Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Parkolóban két csík közé...

Parkolóban két csík közé pontosan középre kell állni vagy elég a vonalon belül elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
A minap megszóltak, hogy miért nem középre állok centire pontosan, mert egy illető egy nagy kocsival nem tudott beállni mellém. A félreértések elkerülése végett: szabályosan a vonalok között álltam, csak kicsit az egyik oldalra, de se a tükröm, se semmi nem lógott át, sőt a képzeletbeli vonal még a vonalt sem érintette. Tehát teljesen a két vonal között helyezkedett el az autóm. Létezik erre valami szabály, vagy én szabályosan parkoltam? Köszi.
2020. ápr. 4. 11:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
49%

Kresz 18. § (1) j) várakozóhely (155-156. ábra); az egy gépkocsi várakozására szolgáló helyet jelöli meg;


Ennyit ír a kresz, nincs szó arról, hogy a kijelölt helyen belül hol kell megállni. És aki megpróbálna a jobbra tartási kötelezettségről papolni (mert már hallottam ilyet is), előre jelzem, az kizárólag az úton történő haladás esetére vonatkozik.


Szóval ha szépen kér valaki, akkor szépen megmondod neki, hogy gyakoroljon még kicsit, és amúgy sem kötelező tankkal járni a teszkóba.


Ha meg csúnyán kérnek, akkor ugyanezt csúnyán is el lehet mondani. Vagy egyszerűen megrántod a vállad és leszarod.

2020. ápr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
6: egyébként igen, az se mindegy, hogy milyen ívben fordulsz 😁 volt, hogy azért nem tudtam kikanyrodni kis utcából, mert aki oda kanyarodott be, az sz...rt az ívre, csak levágta. Közben meg egyidőben tudtunk volna kanyarodni.
2020. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!