Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsi vagy "nagy" autó?

Kicsi vagy "nagy" autó?

Figyelt kérdés

Új autót szeretnék vásárolni, de a kettő közel sem egy kategória. Swift 1.2 vagy fiat tipo 1.4.

Árban és fogyasztásban a swift a győztes, de kényelemben és pakolhatóságban a tipo.

Eddig csak 15-20 éves autóim voltak, a legnagyobb egy astra, legkisebb egy yaris volt. Én a yarisban is kényelmesen elfértem, tehát a swift számomra nem kicsi.

Párom van, de gyerekem még nincs és egynél nem is szeretnék többet.

3 fős családra elég egy swift kényelmesen vagy indokolt a nagyobb autó? Legalább 10 évig szeretném használni.

Ti melyiket választanátok? Más típus nem játszik, már végigjártam a szalonokat és engem csak ez a két példány fogott meg.


2020. febr. 29. 14:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ha gyereket is tervezel, akkor nagyobb autó kell amibe a gyerekkocsit is bele tudd tenni.
2020. febr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Többek közt ez is egy szempont. Nincs még akkora élettapasztalatom huszonévesen, hogy előre tudjam, mivel jár majd az élet később. :)

Ezért érdekel a tapasztaltabbak véleménye, hogy elég-e a kicsi vagy sem.

2020. febr. 29. 14:52
 3/14 Beviz Elek ***** válasza:

Csak egy sima nagybevásárlás:

Babakocsi, 1 megpakolt hátitáska hogy mindenre felkészült legyél, a megvásárolt cuccok. Kell a hely...

Egy gyerek mellett a kombit simán telerakjuk.

2020. febr. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A Tipo - ból szedánt néztél? Mert abba nem könnyű pakolni. Én a Fiatot venném, mert olasz-párti vagyok, de a SWIFT fürgébb lesz ( nomen est omen) és talán a fogyasztása is kedvezőbb.
2020. febr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Áááá a Tipo az óriási :))
2020. febr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

nem utolsón szempont, hogy gyári tetőcsomagtartó előkészítés legyen, és vonóhorog lehetősége sem árt. Sosem lehet tudni.


új szwiftem van, de a gyári tetőcsomagtartó néha nagyon kellene. A felgányolható barkács az életveszélyes.

2020. febr. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A suzuki nagyon kicsi lesz. Minimum akkora autót vegyél, mint az astrád volt. A fiatok se rosszak új korukban, de érdemes megválni tőlük, mielőtt követelőzők lesznek.
2020. febr. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Más opciót nem nagyon találtam 4,5 millióig. Oké, van még kia rio, hyundai i20, opel corsa, de ezek nem annyival nagyobbak, mint a swift. Így pedig nem éri meg nekem az a majdnem egy milliós felár.
2020. febr. 29. 19:21
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha már választani lehet, akkor inkább Tipo, bőven elég a szedán csomagtartó mérete is, akkor is ha véletlenül nem álltok meg egy gyereknél. A Swift azért kisebb valamivel egy Yarisnál.

Én nem tudom miért izgulnak rá ennyien a hatalmas kombikra. A fél ország (nyilván kényszerűségből) Swift, Fabia meg Ignis méretű autókat használ családi autónak, aztán mégis megoldják. Azt látom a kortársaimon (20-as évek vége fele), hogy ahogy egyáltalán szóba kerül a családalapítás, már rohannak Mondeo meg 6-os Mazda kombikat nézni, aztán még kanyarban sincs a gyerek...

2020. febr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy ha az ember két kisgyerekkel elindul akár szánkózni, vagy csak kirándulni, akkor nagyon jó a kombi.

Nagybevásárlás+babakocsi nem fér bele a kis kompaktokba. De két nyuszimotor is tetriszezve fér csak el a fábiában. A kétéves gyereknek meg jól jön a nyuszimotor, mert párszáz méter után fel kell venni, elfárad.

2020. febr. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!