Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tehetek, ha lehúz a szerelő?

Mit tehetek, ha lehúz a szerelő?

Figyelt kérdés
Sean leon 2007, jövőhónapban lejár a műszakim, és elvittem szerelőhöz az autót, hogy állítsák be a futószöget. Kizárólag ennyit kértem, futószög, és pont. Ennek ellenére kicseréltek 2 lengőkart, szilenteket, és mind a 4tárcsát+fékbetéteket. Természetesen mindezt ki is számlázták, alkatrész+szerelés. A végösszeg sokszorosa az eredeti szolgáltatásnak, és mikor kérdőre vontam őket, csak annyit mondtak, hogy ezeket muszáj volt cserélni, hogy pontos legyen a futőszög, a fékek pedig nagyon el voltak használódva, és balesetveszélyesek. Nekem eddig nem tűnt fel, hogy baj lenne a fékekkel, ahol kellett ott mindig meg tudtam állni, és nem is nyiszorgott. De ha mégis kopottak voltak, akkor miért cserélik anélkül, hogy ezt kérjem? Az autót el sem tudtam hozni tőlük, mert nem volt nálam ennyi pénz.

2020. máj. 5. 21:03
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolom hogy lehúzásról van szó. Elrontotta hogy nem szólt ez biztos, de ha szar a futóműved akkor nincs értelme beállítani, mert abból csak a probléma van. A féket ha kopáshatáron belül van azt megint csak le kell cserélni. (Ha már hallod ahogy a fém a fémen súrlódik, akkor azzal te már nem fogsz időben megállni)

Ott rontotta el hogy nem szólt a csere előtt.

Én szólni szoktam az ilyen hibákról, általában kérik is a javítást. Ha nem, akkor mindig rávésem a munkalapra hogy a jármű közlekedésre alkalmatlan, az ügyfél nem kéri a javítást. Ha esetleg lesz egy baleset, vagy kiírt egy családot a szarjával, akkor ne rajtam akarják elverni a port. Mert ugye ha baj van, akkor egyből jön a "dehát most volt szervizben" szöveg.

2020. máj. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Basszus, mi köze a féknek a fűtőszöghöz?! Az eddigi válaszok után már örülök, hogy nem cseréltek benne motort, és fényezték át. Ha valóban rossz volt a fék, akkor nyilvánvalóan azt is megcsináltattam volna... talán jövő hónapban. De hadd döntsem már el én, hogy mire akarok költeni, és mikor!
2020. máj. 5. 23:55
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

Utolsó: Leírtam, hogy inkább örülne hogy nem egy másik kocsi hátuljában végzi az emberke mert nem tudott megállni az "alighasznált, új" fékekkel (gondolhatod, hogy milyen állapotban voltak ha a szerelő azt mondta hogy balesetveszélyesek :D ) és akkor lepontoz, mert neki a másfél millás gép mellett nincs félrerakva 100ezer magyar forintja egyszerű kopó alkatrész cseréjére (amin simán az élete múlhat bármikor..)

Talán a szerelő felhívhatta volna, hogy "raktam rá fékeket mert hiányzott róla", de attól még elég gáz hogy valaki elviszi a másfél millás gépét a szerelőhöz fék nélkül és megsértődik hogy az cserélt féket.

Na mindegy is, várom a minuszokat :)

2020. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
70%
#10-esnek szántam egyébként
2020. máj. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, köszönöm mindenkinek a válaszát,természetesen azokét is, akik nem értenek velem egyet. Lehet hülyén hangzik, és szégyen, hogy masfél millás autó mellet nincs pénzem szervizre, de ez van. Ennek ellenére jól tudom, hogy mennyibe kerül egy autó fenntartása. Nem ez a fékcsere fog a földhöz vágni, de most mégis kellemetlen hirtelen ennyit kifizetni. Ha korrektűl szóltak volna, hogy cserélni kell, akkor mondtam volna, hogy oké, de erre most nem futja. Szépen félretettem volna az autót jövőhónapig, és akkor majd megcsináltattam volna.
2020. máj. 6. 00:09
 16/21 anonim ***** válasza:
Igen szólnia kellett volna. De értsd meg, hogy a fék az nem az amit lehet halasztani, meg következő hónapra eltolni. Ha kell akkor kell, és nem lehet rajta spórolni. És legalább ennyi pénz tartaléknak meg muszáj lennie, mert ennél nagyobb kiadásokba is bele lehet futni.
2020. máj. 6. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Lengőkar nem tétel, vason fogó, kopott fékkel meg nem lehet közlekedni!
2020. máj. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Magyarorszagon ilyen sok naiv ember el? Ha a szerviz arra se kepes hogy felhivjon mielott alkatreszeket cserel, szerinted akkor nem akart teged atverni? Ebbol mar lehet kovetkextetni arra hogy a feknek se vilt baja meg a tobbinek se. En ki nem fizetnem.
2020. máj. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

És ezt Te mind látatlanban tudod és állítod!

Ha igazad van, jósként kéne dolgoznod...

2020. máj. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan 1 ilyen eset volt.

Műszaki elött szükségem lett volna sárvédőcserére és lámpa, lökhárító javításra.

Biztosító 150et fizetett.

Fel is kerestem a mestert, mondta hagyjam ott a kocsit, du.n visszahív és mond egy árat szereléssel festéssel mindennel.

350 et mondott rá és nekiáll, ha lerakok előlegbe kp.t, ami 270 lett volna.

Köszönöm nem, jót beszélgettünk.

Mentem párommal a kocsiért.

Mondtam ne is nyúljon hozzá.

Más megcsinálta, 100 lett a vége, de ez a szerelő felhívott, h küszöböket, díszléceket is rendberakhatja e, így lett végül ennyi.

Kívánom h legközelebb találj egy jó szakit, tényleg meg kell becsülni őket.

Elötte meg kérdezni kell, ez keserű tanulópénz volt.

2020. máj. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!