Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3.5 millióért új autó, vagy 2...

3.5 millióért új autó, vagy 2 millió körüliért használtat?

Figyelt kérdés

Én semennyire sem értek az autókhoz, az sem biztos hogy majd a jogsim meg lesz elsőre, de olyan helyre költözöm ahol nagyon jól jönne a kocsi...


De én utasként is csak annyiszor ültem autóba, hogy azt még a 2 kezemen meg tudom számolni.


És sosem érdekelt a téma.


Mivel nem értek hozzá, ezért én lehet, hogy szívesebben vennék teljesen új autót majd.


Ennyi pénzért lehet venni 90 lóerős logant, cliot, swiftet, ignist... 2019-est, 2020-ast.


Néhány ismerősöm azt mondja, hogy jobbakat lehet venni 2, 2.5 millióért használtan...


Ez igaz?


Mert azért az a + 1, 1.5 millió máshova is tudna menni, bőven.


2020. febr. 26. 22:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%
ilyen távra, pláne pályázásra biztos nem vennék ilyen kisautókat
2020. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Egy autónál sokkal érdemesebb a teljes költséget nézni mondjuk a következő 5 évre. Ebbe beleszámít az értékvesztés, a szervízköltség, az üzemanyag, az adó és a biztosítás.

Az utóbbi kettőnél olyan hatalmas különbség nincs az új és a használtautó között.

A többit nem lehet előre megjósolni, csak saccolni lehet és az is fontos tényező, hogy mennyit mész évente.

Az új autónak az értékvesztése hatalmas. Viszont egész jó esélyed van rá, hogy az első években a szervizelés kimerül a kötelező szervizekben.

Egy 10 éves autónál viszont már jóval nagyobb esélye van a meghibásodásoknak és a kopóalkatrészeket is sorra cserélni kell.

Az üzemanyagnál azt érdemes figyelembevenni, hogy akár két liter fogyasztáskülönbség is 5 éves távon többszázezer forint.


Összességében az új autó valamivel így is drágábbra fog kijönni. Cserébe ott van a megbízhatóság, a kényelem, a biztonság és az, hogy ritkábban kell szerelőhöz hordozni. Döntsd el, megéri-e neked.

2020. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Heti 550-660 km-re új autót vegyél!

Olcsóbb a fenntartása, mint egy használtnak

1,2 Kia Picsntoval rendszeresen járok pályán és 1,5 év alatt a 40 ezres kötelező szervizt,, a gumicserék árát, az adókat és a biztosításokat kellett rákölteni. Meg 2-3 hetente 500 forintért lemosom

2020. febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Suzuki ignis hibrid lesz a jo valasztas.


4-4.5 l korul el lehet vele jarni, nagyon gazdasagos a fenntartasa es nagyon

Megbizhato

2020. febr. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Használttal nagyon átverhetnek. Főleg a nyugatról behozott autók okoznak meglepetéseket. A km óra visszaállítás a minimum.



Ha megteheted vegyél újat, vagy mindenképpen ragaszkodj ahhoz hogy szakemberrel átnézeted. ennek 5-10 ezer HUF az ára.

2020. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha van lehetőséged újat venni,azt vegyél!A használt elég zsákbamacska tud lenni,kifogsz egy bontószökevényt és ráköltöd azt a pénzt amit egy új autóra költöttél volna ugyanott vagy,csak állt az autód a szervízben egy ideig ami azért legtöbb ember életében nem kis szxpás ha kiesik az életéből egy ideig a kocsi!
2020. febr. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!