Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szerintem felelőtlenség...

Csak szerintem felelőtlenség így autót venni?

Figyelt kérdés

Havi fél milliós fizetés ( külföldi munka, heti haza járás, 500km/út)

Úgy megvenni egy autót hogy a családi kassza mínuszba kerül. Azaz a közös gyermekünk félretett pénzhez is hozzá kell nyúlni hogy megtudja venni a férjem az új autóját!

Viszont én nem vagyok oda az ötletért, szeretem ha van itthon pár száz ezer vész tartalék.

Itt vannak az idős szüleim, itt a férjem bármikor történhet velük valami rossz, de elég ha eltörik a keze, táppénzre kerülhet de nem lenne pénzünk, viszont lesz egy szuper autónk......


2020. febr. 21. 17:36
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Ki is fejtem, mert már ezeregy ilyet láttam.

A lízingelni a mostani kamatkörnyezet mellett elég baráti költségekkel tudsz, lent vannak a kamatok. A törlesztője kezelhető mértékű, lehet tervezni vele.


Ha viszont az ember nullára (vagy inkább a kérdező leírása alapján mínuszba) vágja magát, akkor mi lesz váratlan kiadás esetén? Jobb esetben lehet kuncsorogni a rokonoknál, barátoknál, aztán az emberi kapcsolatainkat kockáztatni egyébként nevetséges összegekért.

Rosszabb esetben mi lesz? Hát elmegy a jóember a Providenthez és társaihoz, mert ott nem kell a pénzre várni, nincs hitelbírálat, jóformán semmi se. Vagy elkezdi nagyvonalúan a folyószámla hitelét (20-40%-os THM), esetleg a hitelkártyáját (40% körüli THM) használni. Na, ezekkel ha megcsúszol, akkor olyan borzasztó költségekkel jár, hogy évekig fogod a hülyeséged miatt a fejedet a falba verni.


Egyébként összességében ha nem munkaeszközről van szó, akkor a lízing is hülyeség, én ezt csak mint a kisebbik rosszat írtam. Fel kéne fogni, hogy amikor hitelt veszünk fel, akkor egy olyan dolgot akarunk finanszírozni, amit nem engedhetünk meg magunknak. A jövőben megkeresett pénzünket akarjuk most elkölteni, ennek pedig költségei lesznek.

2020. febr. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Beviz Elek ***** válasza:
55%

"Egyébként összességében ha nem munkaeszközről van szó, akkor a lízing is hülyeség, én ezt csak mint a kisebbik rosszat írtam. Fel kéne fogni, hogy amikor hitelt veszünk fel, akkor egy olyan dolgot akarunk finanszírozni, amit nem engedhetünk meg magunknak. A jövőben megkeresett pénzünket akarjuk most elkölteni, ennek pedig költségei lesznek."

Ebben teljesen egyetértek. Egy hitelt vettem fel eddig életemben, azt is házra mert legalább egyszer saját lesz. Előtörlesztéssel sokat spórolunk időben is és kamatban is. Nagyon rossz emberi tulajdonság a türelmetlenség, rengetegen elköltik azt, amiért még meg sem dolgoztak és hasznot sem hoz.


Az utolsó fillérünket én sem költeném autóra, akkor veszek (és vettem is egy 13 évest) ha marad utána még tartalék is, de el tudok képzelni olyan élethelyzetet hogy valamilyen oknál fogva ideiglenesen így lenullázzam a családi kasszát. Ha ez előfordulna, eszembe sem jutna lízingelni/hitelt felvenni ha a szükséges pénz rendelkezésre áll.


Ha nem jön közbe semmi probléma, akkor ugye megoldódott a dolog extra költség nélkül.

Ha közbejönne bármi:

-elromlik a hűtő: család segíthet/minimális hitellel megvehető, 1 hónap alatt le van tudva a gond

-ne legyen de a férj kiesik x időre a munkából: biztos vagyok benne 1-2 hétre lenne segítség megoldani, gyors google alapján 10%os thm alatt lehet kapni 1,5milliót 3 évre.

Nem kerestem rá statisztikákra, az ismerettségi körömben viszont nem azt látom hogy mindenki folyamatosan lerobbanna, tehát én nagyon nagy eséllyel azt mondanám szépen lassan újra felépítik a tartalékot és az élet megy tovább.


Mégegyszer, szerintem is rossz ötlet lenullázni a családot, de ha választani kell a biztos rossz és a kis eséllyel rossz között, akkor feleslegesen nem mélytorkozok.

2020. febr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Ebben teljesen egyetértek. Egy hitelt vettem fel eddig életemben, azt is házra mert legalább egyszer saját lesz. Előtörlesztéssel sokat spórolunk időben is és kamatban is. Nagyon rossz emberi tulajdonság a türelmetlenség, rengetegen elköltik azt, amiért még meg sem dolgoztak és hasznot sem hoz."


Nem ismerem a hiteled kondícióit, de akár az is elképzelhető, hogy nem éri meg előtörleszteni. Most pl. magasabbak az állampapír kamatai, mint a lakáshiteleken lévő kamat, ráadásul eléggé kezd elszabadulni az infláció, ami lényegében megeszi a tartozásod értékét.

Ez csak egy tipp, megérheti utánaszámolni.

2020. febr. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Mégegyszer, szerintem is rossz ötlet lenullázni a családot, de ha választani kell a biztos rossz és a kis eséllyel rossz között, akkor feleslegesen nem mélytorkozok."


Ja még valami: a lízinget sem úgy értettem, hogy az autó egész értékét lízingelje.

Ha mondjuk van most 3 milliójuk és egy pont 3 milliós autót akarnak venni, akkor inkább vegyék meg 2,5 misi önerővel, a többi meg lehet lízing. Főleg ha ennyire aggódnak miatta. Pár tízezres költség, aztán lehet nyugodtan aludni.

2020. febr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Havi fél milliót te eltapsolsz folyamatosan?

Ha megvárod a következő fizetést az autó árának kifizetésével máris ott van a párnába varrva újra a pár százezer.

2020. febr. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!