Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Férfiak! Megtudnátok nekem...

Férfiak! Megtudnátok nekem magyarázni ezeket a forgalmi szituációkat?

Figyelt kérdés

Sajnos a program amin gyakorlok a teszt végén nem magyarázza el ha van egy-két hibám. Az iskolába meg nem mindig jut mindenkire idő kérdések terén. Előre is köszi.


19/N


1: [link]


2: [link]



Az egyes kép esetén, a villamospálya mellett én nem látok felfestve folytonos fehér vonalat vagy bármit amit tiltaná azt, hogy megelőzhessem az előttem haladó kocsit.



A második kép esetében, meg hogy érti azt, hogy balra vagy jobbra bekanyarodva folytathatom az utamat? főleg a jobbra szócska zavar meg. Mivel hova jobbra ?



előre is köszönöm a segítségeteket, és az építő jellegű kritikát. 3 napja kezdtem a tanfolyamot ha lehet nézzétek el nekem a nyakatekert kérdést :)))


2020. febr. 24. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A villamos ide vonatkozó részét hirtelen nem vágom...


A rendőrös egyértelmű... a B autósnak mutatja, hogy állj, neked pedig mutatja, hogy mehetsz...

Mivel ez egy kereszteződés így arra mész amerre akarsz mivel nincs tiltótábla.

(Jobbra is van út csak alig látni, mert kitakarja a zsernyák)

2020. febr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

"38. § Közlekedés villamospályával ellátott úttesten


(1) Villamospályára más járművel - a (3) és a (4) bekezdésben említett esetet kivéve - ráhajtani, azon folyamatosan haladni vagy előzni csak abban az esetben szabad, ha a vezetőt a látási viszonyok nem akadályozzák a közeledő villamos kellő távolságból való észlelésében és a jármű a villamosforgalmat nem zavarja.


(2) Ahol a villamosvágányok az úttest közepén egymás mellett vannak,


- ha az úttest párhuzamos közlekedésre alkalmas és a forgalmi sávok útburkolati jellel jelölve vannak, a villamospályára,

- egyéb úttesten az ellentétes irányú villamosforgalom részére szolgáló villamosvágányra, a bekanyarodás és a megfordulás esetét kivéve, ráhajtani nem szabad.


(3) Az egyenesen haladó jármű és a menetirányt változtató villamos egymás közti viszonyában a 29. § (1) bekezdésének rendelkezése az irányadó.


(4) Útkereszteződésben villamos és más jármű egymás közti viszonyában az elsőbbségre és a bekanyarodásra a 28. §-nak és a 31. § (5) bekezdésének rendelkezései az irányadók azzal, hogy az egyenesen haladó járműnek a vele azonos irányból érkező és bekanyarodó villamossal szemben is elsőbbsége van.


(5) A párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályok alkalmazása szempontjából az úttestnek a villamospálya által elfoglalt része nem minősül forgalmi sávnak.


(6) Ha útburkolati jel (terelő- vagy záróvonal) a villamospályára vezeti az egyéb járművek forgalmát, a (2) bekezdésben foglalt tilalom nem érvényesül; a villamospályára - a villamosforgalom zavarása nélkül - más jármű is ráhajthat. Ilyen esetben a párhuzamos közlekedésre vonatkozó szabályok alkalmazása szempontjából az úttestnek a villamospálya által elfoglalt részét is figyelembe kell venni."



Itt olvasd el a (2)-es pontot, a képen az úttest közepén van, párhuzamos közlekedésre alkalmas az úttest, azaz itt előzni, ráhajtani nem szabad a sínre, kivéve azt a pár esetet, amit ír később.


"A második kép esetében, meg hogy érti azt, hogy balra vagy jobbra bekanyarodva folytathatom az utamat? főleg a jobbra szócska zavar meg. Mivel hova jobbra ?"


Úgy érti, hogy az A jelű autó mehet egyenesen, kanyarodhat jobbra, de akár kanyarodhat balra is, mivel a rendőr jelzései egyiket sem tiltják. Nem teljesen értem a kérdésed sajnos, számomra nem világos, hogy mi az, ami megzavart téged a képen/szövegben.

2020. febr. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2.kép

Elméletben jobbra is kanyarodhatna, ez ne zavarjon meg.

B azért nem mehet, mert merőlegesen van a rendőr karjára.

Ezt a kombinációt akkor szokták alkalmazni, ha mindkét autó a rendőr vállával párhuzamosan jön, de az egyik kanyarodna.

2020. febr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%

Az elsőnél azért nem előzhetsz, mert a "B" autó is előzésben van.

A másodiknál a nagyítás miatt nem látszik egyértelműen, hogy van e utca jobbra, de a karjelzés haladási irányra nem vonatkozik, ha jobbra fordulsz a rendőr előtt kell elmenned.

2020. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket ;)
2020. febr. 24. 12:15
 6/9 anonim ***** válasza:
9%
1, Villamos sínre mehetsz nincs tiltás sem forgalmi akadály sem záróvonal és a többi komment is hasznos 2, rendőrt ha oldalról latod integetni előtte kanyarodhatsz is barmerre haladhatsz .Ha szemből látod vagy a hátat állj meg . A karját botját figyelni kell .
2020. febr. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Nem mehet a villamospályára. Olvasd el kérlek a 2. kommentem. 38. § (2) alapján tilos. Egyértelműen le van írva. Kérlek nézd át a KRESZ-t, mielőtt véletlenül balesetet okozol tudatlanságod miatt. Gondolom máshol is vannak hiányosságok a tudásodban.
2020. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért lenne a traktor előzésében az "előttünk" lévő jármű ? Nincs villogó indexe sem egy grafikai nyíl megjelenitve a szándékról ....
2020. febr. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

1. Csak akkor használhatod a villamospálya azonos irányú részét előzésre ha csak egy sáv van az autóknak

2. Ha a rendőr válával párhuzamosan vagy akkor bármerre mehetsz, ha merőlegesen érkezel akkor semerre.

2020. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!