Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kicsi vagy "nagy" autó?

Kicsi vagy "nagy" autó?

Figyelt kérdés

Új autót szeretnék vásárolni, de a kettő közel sem egy kategória. Swift 1.2 vagy fiat tipo 1.4.

Árban és fogyasztásban a swift a győztes, de kényelemben és pakolhatóságban a tipo.

Eddig csak 15-20 éves autóim voltak, a legnagyobb egy astra, legkisebb egy yaris volt. Én a yarisban is kényelmesen elfértem, tehát a swift számomra nem kicsi.

Párom van, de gyerekem még nincs és egynél nem is szeretnék többet.

3 fős családra elég egy swift kényelmesen vagy indokolt a nagyobb autó? Legalább 10 évig szeretném használni.

Ti melyiket választanátok? Más típus nem játszik, már végigjártam a szalonokat és engem csak ez a két példány fogott meg.


2020. febr. 29. 14:32
1 2
 11/14 Beviz Elek ***** válasza:

#9

Megoldják mert muszáj. Mi az öcsémmel már totyogtunk amikor a szülők lecserélték a Kispolskit. Ha nincs más választás akkor meg kell oldani, de ha van lehetőséged akkor miért szivatnád magad?

A leírásodból gondolom még nincs gyereked. Én sosem akartam kombit, a szedánnál nagyobb nem kell, a kombi amúgyis csúnya. Apám kiröhögött, azt mondta hogy ez majd változni fog. Most egy vonóhorgos kombim van...

Sok minden megoldható ha a szükség úgy hozza, de miért szenvednél ha egyszerűen is megoldhatod? Elmehet a család nagybevásárlásra, lesz hely a csomagtartóban. Kell egy gyerekágy? Bedobod a csomagtartóba. Vettünk egy 3 az 1-ben babakocsit, a 3ajtós kocsinak le kellett dönteni az üléseit, a szedán csomagtartójába nem tudtad volna belegózni. Ha bármi problémánk van, akkor nem kell kéregetni, nem kell kompromisszumokat kötni, nem kell szenvedni. Sosem tetszettek, de jött a gyerek és kellett a kombi amit semmi pénzért nem adnék oda egy kisebbért.


A háztartásban van egy 3 ajtós hb, egy szedán és egy kombi. A hb sosincs használva, a szedán ritkán, a kombi rendszeresen...

2020. febr. 29. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nincs gyerekem, a kombikkal sincs semmi bajom (azért írtam neki a szedánt, mert az olcsóbb a Tipo-ból).

Csak szerintem ez nagyon-nagyon túl van dimenzionálva. Mégis milyen gyakran kell gyerekágyat költöztetni? És miért pont egy kombival szenvedve akarod csinálni? Életemben nem volt még sosem olyan családi bevásárlásunk, amihez egy kombi csomagterére lett volna szükség. Ha meg végképp nagy hely kell, akkor előre lehet dönteni az üléseket, vagy ténylegesen az ülésekre pakolni. Mikor van szükség egy 3 az 1-ben babakocsira egy 1 gyerekes családnál? Sőt, egy több gyerekes családnál is csak akkor, ha egymás után jönnek a gyerekek, szünet nélkül.

És én el tudok képzelni olyan szituációt, amikor gyakran kell a nagy autó, de az nem egy átlag magyar családnál lesz 1-2 gyerekkel.

2020. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Sedant néztem, de majd mikor aktuális lesz számomra a vásárlás, akkor fut ki egy tesztautója, ami kombi, de sedan áron adja. Ha sikerül időben intéznem a hitelt, akkor biztos kombi lesz. Köszönöm a válaszokat, biztos nem a swift lesz. :)
2020. márc. 1. 06:55
 14/14 Beviz Elek ***** válasza:

"Mégis milyen gyakran kell gyerekágyat költöztetni?"

Teljesen mindegy. Bármilyen problémád van, akkor kéregetsz hogy valaki segítsen?


"És miért pont egy kombival szenvedve akarod csinálni?"

A kombival pont hogy nem szenvedés.


"Életemben nem volt még sosem olyan családi bevásárlásunk, amihez egy kombi csomagterére lett volna szükség."

Gyerek nélkül nekünk sem. A kisbabák babakocsija nem csukható össze pici méretre, a kombi fél csomagtartója a babakocsi a gyerekhez szükséges SOS táskával. Persze nem tetőig pakolva, de egy szedán csomagtartójába nem sokat pakolsz a babakocsi mellé.


"Ha meg végképp nagy hely kell, akkor előre lehet dönteni az üléseket, vagy ténylegesen az ülésekre pakolni."

Lehetne... Meg a gyerek ölébe rakni a kenyeret hogy fogja. Összeszrja magát a háta közepéig (igen, megtörténik), akkor pedig kipakolsz az útra amíg kiganézod a gyereket? Vagy a gyereket rakod a motorháztetőre? Ez főleg esőben a legjobb.


"Mikor van szükség egy 3 az 1-ben babakocsira egy 1 gyerekes családnál? Sőt, egy több gyerekes családnál is csak akkor, ha egymás után jönnek a gyerekek, szünet nélkül."

A 3 az 1-ben babakocsi az újszülötteknek jó, nem 3-as ikreknek. [link]

Sportrész, mózeskosár, babahordozó (gyerekülés). Nem kell mindenfélét külön magaddal vinni, azt pattintod bele amelyiket akarod, a kisbabát nem kell rakosgatni össze-vissza.

Ugyanaz mint a kiságy, megveszed és ne szpasd magad le a hazavitellel, ne kötélen húzd magad után.

Vagy a hűtőt, mosógépet, ikeás szekrényt, stb.


Mint írtam, megoldható kisebb autóval is ha muszáj, de ha ott a zsé a zsebben, akkor biztos hogy nem olyan autót vennék amivel nehezebb, körülményesebb.

2020. márc. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!