Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen 3kerekű motorok vannak?...

Milyen 3kerekű motorok vannak? Avagy scooterek márka, tipus, ár szerint?

Figyelt kérdés
Épp kutatok googleben is, de ha nem haragszotok meg érte meg is kérdezném közben :) Elvben ha jól láttam az elől dupla kerekeres motrokat becézik scootereknek, viszont nem tudom mi a magyar megfelelője és milyen márkáknak van plusz minusz mennyibe kerülhetnek :) kezdő leendő motoros segítséget kérne választásban :) Köszi

2020. febr. 26. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:

A "scooter" igazából annyit jelent, hogy "robogó" :) Nem feltétlenül 3 kerekű


3 kerekűek közül én a Piaggo MP3-at, Yamaha Tricityt, illetve a Yamaha Nikent ismerem. Szerintem ezeknek az előnye igen kevés helyen mutatkozik meg, esetleg akkor lehet nagyon hasznos, ha valami idegrendszeri betegség miatt sima motort nem tudsz magabiztosan vezetni. Legfőbb előnye, hogy sokkal elnézőbb az eleje, tud alulkormányozott lenni anélkül, hogy egyből esés lenne belőle. Sokkal jobban tapad esőben, murván, homokon, olajon stb. Cserébe nehezebb, drágább fenntartani azonos motorhoz képest, nehezebb vele kocsik között navigálni, picit többet fogyaszt. Az árakat fejből nem tudom, de online tuti fent van.

2020. febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Épp ezt a piaggio-t nézem közben :) A jobban tapadás miatt gondoltam 3kerekűre, mindennapi bejáráshoz kéne valami és hát szar időben biztosabbanak tűnnek. Autót nem szeretnék most.

Meg ugye jogsi se mindegy, de valamit magyarázott egy kolléga anno hogy kisebbre kell lerakni először és azt korlátlanra rakni akkor olcsóbban kijön nem tudom már :(

2020. febr. 26. 23:12
 3/7 A kérdező kommentje:

[link]

Ez nem is tűnik rossznak viszont valamiért nem hozza be a konfigurátort MM:

2020. febr. 27. 00:09
 4/7 anonim ***** válasza:

"valamit magyarázott egy kolléga anno hogy kisebbre kell lerakni először és azt korlátlanra rakni akkor olcsóbban kijön"


Ez sajnos nem igaz. Attól függ hány éves vagy. Ha elmúltál 24, mindenképp A korlátlant csináld (ha tudod), különben csak magad szivatod meg. Ha 18 és 24 között vagy, és mindenképp most akarsz elkezdeni motorozni, akkor A2. Viszont nem lesz sokkal olcsóbb utána az A és összességében drágább lesz, mintha egyből A-ra mentél volna. A2-vel két éven belül csak rutin + forgalom, ami kötelező, azaz KRESZ-t nem kell ismét kifizetned. Ha 2 éven túl csinálsz A-t (akár már 20 évesen, ha 18 évesen csinálsz A2-t), akkor KRESZ kötelező megint, rutin is, viszont a forgalomban kevesebb órát kell eltöltened. Asszem 16 óra helyett csak 8, azaz ott kb 30-40 ezret spórolhatsz az A-s jogsidból. Én így csináltam 23 évesen A-t.


"11. § (5) * Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható az is, aki


a) „A2” kategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;


b) „A” kategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „A2” vagy „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” vagy „A2” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;"


[link]

2020. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi infót, 31vagyok
2020. febr. 28. 19:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor javaslom egyből az A-t. Ha van vmi bicajos előéleted, akkor menni fog. Bátyámnak egyből ment 27 évesen. Pedig csak gyerekkorában bicajozott sokat, azóta ritkábban.
2020. febr. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Illetve időt és pénzt spórolsz, ha egyből A-ra mész. Ahhoz képest, mintha először A2 majd utána A
2020. febr. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!