Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt motorkerékpárnál...

Használt motorkerékpárnál mennyit számít a futott km?

Figyelt kérdés
Első motoromat szeretném megvenni, és az első jelölt egy virago 535. Szemlátomást remek állapotban van, a motor is szépen jár, csak a váltó iszonyat nagyot csattan, de ennek ellenére szépen veszi a fokozatokat. Jelenleg második gazdánál van, aki történetesen a nagybátyám, ő pedig a keresztapjától örökölte 15éve. Ami miatt tartok a géptől, az hogy már többször megjárta a világot, ázsiai túrán is részt vett, és már közel 200ezer km van benne. Mindezt bontatlan blokkal, kuplung, váltó még gyári. Számíthatok rá, hogy a közeljövőben valami megadja magát, és drága lesz a javítás? Mennyire tartós ez a típus?

2020. febr. 26. 17:46
1 2
 1/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Ha elment 200e kmt akkor nem mondható tartós el már motornak?
2020. febr. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 sajnos nem értem a válaszod.
2020. febr. 26. 18:02
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne ezt vedd meg. Nagyon sok a km és ha még bontatlan a blokk, akkor hamarosan lehet cserélni benne mindent, mert mostanra elkoptak az alkatrészek. A nagybátyád elég rafkós ember, meg nem is túl becsületes, ha rokonra sózná rá a motort. Mostanában sok hasonló choppert megnéztem, 15 ezer és 60 ezer közt van bennük a megtett km, 70 körül, vagy fölötte már soknak számít.
2020. febr. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Akkor újra...

Elment 200e km-t. És megkérdezed hogy tartós, megbízható e... Szerintem az... De ha igaz a km és az eddigi bontatlansag ( amit kétlek, mer vagy a km a kamu vagy a bontatlan) akkor majd most kell sokat költeni rá...

2020. febr. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Motornál az nem kevés.....
2020. febr. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A km nem kamu, tudom biztosan, hogy járt moszkvában, Teheránban, és valahol észak franciaországban, rengeteg kép is készült. Hogy valóban bontatlan-e a blokk, azt csak ő állítja. Állítólag a rengeteg túra alatt csak egyszer hagyta cserben, akkor a karburátorokkal történt valami, és 300 kilómétert egy kamaz platóján tett meg.
2020. febr. 26. 20:06
 7/12 Lacagyerek válasza:

KÉTSZÁZERER!!! Jó isten!

Az nem hogy sok, inkább temérdek egy motorkerékpárnak. Ezt szerintem a tervező se gondolta, ha megmutatnád neki kiugrana a két szeme egy lyukon. Amúgy a válszom kb az mint az előttem válaszolóknak, hogy vagy nem bontatlan vagy valami csoda folytán az és kb minden minden percben várhatod, h mikor jön elő valami olyan amitől a te szemed ugrik ki. Esküszöm még ilyet nem láttam. Jó értem én, hogy japán meg hogyha oda van figyelve és meg van neki adva az ami kell, akkor nagyon meg tudja hálálni, de ennyi jóindulat Jézusba sincs. Ettől függetlenül ha jó áron adná akkor vedd meg, egy ilyen motor amivel a világ be volt járva nem érdemli meg, hogy el legyen herdálva és ne adj Isten valami bontóba végezze. Ennek az eszmei értéke a nagy főleg, h a családba volt használva.

2020. febr. 27. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nemis füstöl egyáltalán?
2020. febr. 27. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szelephézag állítást 100% kell csinálni.
2020. febr. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt magyarországon mindenki meg van rémülve a kilométerek számától. :D Azt nem lehet mondani, hogy a 200.000km kevés egy motornál, de azt sem lehet mondani, hogy akkor most azonnal mindent ki kell dobálni a blokkból és cserélni. Gondos, odafigyelő gazdák után ez a motor még 100.000-et is simán elmegy. 25-30éves motorokról beszélünk, ez évente 6-8.000km futásteljesítmény, ami simán reális. Az lenne a korrekt ha elvinnétek egy nagy átvizsgálásra, a nagybátyád pedig olcsón odaadná neked ha már családban marad és rendbe raknád pöpecre a gépet. Hogyne lenne tartós motor, 535köbcentiből 46lóerő? Sima.. :) Fékek, kuplung ezek kopó alkatrészek, egy idő után úgyis cserélni kell.
2020. febr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!