Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autót karbantartani ki lehet...

Autót karbantartani ki lehet menni az utcára? Ház előtt parkol az autó kb 30-40m-re.

Figyelt kérdés
Lenne rajta egy pár dolog amit meg kéne csinálni, izzócsere, egy kis takarítás, ablakmosó feltöltés stb. Egyedül csinálnám. Ugye a kivételek közt annyi van h műhelyet fel lehet keresni, de ezeket azért én csinálnám. Szabadidős tevékenységnek elmegy esetleg vagy valaminek?
2020. márc. 27. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Boltba pl elmehetsz, az autód műszaki állapotáról meg minden indulás előtt le kellene ellenőrizni, épp észrevetted hogy rossz az izzó, kicseréled. Nem hinném hogy baj lenne, de ha valaki belédköt mondd hogy boltba akarsz menni azt cső
2020. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Állapotát*
2020. márc. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt megteheted főleg egyedül. Az autót is használhatod ha elmész boltba, munkába, vagy egy családtagodat akivel együtt élsz elviszed munkába. Ugye erről igazolást nem kell felmutatni, a lényeg hogy megtudd indokolni, és ne gondolkozz rajta ha megkérdezik hogy hova mész.
2020. márc. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Érdekes dolog, hogy ezt hogy fogják ellenőrizni... Ha pl látják hogy autóba ülök és netán oda is jön hozzam valaki, pl egy rendőr és azt mondom neki, hogy boltba megyek, akkor nyilván nem fog követni hogy megbizonyosodjon róla, hogy valóban oda mentem. Nem? Egyszerűen nincs rá kapacitás, hogy mindenkit kísérgessenek.

Szóval ha rá is kérdeznének én azt mondanám, hogy boltba indultam, csak ki kellett cserélnem az izzót, mert kiégett, fel kellett töltenem az ablakmosót, mert kifogyott, stb. Ha pedig tényleg megvárják ott végig melletted, akkor legfeljebb elmész a legközelebbi kisboltba egy liter tejért pl.

Nálunk szerencsére van udvar a ház körül. A kerékcserét is ott fogom magamnak megcsinálni, valószínűleg jövő hétvégén.

2020. márc. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Itt a kisvárosban ahol élek, reggel óta kint vannak az idős emberek a piacon, ahol árusítok. Boltból kizavarták őket ők meg hisztiztek. Rendőrök nem intézkednek csak nézelődnek. Legalábbis abbólaz 1 autóból amit láttam az elmúlt 3 órában
2020. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5-ös! Most csak a 65 év felettiek vásárolhatnak, a fiatalabbakat lenne jogos elzavarni. A délutáni órák viszont csak az övék.


Ami az utcai karbantartást illeti, azt semmi nem tiltja (az egyébként mindig meglévő szabályokon túl). Autózni is oda autózhat bárki, ahová akar. Az egész országot keresztül-kasul be szabad járni, és ehhez szükséges tankolás is megengedett.

Kérdést akkor tehetnek fel, ha kiszállsz. De még akkor sem igazán, mert a családdal sétálhatsz is.

Teljesen szabályos most is, ha autóba ültök, kimentek az erdő közelébe, és kirándultok.

Ami tilos, hogy szervezetten, csapatostul, nem együtt élőkkel. Tehát baráti kör már nem verődhet össze.

Idegenektől, ha találkoztok, akkor távolságot kell tartani.

Bútorboltba az éjszakai hancúr alatt megrokkant ágy pótlására nem mehetsz. De ahhoz megint nincs köze senkinek, ha a lakásodtól a bolt parkolójáig autózol.

2020. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ezzel nincs probléma. Mindenkinek köszi a válaszokat!
2020. márc. 28. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!