Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autót mennyivel...

Elektromos autót mennyivel másabb vezetni mint a benzinest/dizelest?

Figyelt kérdés
Tényleg könnyebb?
2020. márc. 17. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Gáz van meg fék. Olyan mint az automaták, csak ugye nincs váltó.
2020. márc. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Én nem vezettem még de biztos sokall könnyebb egyszerűbb mint akár az automatát is.

Még beindítani se kell csak az egyik pedált nyomni és kész.

2020. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Mitől lenne könnyebb? Olyan, mint egy automata. Fő különbség, hogy nagyon erős "motorfék" hatás van ezekben (amivel visszatöltik az akksit lassításkor), ami miatt sok esetben a féket nem kell használni.
2020. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%

Nem csak hogy könnyebb, de bizonyos értelemben sokkal kellemesebb élmény.


Felejtsd el a motorzajt és a pöfékelést. :)

2020. márc. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Nekem van egy Leaf-em egy tsi dsg Audim meg egy crtdi Passatom, ami dsg szintén, annyit veszek észre, hogy máshol és mást kell bele tölteni, pl. nem tudok menni a Nissanal a vidéki házamba, ennyi, meg a nyaralómba ki kellett építeni egy töltőt..
2020. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát más.


Automata dízel/benzineshez képest (BMW i3-ast és Opel Vectra C 1.9CDTI automatát vezettem, ezekről van tapasztalatom, plusz a józan ész)


Elektromosban minimális kihagyás sincs a váltás miatt, szépen egyenletesen haladsz.


A legfőbb különbség talán mégis a visszatöltés. Autónként változó, valahol erre külön sebességű fokozat van (e-Up). Az i3-ban speciel nem is kéne féket használni, max hirtelen szituációkban, mert olyan intenzív fékhatása van, ha leveszed a gázról a lábad.

2020. márc. 18. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az automatához tudnám én is hasonlítani. Annyival jobb, hogy bármilyen fordulatszámon odalépsz neki, azonnal megindul max. nyomatékkal, nem kell várni, míg a váltó visszakapcsolgat. A másik nagy előnye, hogy rángatás nélkül tudsz vele gyorsítani. A DCT (duplakuplungos váltó) már majdnem tudja azt, amit az elektromos autó, csak az ugye egy nagyon drága, bonyolult szerkezet.
2020. márc. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!