Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Félek elvinni az autót szervizbe?

Félek elvinni az autót szervizbe?

Figyelt kérdés

Lassan közeledik az új autóm első olajcseréje, de félek hogy valamit kókányolni fognak.

Voltam már a városban található márkaszervizben a régi autómmal, egy olajcserét sem merek már rájuk bízni a korábbi tapasztalatok alapján.

Mit lehet ilyen esetben tenni?

Ha valaki tud normális Opel márkaszervizt Gy-M-S megyében, ne tartsa magában.


2020. márc. 27. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
GYMS megyén belül merre?
2020. márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül. Ma már nem előírás, és nem jár garanciavesztéssel, ha nem opel márkaszervizbe viszed a garis autód. Ha van olyan szerviz, amelyik kedvedre való, vagy kisebb műhely, mely nem feketén dolgozik(tehát számlaképes), akkor oda is viheted. Ha lehet, várd meg a munkát. Bár az olajcsere forró motornál elég veszélyes, ezért ne csodálkozz, ha várnod kell míg valamelyest hűl a blokk.

Arra ügyelj, hogy beírják a szervizfüzetbe, és le legyen bélyegezve az a sor. Lehet, hogy még számlát is kapsz.


Amúgy hány kilométer van benne?

2020. márc. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Garanciás és nő lennél ? Ha nem inkább magam inteznem dragabb holmikkal .
2020. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

a szuzuki szwift fórumon van abban a megyében egy igen jó, megbízható

számlaképes szerelő, a nickje: "kgaboroo" na őt találd meg valahogy, nem fogsz csalódni.

2020. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Abszolút megértelek. Szintén Opelem van, bár az enyém már két éves. Eddig akárhányszor a szervizben hagytam, mindig találtam a fényezésen újabb karcolásokat. Volt pl egy visszahívás, ami miatt le kellett venni a váltót. Másnap vettem észre, hogy a motortérben több helyen a fémig le volt verve a fényezés. Oké, hogy motortér és hogy kívülről nem látszik, de nem ilyen állapotban adtam le az autót. Az sem túl szimpatikus, hogy legutóbb az egyik fényszóró vezérlő modulját cserélték ki garanciában. Pont kerek szám volt az óraállás, mikor a szerviz udvarára értem. Ezért meg is jegyeztem. Sajnos nem tudtam megvárni a helyszínen míg elkészülnek, mert dolgoznom kellett. Így reggel bevittem, délután elhoztam az autót. Mikor mentem érte, 37km-rel több volt az órájában. Az még hagyján, hogy nem értem mi indokolja a próbakört. De mivel garanciában ment a javítás, nem adtak róla semmit. Se nullás számlát, de még egy munkalap másolatot sem. Tehát ha pl próbakör alatt lefotózták, semmivel nem tudom bizonyítani hogy nem én vezettem az autót és fizethetem a csekket.

GYMS megyében sajnos nem vagyok ismerős...

2020. márc. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lassan 11.000 km van benne, lecserélném magamnak is ha nem járna garanciavesztéssel. Sőt legszívesebben magamnak csinálnám mint ahogy a régin.

Esetleg még Budapest is belefér, ha jó szerelőt találok elmegyek addig is.

2020. márc. 27. 16:35
 7/8 anonim ***** válasza:

Opelnel kerhetsz videót a munkáról akárcsak a fordnal. Ha kész ellenőrizz olajszintet.


Olajcserenel sok mást nehéz elcseszni.


De megértelek , 70e km van már a kocsimban és valtoolaj csere kellene így szerintem eladom és veszek egy újat mert nagy bajok lesznek.

2020. márc. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Cseréld le te, ráfogod a vírusra, hogy nem fogadtak. Jobban alszol, ha saját magad cseréled.

Még balek voltam, bevittem egy azóta megszűnt budapesti szervizbe. Nem tudtam megvárni, mert dolgoznom kellett. Délután visszamentem, elhoztam a kocsit, de csak otthon vettem észre, hogy cementet fuvaroztak benne. Még a fáradtságot sem vették, hogy porszívózzák a csomagtartót.

2020. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!