Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astraban nagyon büdös...

Opel Astraban nagyon büdös égett szag van, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Elakadtam vele egy sáros úton és nagyon nehezen jöttem ki. Legalább tízszer lefulladt mire kimásztam, és azóta égett szagot áraszt. Nem gyulladt ki semmi, és a motor is működik, csak a kuplung mintha furcsább lenne. Ez tegnap történt, ma is jártam az autóval, de nem múlt el a szag. Nem szeretném, hogy a férjem megérezze, mert már igyis haragszik az autó miatt.

2020. márc. 10. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
55%

Előfordul, hogy sáros lesz a kipufogó és ráég a sár. Ez egy ideig elég büdös tud lenni, de nem okoz semmi gondot.

De az is lehet, hogy a kuplungot megégetted. Mit jelent az, hogy furcsább a kuplung?

2020. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ne sunyiskodj, úgyis kiderül. Bár már úgyis sunyiskodtál...
2020. márc. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
44%

Máskor ha "randi" lesz a barátoddal , akkor ne föld útra menjetek le.

De az az égett szag lehet a gumitól is.

Ha gyorsan csinálja az ember megég a koton.

2020. márc. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
A kuplungot elkoptattad mire kivergődtél onnan. Most folyamatosan csúszik, ezért érződik még mindig a szag.
2020. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Semmi randi, nincs ilyesmiről szó. Csak volt eddig néhány költségesebb koccanásom, és nem szeretném újra vegighallgatni, hogy nem tudok vezetni. Most lassan gyorsúl az autó, motor jár rendesen, fordulatszám az egekben és alig gyorsúl.
2020. márc. 10. 15:01
 6/19 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem tudsz vezetni, teljesen egyértelmű. Ha azt se veszi észre valaki, hogy szétégette a kuplungot, az azért nem semmi!
2020. márc. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Arra válaszoljatok kérlek, hogy a szagot hogy lehet eltüntetni? Ha délután beállok a garázsba akkor másnap reggel ugyanúgy érződik a szag, akkoris ha áll az autó.
2020. márc. 10. 15:08
 8/19 anonim ***** válasza:

Megégetted a kuplungot, sajnos ez egy drága javítás lesz. Magától nem fog elmúlni, csak egyre rosszabb lesz.

Viszont az a kuplung már amúgy is az élete végén járt, csak egy kicsit segítettél neki gyosabban kimúlni.

2020. márc. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%

Ha ferodolszagot éreztél, akkor megégett a kuplung. Sokat csúsztattad nagy gázadás mellett. Elég ragaszkdó szag, sokáig tart, míg kiszellőzik.

Anno mi egy Ford kisbusszal jártunk így kollégámmal mikor elakadtunk egy alföldi földúton az isten háta mögött. Nagy nehezen sikerült önerőből kikecmeregni a laza homokos talajon. Ott is volt egy kis égett szag. De mikor cseréltünk és átültem, én nem éreztem semmi furcsaságot a kuplungon. Utána még több mint 100.000km-t elment az autó selejtezésig, minden kuplunggond nélkül.

2020. márc. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
48%
Megégett a kuplung,elkopott, drága javítás leszz,,honnan tudná csóró kiscsaj, mi az a ferodo.
2020. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!