Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astraban nagyon büdös...

Opel Astraban nagyon büdös égett szag van, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Elakadtam vele egy sáros úton és nagyon nehezen jöttem ki. Legalább tízszer lefulladt mire kimásztam, és azóta égett szagot áraszt. Nem gyulladt ki semmi, és a motor is működik, csak a kuplung mintha furcsább lenne. Ez tegnap történt, ma is jártam az autóval, de nem múlt el a szag. Nem szeretném, hogy a férjem megérezze, mert már igyis haragszik az autó miatt.

2020. márc. 10. 13:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

"Arra válaszoljatok kérlek, hogy a szagot hogy lehet eltüntetni?"

Hát nem érted hogy nem lehet? Megégetted a kuplungot, annak van szaga.

De megpróbálom elmagyarázni a te nyelveden.

Otthon kacsát sütsz. Be rakod a kacsát(kuplung) a sütőbe(autó), de ott felejted, és megég. A szagát érezni, de nem veszed ki a sütőből (hiszen a kuplungot sem tudod kivenni az autóból), hanem kinyitod a konyha(garázs) ablakot.

Szernted mikor a férjed hazajön, nem fogja érezni az égett kacsa szagot a konyhában (égett ferodol szag a garázsban)?

2020. márc. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Időközben rájöttem, hogy nem a kuplunggal lehet baj, mert a szervizkönyv szerint 9hónapja volt cserélve lendkerékkel együtt. Azóta kevesebb, mint hét ezer kilómétert ment az autó, szóval még új. Más ötlet?
2020. márc. 10. 17:13
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

A kuplungot pár ezer kilóméter alatt el lehet intézni, ha nem megfelelően lesz kezelve. A leírt tünetek alapján 90%, hogy ez lesz a baj.

Lehet, hogy valami gyenge minőségű kuplungtárcsát raktak bele.

2020. márc. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Megégetted a kuplungot. Jól szellőztesd ki a kabint és cseréltess kuplungot.
2020. márc. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Hiába cserélték 9 hónapja ha te most szarrá égetted!

De egyébként kár beléd az idő.

Kuplung csere lesz, viseld a következményeit a nem tudásodnak.

2020. márc. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Csak volt eddig néhány költségesebb koccanásom, és nem szeretném újra vegighallgatni, hogy nem tudok vezetni."

Így értettem azt, hogy viseld a következményeit a nem tudásodnak.

Tényleg nem tudsz vezetni.

2020. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Aztán ha a férjének elege lesz, akkor jön majd a jól bejáratott szöveg a hirdetésben, hogy garázsban tartott, második autóként használt, megkímélt állapotú Astra, női tulajtól eladó. :D Szegény autó...
2020. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 veterán vas ***** válasza:

Ne ámitsd magad, a vadiúj kuplungot is le lehet írni egy félóra alatt. A megégett tárcsa akkor is büdös lesz, ha egy hétig nem indítod be az autót. Ja és akkor sem fog jobbá válni a tapadás, szóval rövid úton megbuksz az ember előtt.

Na és akármennyire haragszik, akkor is tárcsa csere várható. Ilyen a popszakma. ;)

2020. márc. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 metalblast777 válasza:
Bár nem mai kérdés, de én is hasonlóan égett szagot kezdtem el érezni pár napja. Az én esetemben a égett szag azért van, mert olaj folyt a motornál a kipufogó csonkra, ami forró volt, így az olaj is felhevült. Azt nem tudom, honnan szivárog az olaj. Amit ilyen esetben lehet tenni, rövidtávú megoldásként, ha letörlöd az olajat (persze csak miután lehűlt a motor). Persze ez a jelenség újra előfog jönni, szóval mindenképpen érdemes el vinni szerelőhöz.
dec. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!