Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó fenntartása napjainkban!...

Autó fenntartása napjainkban! Ti, hogy csináljátok?

Figyelt kérdés
Módszereket, tippeket, ötleteket várok tőletek. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen módon tud ma az ember normális körülmények között fenntartani egy autót, legyen az egy régi Swift vagy a legújabb Mercedes. Természetesen a két véglet között érdekes a dolog. 😁😁 Köszönöm a válaszokat!

2020. febr. 28. 17:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Most volt az autóm 2. éves szervizen, ahol azt mondták nem kell se az üzemanyagszűrőt, se a légszűrőt cserélni, mert 4 év az előírás. Ennek ellenére mégis kértem hogy cseréljenek üzemanyagszűrőt. Levegőszűrőből vette saját magam gyárit és kicseréltem. Hát mit ne mondja, bőven ráfért amilyen fekete volt már a kosztól az előző szűrő. Nem ezzel a 6000Ft megspórolással váltottam volna meg a világot, úgyhogy abszolút nem sajnáltam rá. Pollenszűrőt most a második éves szerviznél cseréltek volna először, de ezt is lecseréltem magamnak egy év után.

Olajat a gyári előírás szerint 30.000km-enként kellene cserélni. Én inkább cseréltetem 15.000km-neként. Tankoláskor mindig kivétel nélkül prémiumot tankolok. Nem ez 8-9% plusz költség, ami miatt száraz kenyéren kellene élnem hónap végén. Abszolút nem sajnálom rá. Van garázsom, nem tudnám elnézni hogy éjjel-nappal télen-nyáron az utcán álljon a kocsim. Gumiból is a nagy prémium márkákból szoktam vásárolni, mert ebben bízom. Ha már eléri a 6-7 évet, vagy 3-4mm-t a profil, amikor már intenzív esőben 130km/h-nál fel-felvillan az ESP ikonja, akkor kuka és újat veszek. A biztonságon sose spórolnék. Kopóalkatrészből, cserealkatrészből vagy gyárit kérek, vagy ha van a gyárinál jobb (nem érdekel ha drágább) akkor azt.

Sokat költök az autómra, ezt én is tudom. De a használt gumi, 2000-ért tankolok, teszkós olajat veszek bele 5 évente, stb az nem én vagyok. Ha nem tudnék mindent megadni az autónak ami kell, akkor inkább nem lenne autóm, hanem vennék bérletet és buszoznék, bicikliznék, gyalogolnék.

Egy magyar a sok közül így csinálja.

Ezekkel a sorokkal gondolom lesz akit mélységesen felháborítok és csak azért is jól le leszek pontozva. Csak nyugodtan, ettől még nem fogok mást gondolni!

2020. febr. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Szia 11-es! Tőlem ment a zöld kéz! Nagyon jó volna, ha mindenki így tenne, vagy tehetné. Talán nem úgy nézne ki a magyarországi járműpark ahogy. Mondjuk az is igaz, segíteni kellene a népet, nem mindenféle adókkal lehúzni. De ez van.
2020. márc. 1. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!