Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Accord valóban jó...

Honda Accord valóban jó választás lehet?

Figyelt kérdés

Nem szerettem volna dízel autót vásárolni, viszont a szomszédunk lerakta a dízel Honda Accordját, mivel vett egy másikat. Ezt haza adta a szüleinek, nekik is viszont van kettő, így ez csak áll. Sokáig volt eladó, de senki nem vette meg. Szerintem közrejátszhat az, hogy több benne a kilométer, ami egy hétköznapi embernek azonnal riasztó tényező.

Az autó olyan 2004 körüli kiadás lehet. A gazdája egy korrekt ember, rendben tartotta, ez látszik is az autó állapotán.

Mit gondoltok, valóban jól járhatnék vele?



2020. márc. 5. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez nulla infó számodra is . Sunyiskodhat a tulaj vagy átverheti a műhely ahová vitte . Keress rá a típusra Totalcar népitélet oldalán , nézesd meg szerelőnel csápon és hibaolvason , kalkulald ki ezután mit ér alkudd le vagy ha rossz hagyd ott ....
2020. márc. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Néztem a totalcar népítéleten az adott típust, csak jót írtak róla, sok videót is néztem Accordokról. Rosszat nem igazán találtam róla.

Ezért kérdezem itt, hogy esetleg valami tapasztalat?

2020. márc. 5. 14:24
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha eladná neked akkor (magamból kiindulva) annyira nem lehet szar, hogy a szomszédba eladná.
2020. márc. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nézd , jó autó de végülis az is csak egy Diesel így vannak nyugjei. Hogy megéri e? Állapot függő alapvetően az egyik legmegbízhatóbb cr Diesel a világon ha nem a legjobb de tudd ebben is van sok drága alkatrész aminek az élettartama véges ergo lazán belefuthatsz egy egy pofonba. Pl az injektorok 200-400e km után kuka mert ennyit bírnak, dmf hát német gyártmány de jó drága az is idovel csererett lesz (280e Ft alatt nem igazán megúszható) de ez minden autónál van.


Úgy különben jó választás és tényleg strapabíró kis jószág de figyelembe kell venni hogy az autó nem új.

2020. márc. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
A gép 16 éves , több 100 ezer kmt futott hát kihagynám .
2020. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

Ugyan nem diesel, hanem benzines, de azért leírom a tapasztalatomat. 4 éve van tulajdonomban egy 2004-es automata sedan Accord. Ennyi idő és 80 ezer km után azt kell mondanom, ez egy sz.r autó!

A váltóval, motorral (még) nincs gond, de folyamatosan elromlik valami rajta, rendszerint egyszerre több dolog is. Jelenleg havi 200 ezer forintba kerül az autó fenntartása.

Csak az alkatrészek árai prémiumok, de az autó egyáltalán nem az, 0 presztízs.


Szóval ha neked nem drága évente 2.4 millió forintot egy 15+ éves, nem prémium autóra költeni, akkor vágj bele.

2020. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bár régi a kérdés, de épp én is Honda Accordokat nézegetek, mert nagyon tetszik a forma, és én is eddig csak jókat olvastam róluk. Kicsit olyan tekintélyt parancsoló a külseje számomra. Olyan sportosan elegáns.


#6

"Jelenleg havi 200 ezer forintba kerül az autó fenntartása."


Ezt meg hogy csinálod? Havi 200 ezer Ft rengeteg pénz. Ennyit én egy újabb BMW, vagy Merci fenntartására gondoltam volna. Mi tud állandóan elromlani benne, amire ennyit kell költeni?

Ha még olvasod a kérdést nagyon érdekelne a válasz.

2020. júl. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#6 előző vagyok. Közben olvastam több másik kérdésnél is ugyanezt a válaszodat, meg valahol ecsetelted, hogy mik romlottak el, így már nem muszáj itt leírni, megtaláltam.


Viszont kicsit nagyon lehúzós szaga van a válaszodnak, mintha mindenáron szapulni akarnád ezt a típust, bár lehet csak a csalódottság beszél belőled, amit meg lehet valahol érteni, ha tényleg ennyire szívás volt neked az autó.

Egyébként ezt a Civicről is el lehet mondani hasonló évjáratból, vagy az megbízhatóbb?

2020. júl. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: Dicsérnem kellene annak ellenére, hogy a saját szememmel látom, hogy egy szar? :) Persze mindenkinek joga van elhinni, amit a többség ír, pl. hogy sosincs baja és olcsó a fenntartása. Sőt az is relatív, hogy kinek mi az olcsó.


Civicem sosem volt, azt nem ismerem.

2020. júl. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!