Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Felelőtlenség, ha valaki soha...

Felelőtlenség, ha valaki soha nem cserél fekfolyadékot?

Figyelt kérdés
Apósom már több mint 10 éve használja az autót, szerelőnél még sose volt vele, mindig ő szereli. Múltkor említettem neki, hogy le kéne cserélni a fékfolyadékot, erre ő azt mondta, hogy zárt rendszer, mi baja lehet?!

2020. febr. 24. 12:57
1 2
 1/11 D. Brasco ***** válasza:
32%
Es aztan csodalkozunk milyen allapotu autok vannak az utakon......fel kellene vilagositani aposodat,hogy mondjuk ez azert nem ugy van ahogy ő gondolja/elképzeli
2020. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

sokáig dolgoztam Ázsiában. nos azokban az országokban nem is láttam olyan műhelyt, ahol ilyen csip-csup fékfolyadék cserével foglalkoztak volna. ott elképzelhetetlen, hogy valaki benézzen a motorházba ha nincs ott dolga. És évekig nincs. Még az olajcsre is kihívás. Én mazdával jártam, vagy negyvenezret nyomtam bele nagy hőségben, de csak az aksiba kellett ásványvizet tölteni távol minden településtől, mert nem indult a porszáraz aksi miatt. Aztán úgy jártam vele tovább. Ott Patrollal, Isuzuval, Toyotával is dolgoztam lehetetlen körülmények között, a a japó kocsik szerviz nélkül működtek.


Azóta nekem is csak az van. A mostani Hondám 14 éves, de még nem kellett sem az automata váltó olajára sem a fékfolyadékra, a hűtővízre, a klímára nézni. minden precízen működik. Most ment át a hatodik műszakin probléma nélkül. (eddig csak a féktárcsa, és a fékpofák lettek cserélve. Nameg a motorolaj. Az viszont Eneos Substina 0W30.

2020. febr. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Sokan úgy képzelik, hogy például a tengeren túli országokban mindenki az autóra figyel. Egy frászt. Nem is emlékeznek, mikor mit kellett javítani, pótolni. Ha kigyullad a hibajelző, akkor az első kútnál megkérdezik miért, és legyenszíves elhárítani a hibát. Fizet, és tovább megy úgy, hogy nem kérdezi meg, mi volt a probléma.Ez északon van így leginkább, a Dél-Amerikai országok némelyikében az autó csak egy eszköz..kit érdekel.
2020. febr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Apósodnak igaza van.


Tárcsafékesnél nem kell csak utántölteni, dobfékes rendszernél kell csak cserélni, mert csak ott tud "felvizesedni"!


Persze a tévhitből és a félretájékozottságból is az autószerelők profitálnak.

Cserélnek ők neked mindent ha akarod, ha van baja ha nincs, mert miért okosítsanak egy hozzá nem értőt a saját zsebük kárára?


Hát ez az...

2020. febr. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valóban nem muszáj cserélni rendszeresen, tudok olyan autót, amelyik 20 évet is elment ugyanazzal a fékfolyadékkal. Arra kell figyelni, hogy ne vizesedjen a folyadék, de ez mérhető.
2020. febr. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
45%

Amíg a műszaki vizsgán hozza a kellő fékhatást és a pedálerő sincs az egekben, addig akár libazsír is lehetne a fékfolyadék helyén.

Működjön. Ez a lényeg.

Az meg már más kérdés hogy a 10 éves fékolaj kiállna-e egy ereszkedést pl a transzfogarasról. Sanszos hogy felforrna. De az is lehet, hogy az autó sosem hagyja el az alföldet, ezért aztán fölösleges is agyalni rajta.

2020. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 b1812567 ***** válasza:
Nekem 10 km-es szerpentinen lefelé forrt el motoron a hátsó fék, nem volt kellemes élmény. 4 éves fékfolyadék volt benne. Szerencsére az elsőben frissebb volt. Azóta komolyan veszem ezt a 2 évente csere dolgot.
2020. febr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

6os

Lejössz a Transzfogarasról, még régebbi fékfolyadékkal is, én kipróbáltam. Mondjuk a motorféket használtam hatékonyan.

2020. febr. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha műszaki vizsgán is ellenőriznék a fékfolyadékot, akkor mindenki lecserélné időben.
2020. márc. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hagyd rá! Nem tudod meggyőzni Majd ha már berohad valamelyik munkahenger akkor lecseréli a fékkel együtt. Ez legkésőbb műszakin kiderül.
2020. márc. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!