Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen benzinstabilizátort...

Milyen benzinstabilizátort használjak? Kell-e használnom?

Figyelt kérdés
A járvány miatt félig van az autóm tankja 95-ös maxxm.omv-s benzinnel - lassan egy hónapja. Lehet ebből gond?

2020. márc. 30. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Nem lesz gond.Októberben tankoltam fullra a motorom, tegnap azzal motoroztam 200 kilométert mentem nem vt semmi gond a benzinnel.

Jelzem nen ocsó motor.

2020. márc. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:

#1 De az októberi még E5-ös.


Szerintem elég, hogy ha rátankolsz valamennyi 100-ast.

2020. márc. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es, nagyon ügyes motorod van.

Nekem tavaly tavasszal 70 ezer forintomba került a teljes üzemanyag rendszer kitakarítása, és az újra szinkronizálás.

Nem motor függő, inkább csak szerencséd volt. Sajnos 3-4 hónap után hajlamos a benzin alkotóelemei kiválni, vizesedni, bekocsonyásodni, ez pedig dugulást okozhat.

Ha biztosra akarsz menni, 100-as benzint tankolj, azok többnyire még E5-ös, az OMV 100-asa pedig 0,2% bioetanolt tartalmaz. Én amúgy még LIQUI MOLY Benzinstabilizátort is teszek hosszabb állás előtt a motoromba és a kerti gépeimbe.

2020. márc. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor omv 100 maxxm fullra töltéssel jó leszek vajon?

Kb. 25 liter 95 maxxm lehet benne, megy még rá 22 liter 100-as akkor kb...

2020. márc. 30. 12:32
 5/7 A kérdező kommentje:
Benzinstabilizátort mivel tölthetem a tankba?
2020. márc. 30. 12:33
 6/7 anonim ***** válasza:
Jó lehet, igen. Azért néha kerülj vele egyet. Ha pedig egyáltalán nem használod, az akkut tedd csepptöltőre, vagy 1-2 havonta töltsd fel, mert ellenkező esetben fél év után azt is kidobhatod.
2020. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Saját flakonján van egy mérőfej, azzal kiméred az ajánlott mennyiséget, és tankolás előtt betöltöd a tankba, megtankolsz, és 10 percet járatod a motort (vagy elég, ha a benzinkútról hazamész).

[link]

Elég kevés helyen árulják, úgyhogy személyesen nem egyszerű beszerezni. Én ajánlom a netes rendelés, ott legalább megkeresheted a legolcsóbb üzletet, és nem kell egy hétig az üzleteket járni.

2020. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!