Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szerintem felelőtlenség...

Csak szerintem felelőtlenség így autót venni?

Figyelt kérdés

Havi fél milliós fizetés ( külföldi munka, heti haza járás, 500km/út)

Úgy megvenni egy autót hogy a családi kassza mínuszba kerül. Azaz a közös gyermekünk félretett pénzhez is hozzá kell nyúlni hogy megtudja venni a férjem az új autóját!

Viszont én nem vagyok oda az ötletért, szeretem ha van itthon pár száz ezer vész tartalék.

Itt vannak az idős szüleim, itt a férjem bármikor történhet velük valami rossz, de elég ha eltörik a keze, táppénzre kerülhet de nem lenne pénzünk, viszont lesz egy szuper autónk......


2020. febr. 21. 17:36
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ja, most olvasom, hogy csak 500km...Arra akármelyik tucat 1.6-os szívóbenzines megfelel.
2020. febr. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Túrórudi, mindenképp megyek dolgozni ahogy eddig is tettem, nem szorultam soha más pénzére, viszont azért szültem gyereket hogy legalább 3 éves korig én neveljem és ne az óvónő.

Ha nem érted a kérdésemet, és az aggodalmaimat azt nagyon sajnálom! Tudod nem vagyunk jövőbe látóak, és bármikor történhet olyan dolog amire nem számít az ember és jó ha van megtakarítás.

2020. febr. 21. 19:28
 13/25 A kérdező kommentje:
Azért mert ő gályázik érte akkor nincs hozzá közöm??? Maximum akkor ha elváltunk volna. Viszont mivel már ez a vétel holnap megtörténik így a válaszod semmitmondó számomra és logikátlan.
2020. febr. 21. 19:42
 14/25 anonim ***** válasza:
32%
Ha a vétel holnap megtörténik, teljesen fölösleges kívülállók véleményét kikérni, úgysem ismerjük a részleteket, és nem változtat semmin, hogy mit mondunk. Vele kellett volna ezt megbeszélbed, jóval korábban.
2020. febr. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Ha egy lepukkant szart akar lecserélni, hogy a régit ne kelljen javítani, akkor szükséges a munkábajáráshoz, nem felelőtlenség... ha egy használható autót akar egy màsik lutri használtautóra költeni az baj


A pályamatricát meg a biztosítast át kell iratni az újra, azt nem bukjázok

2020. febr. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Igen, neki is elmondtam a véleményemet erről, viszont érdekelt hogy csak én gondolom ezt hogy egy autóra költsük el az utolsó forintunkat is, csak hogy legyen egy másik miközben van egy működő autó, amire szintén rá lett költve egy rakat pénz.... illetve hogy szerintem butaság kilátástalan helyzetbe hozni az életünket egy autó miatt csak azért hogy elmondhassuk milyen vagány autónk lett.
2020. febr. 21. 20:08
 17/25 Beviz Elek ***** válasza:
62%

Sok részlet lehet ami árnyalhatja a teljes képet, a leírásod egyoldalú és így könnyű neked igazat adni. Elég olyan szagú hogy sokat dolgozott érte, most megveheti, kell mert... kell és kész, ne keressünk reális okokat.

A ti életetek, ezt nektek kell leboxolni, annak sok ertelme nincs hogy idegenek felbíztassanak a férjed ellen és gyűljön köztetek a feszültség. Tudtad mit vállalsz, valamiért ő kellett, ne velünk beszéld meg hanem vele.

2020. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
40%

De, rohadtul felelőtlen, jól érzed, főleg ha már családja van az embernek. Nem szabad ennyire védtelenül hagyni magunkat. Még ha muszáj is lenne új autót venni erőn felül (amit nem hiszek el), akkor is jobb megoldás részben lízingelni, mint totálisan lenullázni a tartalékokat.


Egyébként sajnos az emberek minimum fele ilyen tökkelütött. 2 perc alatt eldöntik fejben, hogy márpedig nekik kell az új autó, a realitásokat meg lesz..rják.

2020. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A főkérdésben nem irtad hogy van már egy autótok !!!

HA nem tetszik a válasz minek kérdezed meg, azért hogy letudd pontozni???

2020. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Beviz Elek ***** válasza:

#18

Ezt kifejtenéd bővebben légyszíves? Nem igazán értem a logikát.


Van pénzed valamire, de ha megveszed nem marad vésztartalékod probléma esetére.

Miért jobb automatikusan a rosszabb lehetőséget választani (hitel, lízing) ha egyben ki tudod fizetni? Ha mindenképp megveszi, akkor vegye meg kp-ra, ha beüt a baj ami nem valószínű, akkor pedig bármikor tud felvenni személyi kölcsönt.

Ne legyen rá szükség, de még mindig jobb egy ilyen B terv mint hitelezni/lízingelni hogy az ember tudjon ülni a megtakarításán.

2020. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!