Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az E-Golfról?

Mi a véleményetek az E-Golfról?

Figyelt kérdés
Autó vásárlás előtt állók és gondolkodtam , hogy mit kéne venni és mivel mostanában egyáltalán nem vezetek nagyon városon kívül csak nagyon max 50 km így gondoltam , hogy elektromos autó jó választás lenne ,mert most egy A4-es Audim van a 2,5 Tdi és igazából nem igen használom ki meg nem is tesz neki jót , hogy elmegyek max 1-2-re és leállítóm. Olyan 15 millióm van erre a célra és szerintem nekem mivel kis távokra használom tökéletes az elektromos autó. Szervizben ha lejár egy ilyenre a garancia mennyibe kerülnek rajta a dolgok illetve milyen lehet a szervíz igénye mondjuk az én 2,5 tdi-m hez képest amin azért volt turbó csere, generátor, adagoló felújítás, vezérmű tengely csere is

2020. márc. 6. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem még nem mentek annyit ezekkel hogy komolyabb bajuk lenne.

Tehát nincs még tapasztalat ezen a téren.

De szerintem ha olyan keveset jársz akkor mindennél jobb egy elektromos.

[link]

Ezeket már olcsón adják., neked emg tökéletes lenne.

2020. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Ha pusztán elektromos autóban gondolkozol, olyanokat nézzél, amiket alapból annak fejlesztettek; mint a Leaf, INONIQ, Apmera, stb.

Szervizigény alacsony bármilyen belsőégésűhöz képest.

2020. márc. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
36%
#2 De ha egyszer beszarik valami lesz@pod magad!
2020. márc. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Hát igazából nem csak abban gondolkodom de szerintem az lenne a legpraktikusabb mivel nem járok hosszú távra. Ha meg kell messzebbre menni van a családba egy dízel amivel megtudom oldani.

Hát nem tudom mindenki azzal érvel az elektromos autó mellett ilyen téren , hogy kevesebb benne az elromlandó alkatrész meg az érzékelő is mint egy modern benzines/dízelbe

2020. márc. 7. 09:11
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

szerintem ez olyan, illetve mégolyanabb, mint a többi autónál is. ha az ember márkaszervízbe viszi, akkor elég drága a legalapvetőbb karbantartási feladat is, független szakszervízben viszont meg lehet oldani sokkal gazdaságosabban és célzottabban ugyanazt a feladatot.


egyébként biztos, hogy hosszú távon kiadja a matek ilyen használat mellett, de nagy hibákra azért lehet számítani itt is.

2020. márc. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
pl. a Nissan Leaf nagyon jó ötlet, ráadásul még egy rakat pénzed is marad.
2020. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
a leaf az egyik legrosszabb döntés, ha az ember hosszútávra veszi. még a 62 kWh-s változat sem kapott akksitemperálást, emellett maga a cellák kémiája sem valami előnyös, ezáltal ahogyan a korábbi modellek, ez is ugyanúgy átlagon felüli módon fog romlani az akksija.
2020. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Az biztos, hogy egy elektromos autóban sokkal kevesebb az olyan alkatrész, ami ha elromlik, ott maradsz az út szélén. Nyilván elektronikai cuccokkal ugyanúgy meg van tömve, de ha nyaralás közben megadja magát a tolatóradar vagy a sávtartó asszisztens, attól még haza tudsz menni.

Ha van rá 15 milliód és tényleg megfelel az igényeidnek, akkor szerintem nem jársz rosszul vele. És az eGolf tényleg normálisan néz ki, nincs idióta formája, mint a legtöbb elektromos autónak. Viszont azzal érdemes számolni, hogy a hatótávja kb. 160km, ami városban is nagyon hamar össze tud jönni még napon belül is, tehát némi alkalmazkodást igényel: töltőt kell keresni, ez behatárolja a parkolást is, stb.

De ha ezekkel meg tudsz barátkozni, szerintem szuper választás!

2020. márc. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kevesebb a kopó alkatrész egy elektromos autóba, de ha ott elromlik valami, az olyan vagyonokba fog kerülni, hogy egy kettőstömegű vagy egy turbó fitty fene hozzá képest. No meg számolni kell a fokozódó aksi romlással és azért nem kellemes töltő parával elindulni mindenhová. (Bár ha van 15 milliód egy új autóra, akkor nem hiszem hogy egy esetleges inerter csere vagy hasonló problémát okozna anyagilag.)


Kicsit írhatnál többet róla, hogy mégis mire kell neked az autó. Hányan utaznátok általában? Kell nagy csomagtartó? Kell kakaó a motorba, vagy csak vigyel el A-ból B-be? Milyen minőséget szeretnél? Egy Golf biztos nagyon jó minőségileg és komfortra, de az E-Golf már egy öregecske modell, jön az ID3 lassan.

Ha most kéne elektromos autót vennem, akkor én egy Hyundai IONIQ-ot néznék első sorban, orrba szájba dícsérik, van belőle plug-in meg sima hibrid is. Vagy a testvérmárkánál a Kia E-Nirot. Plusz már a Ceednél és az XCeednél is vannak plug-in hibrid modellek.

Ha nagy autóra van szükség, akkor a Skodánál a Superb-ből van plug-in.

15 millióért van már belépő felszereltségű 3-mas BMW-ből is plug-in hibrid. Nyilván itt azért még 1-2 milliót kéne hozzátenni, de ugyanakkor szerintem szépen lehet alkudni egy BMW árából.

Ha pedig az értéktartásra és a megbízhatóságra mennék rá, akkor vennék egy hibrid Toyotát. Úgy tartják használtan az árukat, mint kevés másik kocsi.

2020. márc. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
El lehet szívni?
2020. júl. 4. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!