egyharmada a felújításra. A nyugdíjas szüleinktől kértünk kölcsön kajára fizetésig konkrétan.

Ha viszont van egy megbízható munkábajáró autó, semmi értelme újat venni. Ha nem tudtok legalább 3 havi tartalékot félretenni, akkor még felelőtlenség is szerintem.

Amennyiben a mostani nem alkalmas a kijárásra, 1-1,5M között kiváló münkenezős autókat lehet már kapni, nem kell milliókat kilocsolni csak azért, hogy a vesét, vagy a karikákat tolja az ember az a1-esen.

2020. febr. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!