Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért ennyire bonyolult...

Miért ennyire bonyolult néhány embernek megértenie bizonyos forgalmi szituációkat?

Figyelt kérdés

Reggel ahogy álltam a városból kifelé menő, szokásos kilométeres dugóban jött egy szirénázó rendőrautó, mindenki szépen félrehúzódott.A rendőrautó mögött vészvillogóval ment egy régi BMW, azt vezették fel ami teljesen egyértelmű volt.

Úgy 2 autónyi követési távolságot tartott a rendőrautó mögött, és pár autóval előttem egy Scenic ment, ahogy elment a rendőrautó gyorsan visszaszedte a kocsi orrát úgy,hogy a BMW ne tudjon elmenni, és még magyarázott is hozzá.

A rendőrautó megállt, az egyik rendőr kiszállt, és indulatosan mutogatta a nőnek,hogy húzódjon vissza.Erre felháborodottan tárogatta a karjait a nő, és járt a szája végig.


Azt még értem is,hogy nem tolerálja valaki a pofátlan előzgetést, de ki merne egy rendőrautó után menni így?Tudom,hogy a mentő után szokott menni 1-1 paraszt, viszont kétlem,hogy bárkinek is lenne töke egy rendőrautó után menni, meg látszott,hogy felvezetésről van szó, mostanában amúgy is gyakori az ilyen.


2019. febr. 23. 07:15
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Nagy mocsok az ilyen , gondolom meg akarta mutatni a bélyemvésnek, hogy azért vannak ám határok, esetleg szülni megy az nem opció.. vágjunk be elé, így rám figyelnek.. ha a közelembe lett volna a Senic én bizony kiszálltam volna és mondtam volna a reteknek, hogy egy gonosz jellemtelen ember maga, szégyelje magát.
2019. febr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Régóta vezetek, én már semmin sem lepődök meg.


Múltkor megyek a városban, a saját sávomban jön velem szemben egy "lángész", rávillantok, erre a középső ujját mutogatja.


Régebben lakott területen kívül előz szemben velem egy illető, 2.-ba kellett kapcsolnom utána, hogy ne rángasson a motor.

A végén ő is a középső ujját mutogatta...

2019. febr. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Autópályán: "Vigyázzanak, mert egy hülye a forgalommal szemben megy!"

Szőke nő a volánnál: Még hogy egy!? Mindenki!!

2019. febr. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha a szabályokat nézzük akkor a nőnek igaza volt.

Csak a megkülönböztető jelzést használó járművek élveznek elsőbbséget bizonyos forgalmi helyzetekben.

Már pedig ha a másik autó nem használt ilyen jelzést akkor semmivel több joga nincs mint a többi közlekedőnek.

2019. febr. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%
Mondjuk számomra a veszvillogós régi béjemvé nem feltétlenül egyértelmű megkülönböztető jelzés.
2019. febr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Pontosan - nagyon nem egyértelmű a visszapillantóból nézve, hogy a BMW-t tényleg felvezetik-e vagy csak örül a kínálkozó alkalomnak (ha siet a rendőr valahová, nem fog foglalkozni a rátapadó autós megbüntetésével). Nyilván ismerünk olyan eseteket, amikor tényleg egy szülő nőt kell felvezetni vagy árvízi védekezéshez szállítva a dlgos kezeket dönget át a 280-as Ikarus a városon egy rendőr seggében, de azért feltalálták ám a Kojak-lámpát...
2019. febr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

"Ha a szabályokat nézzük akkor a nőnek igaza volt.


Csak a megkülönböztető jelzést használó járművek élveznek elsőbbséget bizonyos forgalmi helyzetekben."


Nincs igaza, mert semmi sem jogosítja fel arra, hogy ő csináljon igazságot.

2019. febr. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

"Ha a szabályokat nézzük akkor a nőnek igaza volt."

Rohadtul nem.

Köteles vagy úgy közlekedni, hogy a személy- és vagyonbiztonságot ne veszélyeztesd. Ha egy szabálytalanul előző autó elé szándékosan betolod a kocsi orrát, azzal elég komolyan veszélyezteted. (Ha tényleg két autónyi távolság volt a bmw és a mentő között, akkor valószínűleg nem sokon múlott, hogy baleset legyen)

2019. febr. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Egyrészt igaza volt a KRESZ szerint a hölgynek, másrészt én már sok hülye bmw-ést láttam (mint a hölgy is) és ahol lehet tolakodnak. Gondolom azt hitte ez is csak tolakodni akar.
2019. febr. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!