Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelők, szervízek...

Autószerelők, szervízek általában mit szólnak ahozz, ha én viszem a beszerelendő az alkatrészt? Bunkóság, vagy nem?

Figyelt kérdés

2020. máj. 7. 18:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Attol fugg.

Ha pl Corvette lampajat csereltetned akkor nem art ha te viszed mert nem olyan konnyu beszerezni mint egy Swift lampat.


Vagy pl tuning lampat akarsz berakatni azt is te valasztod ki hogy melyiket, ami neked tetszik.


Ha fektarcsat kell cserelni akkor azt a szerelo is megrendelheti, esetleg tudsz egyeztetni hogy milyen minosegut szereljen be, lehet olcsot nem is valllja mert nem ugy passzol, stb

2020. máj. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már... :D


Az elején direkt oda adtuk a %-kokat (40-52%) hogy minél több alkatrészt tudjunk venni így menjen fel a kedvezmény, de volt még így is ember aki hozta az alkatrészt . Mondanom sem kell, hogy 3x volt ott fékbetétek cserélni mert mindig rossz cuccot hozott, jah... és mivel oda adtuk az összes kedvezményt még a munkadíjjal együtt is olcsóbban kijött volna, mintha ő hozza...


Jah meg a bontott turbó cserél, 2x kellett cserélni egy autón a turbót mert átbaszták a csávót azzal amit netről rendelt stb...

2020. máj. 8. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Amúgy mi vállaljuk a hozott alkatrészek beszerelés is, de garancia nincs és 2.000 forinttal drágább az óradíj
2020. máj. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Továbbra is a pancser ügyfelekből vezeted le az összes ügyfelet. Csúsztatás. Az, hogy valaki netről rendel az nem egyenlő az aliexpressel automatikusan. Mikor az unixból rendel a szerelő, ő is a netről rendel. Az, hogy valaki olyan szerencsétlen, hogy azt sem tudja konkrétan milyen autója van és rosszul állítja be azzal nem tudok mit kezdeni.
2020. máj. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Az külöm tetszik, hogy leírod, “az elején direkt oda adtuk a kedvezményt” :D micsoda önfeláldozó terézanya mentalitás. Aztán csakazért mert így is voltak balfszok ezt gyorsan el is hagytátok. Hát persze, ti megpróbáltátok, de ha nem megy mit lehet tenni igaz? Véletlen sem tényező, hogy így elrakod a különbözetet zsebre. Aki nem nem tud otthon kicserélni egy vezérlést vagy egy kuplungot az úgyis mind annyira szerencsétlen, hogy rossz alkatrészt hoz meg használtat guberál a szeméttelepről, más eshetőség lehetetlen. Hisz ez annyira kézenfekvő, mint, hogy minden szerelő ad számlát a munkájáról.
2020. máj. 8. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#7-es vagyok. Sok esetben megkérdezik hogy mégis nagyjából mennyibe fog kerülni (ha már tudjuk a probléma okát). Olyankor megmutatom neki milyen alkatrészekből lehet választani.Nem mindenki ilyen,de volt már pár alkalommal hogy az ügyféllel együtt néztük meg.Én csak egy ajánlást teszek hogy ez vagy az az alkatrész esetleg jobb minőségű.Nekem nem érdekem hogy pár hónap múlva vissza hozza az autót.Nekem az az érdekem hogy azt mondják hogy ez egy jó szerelő és milyen jól megcsinálta az autómat így talán majd más is hozzám hozza.Tudom hogy nagyon sok lehúzós szerelő van de ne általánosítsunk már. Nem beszélve arról hogy számlát adok mindenkinek az alkatrészről is illetve a munkadíjról is.Ha megkérnének rá akkor a rendelést is megmutatnám hogy melyik alkatrészt mennyiért rendeltem.Szerintem ezzel a hozzáállással többre lehet menni mint azzal hogy mindenkit lehúzunk.
2020. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Oké nem általánosítok, de se általánosíts. Az, hogy én nem az unixba veszem meg ugyanazt a gates szíjat a kocsihoz hanem más ugyanolyan megbízható cégtől nem kapualjból csak mondjuk fele annyiért, nem jelenti azt, hogy egy elbszott méretezésű kínai hulladékot hozok helyette és utána neked rinyálok, hogy szar.
2020. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Fentebb olvastam ugye egy szerelő hozzászólását, hogy nem vállalják, mert a kliens gagyi utángyártott szarokat hoz, amelyekkel csak a szívás van. Alá is írom. :) Na jó, de akkor mi van, ha a szerelő valami bárdis vagy unixos cuccot akar beszerelni, én meg dobozban viszem a kocsimhoz előzetesen, alvázszám alapján megrendelt GYÁRI dobozos alkatrészt (én esetemből kiindulva: Renault, párom esetéből kiindulva: "VW Originalteile"), stb. Az csak nem lehet szar... illetve, konkrétan mondjuk én nem bízom meg a szerelő által beszerzett "utángyártott" cuccban?
2020. máj. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Azt tervezem, hogy felhívok pár szerelőt és megbeszélem velük...ha megadjak a kedvezmenyt, akkor oké, ha nem, akkor viszem...amúgy is mindenből a legjobbat viszem...mindig utána nézek, hogy melyik a jó...ha meg valami komoly dolog van az autón, ami igazán szakértelmet igényel, akkor ott keresek valami más helyett, de ha csak alkatrészt kell cserélni, akkor azt megcsinálom én, ha tudom, illetve valakivel.kicseréltetem és kész.
2020. máj. 12. 09:18
 20/20 anonim ***** válasza:

"ha csak alkatrészt kell csereélni, megcsinálom én"


No' ezzel a kijelentéssel csak óvatosan! ;)

2020. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!