Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy használt autót átvizsgá...

Ha egy használt autót átvizsgáltatok, mielőtt megvásárolok, az mennyivel csökkenti annak az esélyét, hogy átvernek?

Figyelt kérdés
2020. márc. 1. 01:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Olyan 70% felett.
2020. márc. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Minél jobb szakemberekkel vizsgáltatod és minél alaposabban annál kevesebb az esélye, hogy átvernek. Rejtett hibák úgy is előjöhetnek bármikor, de szerintem érdemes átvizsgáltatni az autót, pláne ha nem értesz hozzá.

De hogy a kérdésre válaszoljak, hozzáértő átvizsgálás 77.6544%-al csökkenti az átverést.

2020. márc. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ártani nem árt, de 100%-os védelmet nem ad.

Nálam pl a felfüggesztés törött rugójára beírták, hogy minden oké vele. Egy olyan autónál, ahol ez típushiba. Kötve hiszem, hogy az adott típus márkaszervizében nem találkoztak még ezzel. Csak vagy trehányságból rá se néztek, vagy jó ismerősük volt a kereskedő, akitől vettem az autót. Ez már nem fog kiderülni. Mikor utólag szóvá tettem a munkafelvételen, hogy azért szólhattak volna, mert egyértelműen nem friss a törés, már akkor is megvolt, a válasz csak annyi volt, hogy "ja hát biztos nem vette észere a kolléga". Ezzel részükről el volt intézve az ügy. De pl lengéscsillapítókra, fékekre is be volt x-elve, hogy minden oké. Miközben végig az autó mellett álltam, fékpadot nem is látott a kocsi.

Szóval csak egy felületes szemrevételezés + a végén egy hibakódi kiolvasás volt mikor ilyenen részt vettem. De legalább meg volt emelve csápossal, én is alá tudtam rendesen nézni. Ez 8 éve nekem 5000Ft-omba került. Ha most 10.000 lenne, akkor is kérném. Jobb, mint az hogy a kavicsos parkolóban aláfekszek. De 100% garanciát, hogy egy hibátlan patika autót kapsz, ne várj!

2020. márc. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jelentős mértékben. Nem mindegy ki és milyen mértékben nézi át. 100% megoldás nincs. De már egy egyszerű szerelő "ránézésre" is nagymértékben növeli az esélyeidet (Ha mondjuk nem olyan hozzánemértőt hoznak magukkal, mint az én esetemben)
2020. márc. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jelentősen.
2020. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Arra tökéletesen elég hogy kell-e neked az autó vagy sem. Főleg ha nagyon mellélőnél akkor hálálja meg igazán.

De azért azon sem kell meglepődni ha többet kell költeni mint amit a vizsgálat során találtak.

2020. márc. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!