Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autot menyire rizikos...

Dízel autot menyire rizikos vásárolni? (szívó dizel) Mi a leggazdaságosabb autós közlekedés?

Figyelt kérdés

Gazdaságos kocsin gondolkozom. Pár évre.

Kis köbcentis benzines? Vagy szívó dizel?

Városba használnám inkább. 400 ft a limit csak a kocsira . Napi 2x 5 km


2020. márc. 14. 22:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Ekkora távra nemhogy a dízel, de még a benzines sem kifizetődő. Be sem melegszik a motor ennyi úton. Vegyél inkább robogót/biciklit, rossz időben meg tömegközlekedj.
2020. márc. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Úgy vagyok hogy kocsira azért néha szükség van. De ha már van és azt a városi bérletet nem fizetik ki de a benzinre 15ft /km et fizetnek.


Legyetek szívesek a kérdésre koncertrálni nem az okára

2020. márc. 14. 23:01
 3/15 anonim ***** válasza:

Használtam 2literes benzinest, 1.3 benzinest meg 1.9tdi-t ugyan ekkora távra. Első utálta, második 10 litert evett , harmadik meg 7-et.


Ha még suliba járnék.. hmmm nehéz, de egy 1.3 Swiftet vennék, vagyis van, csak lejött, hogy az nem hisztis és heti 2 ezer forint volt vele a lejárás, úgy, hogy mentem boltba is. De hetente egyszer kell neki egy kormolás, télen dzsuvás az olajsapka belseje az olajpára miatt.

2020. márc. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

mindenképpen ezres Szwiftet keress, nem fogsz csalódni. Ügyelj, ne rohadjon, és legyen érvényes műszakija legalább fél évre, valamint meglegyen minden papírja(ezen szoktak mókolni) azneladó az legyen aki a forgalmiban van.


A többit meglátod.

2020. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
2 x 5 km tavra minek kocsi ? Annyit lesétalok féllábon.
2020. márc. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Gazdaságos autó pl. a Volkswagen Lupo. Eszik vagy 3L-t.


Viszont szívóban tudom ajánlani a VW Golf 3-ast, abból is az 1Y motorkódú, karos adagolósat. Örökös, ha rendbe rakod.

Megveszed 20-30ezerért, ráköltesz 200-at, és kimegy a világból.

Többen említették a Suzuki Swifteket is. Ha jó állapotban van, az is járható út.

2020. márc. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Franciákrol vélemény?
2020. márc. 15. 00:23
 8/15 anonim ***** válasza:
76%
A francia autókról nagyon rosszak a tapasztalataim.
2020. márc. 15. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"De ha már van és azt a városi bérletet nem fizetik ki de a benzinre 15ft /km et fizetnek."


Aham... Napi 10 km oda-vissza. Egy héten 50 km, egy hónapban durván 200 km-t autózol.

Dízel esetén: városban fogyaszt mondjuk 6 litert: ez 12 liter gázolaj havonta, ami jelenleg kb 4200Ft.

Benzines fogyaszt mondjuk 10 liter: ez 20 liter benzin havonta, ami jelenleg kb 7000Ft. Ez a 2800ft különbség fog havonta a földhöz vágni?

Tegyük hozzá, hogy az autót nem csak tankolni kell. Kifizeted az adót, biztosítást, évente minimum egy olaj/levegőszűrő/pollenszűrő/üzemanyag csere. A gumit is időnként cserélni kell, nem az égből pottyan le. Az akku se bírja a végtelenségig, stb. És semmilyen meghibásodással nem is számoltunk még. Ha mindent lefelé kerekítünk és nagyon minimál összegekkel számolunk, csak az, hogy van egy autód legalább 10.000Ft havonta és egy métert nem mentél vele. (De volt itt az oldalon erről kérdés, van aki szerint a legolcsóbb kisautót is képtelenség évi 300-400eFt alatt fenntartani.)

Tehát 14.200 vagy 17.000Ft havonta a közlekedésed. Ebből visszakapsz 3000Ft amortizációt (15Ft/km). (Kérdezz rá, hogy ezt városon belüli közlekedésre is adják-e, mert nálunk pl csak az kapja, aki más településről jár be!) Tehát 11.200/14.000Ft havonta ha a leges legolcsóbb árakkal számolunk és feltételezzük semmi soha nem romlik el. De a realitás az, hogy ennél sokkal többet fogsz fizetni. Egy öreg 20-25 éves 400eFt-os autón ne legyenek olyan illúzióid hogy semmi nem romlik el és soha egy fillért nem kell rá költeni. Egy havi bérlet mennyibe is kerül?

2020. márc. 15. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Értem én ezt. Tudóm is tisztába vagyok ezzel. Az adónak a mértékével nem számoltam.


Nyilván nem hobbim lenne a vezetés és nem abban élném az életem. Edig valami nagy autón gondolkodtam (árba is nagy) de ezt a tervet félre teszem míg epítem az életem.

2020. márc. 15. 08:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!