Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kanyarodás után nem teker...

Kanyarodás után nem teker vissza egyenesbe a szervó?

Figyelt kérdés
Van a szervószivattyúnak egy folyamatos "nyígása" hogyha egy helyben tekerem a kormányt, valamint kanyar után betekert kormánynál nem tekeri vissza egyenes helyzetbe a kormányt, hanem marad ott ahol van és nekem kell visszatekernem. Valami nagyon triviális probléma lehet, vagy cserés a szivattyú?

2020. márc. 5. 10:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%

Álló helyzetben nem tekergetjük a kormányt.


Milyen autóról van szó, milyen szivattyúval van szerelve?

2020. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem én hogy álló helyzetben nem tekerjük a kormányt, de azt ne mondd hogy nem fordul elő soha olyan szituáció ahol kénytelen vagy rá. Illetve ha szabad, ha nem, teljesen mindegy mert nem kellene neki nyekeregnie.

M50B25-ös motorral szerelt E34-es BMW szivattyújáról van szó.

2020. márc. 5. 11:30
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha elektrohidraulikus a szervó, akkor teljesen normális, hogy nem hangtalanul működik. Ez normális jelenség is lehet. A vissza nem tekerésről nincs ötletem.
2020. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem elektromos.
2020. márc. 5. 11:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
E34-nél egyáltalán nem normális, hogy kanyar után nem áll vissza középállásba, és ennek semmi köze a szervóhoz. Komoly kormánymű hiba is lehet a háttérben, mindenképp átnézni.
2020. márc. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jól irja, a szervónak nincs köze a vissza tekeréshez.

A futóművet kell megnézni és beállíttatni.

2020. márc. 5. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De ha nem a szervó, akkor mi lehet a futómű, kormánymű terén? Összekötők rosszul vannak beállítva, vagy mi lehet?
2020. márc. 5. 12:50
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező!

A helyesen beállított futómű -menet közben- teljesen képes visszaállítani a kormányközepet. Szervó nélküli autó esetben is.

A szervónak -ha van- csak rásegítés a feldata.

Tehát ha nem nyúlsz a kormányhoz és áll az autó, akkor a kormány sem jön vissza.

/különben sem tekergetjük álló helyzetben/

2020. márc. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű hogy a gömbcsuklók szorulnak.
2020. márc. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A szervó búgása elöregedett szervóolajra utal. Ideje lenne cserélni, otthon olcsón megoldhatod. Cserélj szűrőt is, ha van benne.

Az egyenesbe hozás nem függ össze ezzel.

2020. márc. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!